Сутички біля Жовтневого палацу. Постраждали 60 гвардійців

Жовтневий палац у Києві опинився у центрі уваги – минулої неділі, 17 грудня, біля центрального входу будівлі спалахнули сутички між якимись цивільними людьми в балаклавах і правоохоронцями.

Це сталося після мітингу на Майдані прихильників Міхеіла Саакашвілі. Групи активістів вирушили до Верховної Ради. Адже з трибуни Саакашвілі закликав прийти до Жовтневого палацу, щоб там у кількох кімнатах організувати штаб для допомоги затриманим учасникам війни з Росією. Нібито у цих кімнатах, на підставі попередньої домовленості про оренду, мали розміщуватися родини затриманих колишніх бійців.

Однак ситуація вийшла з-під контролю організаторів мітингу. Біля палацу активістів зустріли кордони правоохоронців. Спалахнули сутички. Розбили скло у вхідних дверях. Розбризкували сльозогінний газ. Біля будівлі був і Саакашвілі, який неодноразово закликав “не піддаватися на провокації”, “не штурмувати палац”, “відійти”…

Пізніше, увечері, під час телеефіру, Саакашвілі визнав, що це, очевидно, було помилкою домовлятися про оренду кімнат у палаці за умов великого скупчення людей. Водночас йому незрозуміло, чому до активістів не вийшли представники адміністрації палацу, не пояснили причину відмови від попередніх домовленостей про оренду кімнат. Саакашвілі називає так званий “штурм” палацу провокацією, яка мала на меті скомпрометувати протестувальників. І наполягає, що він – за мирний протест. Каже, що “штурмувати” палац не було жодної потреби.

Саакашвілі називає вигадкою заяви правоохоронців, що у цей час в палаці тривало дитяче свято.

Офіційне повідомлення МВС:

“17 грудня у центрі Києва проводилися заздалегідь заявлені масові заходи. Громадський порядок та безпеку забезпечували близько тисячі працівників Національної поліції та військовослужбовців НГУ.

Біля Жовтневого палацу учасники акції почали кидали петарди, застосували піротехніку, намагаючись прорватися всередину палацу, вчинили штовханину з правоохоронцями, пошкодили двері будівлі. На той момент у будівлі перебували близько 800 глядачів, зокрема і діти. Демонстранти намагалися прорватися у хол будівлі.

У результаті сутички постраждали 60 гвардійців. На місце виїхали карети швидкої допомоги. Після надання першої медичної допомоги 45 гвардійців продовжили виконання службових обовязків, а 15 було госпіталізовано: 13 – отруєння газом, 1 – травма обличчя, 1 – травма голови (у капюшон зимової куртки бійцю закинули вибуховий пакет, але завдяки тому, що на ньому були засоби захисту та шолом, вдалося запобігти значним ушкодженням)”.

Правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень щодо цих порушень.

Фото: Новое время

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *