Саакашвілі депортували в Польщу. Буде прорив кордону-2? (+відео)

Екс-президента Грузії й екс-голову Одеської ОДА, а нині лідера “Руху нових сил” Міхеіла Саакашвілі  депортували в Польщу. Так його покарали за зухвалий прорив державного кордону з боку Польщі 10 вересня 2017 року.

Вдень соратники політика почали повідомляти, що його затримали у столичному ресторані “Сулугуні” біля офісу “Руху нових сил” в Музейному провулку.

Не дали доїсти. Саакашвілі затримали в столичному ресторані (+відео)

На сторінці Саакашвілі в Фейсбуку його помічники виклали відео затримання: озброєні люди в камуфляжі й балаклавах з матами й криками вклали кількох людей на підлогу.

https://www.facebook.com/SaakashviliMikheil/videos/1847840415246331/

https://www.facebook.com/daryna.chyzh/videos/1729600843763369/

Потім вивели Саакашвілі, який опиравався й кричав, на вулицю, посадили в білий мікроавтобус Volkswagen і поїхали. Загалом було три однакових буса, номер одного з них АА 0121 СН. Міхо повезли в невідомому напрямку.

Що це за силовики – спочатку було невідомо. У ЗМІ з посиланням на різні анонімні джерела повідомили, що спецоперацію провела Державна прикордонна служба. І найближчим часом політика-апатрида мають вислати кудись в Європу. Зокрема називали Польщу. Соратники Міхо писали в соцмереджах, що його везуть до аеропорту “Бориспіль”. Туди скликали його прибічників.

https://www.facebook.com/davit.sakvarelidze/videos/10155225561395233/

Зрештою ця інфомрація підтвердилась. Речник Держприкордонслужби Олег Слободян написав у Фейсбуку такий пост:

“Сьогодні, 12 лютого, військовослужбовці Держприкордонслужби спільно з представниками Міграційної служби та Національної поліції довели до Міхеіла Саакашвілі рішення компетентного органу про його повернення до країни попереднього перебування. Однак під час виконання процедури на представників правоохоронних органів накинулися невідомі з оточення Міхеіла Саакашвілі.

Прикордонники змушені були захищатися та застосували силову підтримку.
Нагадаємо, що 22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав М.Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України.

З січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив М.Саакашвілі у позовних вимогах до державної міграційної служби у визнанні його біженцем.
6 лютого Окружний адмінсуд суд Києва повторно не задовольнив скаргу М.Саакашвілі на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

У відповідності до наведених вище судових рішень дана особа перебувала на території України незаконно, а тому, із дотриманням усіх юридичних формальностей була повернута до країни, звідки прибула, порушуючи вітчизняне законодавство.”

Повідомляється, що близько 16:30 літак Raytheon 390 Premie з Саакашвілі на борту вилетів до Польщі. О 17:40 приземлився у Варшаві.

Нагадаємо, 10 вересня Міхеіл Саакашвілі, екстрадиції якого вимагає Грузія, з допомогою своїх прибічників прорвався до України з Польщі у пункті пропуску “Шегині”. Група підтримки Саакашвілі влаштувала бійку з прикордонниками, які чергували в транзитній зоні. За цим фактом поліція порушила кримінальну справу.

Нагадаємо, що в п’ятницю, 9 лютого, вже була спроба затримати Саакашвілі в Києві. Цьому завадила охорона готелю.

Цікаво, що Президент України Петро Порошенко в нещодавньому інтерв’ю австрійському виданню Profil заявив, що Саакашвілі не має права займатися політикою в Україні, оскільки не є громадянином України, і може бути висланий із країни. І зауважив: “Хоча я б цього не хотів”.

Порошенко наголосив, що екстрадицією Саакашвілі мають займатися державна міграційна та прикордонна служби, на які він “не хоче впливати”.

Раніше, 26 січня, Апеляційний суд Києва відправив екс-президента Грузії під нічний домашній арешт.  Саакашвілі інкримінують: замах на злочин; злочин, вчинений групою осіб за попередньою змовою; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності, вчинені службовою особою або повторно.

Генпрокуратура стверджує, що Саакашвілі “готував російську весну в Києві на гроші Курченка”. Мовляв, він взяв гроші (нібито 500 тисяч доларів США) у харківського олігарха-втікача Сергія Курченка на фінансування нового Майдану.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, акції Саакашвілі мали на меті сприяти припиненню кримінального переслідування членів банди Януковича та знову віддати їм контроль над активами, які вони незаконно захопили в Україні.

ГПУ має аудіозаписи переговорів соратника Саакашвілі Северіона Дангадзе з “довіреною особою” Сергія Курченка. Якийсь чоловік (на думку прокуратури – Северіон) говорить про можливість організації в Україні мітингів і провокацій, а також підтверджує можливість організувати вбивство у натовпі. Також є запис особистих переговорів двох громадян: за версією прокуратури – Саакашвілі та Курченка.

Звинувачення ГПУ прокоментував і сам бізнесмен-утікач Курченко, якого називають “гаманцем Януковича”. Його прес-служба оприлюднила заяву, що він подає позов проти генпрокурора за поширення в “п’яному угарі” “наклепу” про зв’язки із Саакашвілі.

Силовики спробували захопити Саакашвілі вранці 5 грудня на квартирі, яку він винаймав  на вулиці Костьольній у центрі Києва. Спецпризначенцям вдалося стягти Міхеіла з даху і посадити в мікроавтобус, однак його заблокував натовп прихильників політика і зрештою звільнив.

Саакашвілі перебував в наметах протестувальників біля Верховної Ради України, однак уже 8 січня його затримали і відправили до СІЗО СБУ. 11 грудня 2017 року суддя Печерського райсуду Києва Лариса Цокол відпустила його на волю. Прокуратура оскаржила це рішення.

Опозиційному політику, позбавленому українського громадянства, доводилося ходити на допити до ГПУ та СБУ, паралельно він судиться за право отримати притулок як біженець. В іншому випадку його навіть можуть видати Грузії, де його заочно засудили до трьох років ув’язнення.
Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *