Вчені NASA з допомогою штучного інтелекту Google знайшли “двійника” нашої Сонячної системи (+відео)
Американське космічне агентство NASA повідомило, що з допомогою штучного інтелекту Google і телескопу “Кеплер” знайшло “двійника” нашої Сонячної системи в системі зірки Кеплер-90 (за 2 545 світових років від Землі), що у сузір’ї Дракона.
Раніше вчені з’ясували, що навколо зірки обертаються сім планет, а тепер знайшли і восьму – Кеплер-90i. Вона розташована третьою від зірки і обертається навколо неї за 14,4 дня. Вчені припускають, що вона дуже гаряча (400 градусів Цельсія на поверхні) і тверда.
Це друга відома зіркова система з вісьмома планетами після Сонячної системи. На фото – візуальне порівняння планет у Кеплерівській системі з нашими, однак відстань між планетами не відповідає дійсності.
Шість внутрішніх планет системи-двійника – це “суперземлі” або “міні-Нептуни”. Дві зовнішні планети – газові гіганти. Остання з них – Кеплер-90h – обертається навколо своєї зірки приблизно на такій самій відстані, як Земля від Сонця. Таким чином Кеплірівська система – це міні-версія Сонячної. Навряд чи там є умови для виникнення життя.
Відкриття вдалося зробити з допомогою нейромережі Google, яка обробляє дані з телескопа “Кеплер”. Штучний інтелект навчився знаходити планети завдяки змінам у яскравості зірок, коли повз них проходить планета.
У NASA припускають, що в архівних даних “Кеплера” (за 4 роки знайшли 35 000 планетарних сигналів) зберігаються сотні цікавих відкриттів, які астрономи просто не помітили. Науковці сподіваються, що тепер у них з’явився новий інструмент в особі штучного інтелекту Google для більш досконалого вивчення Всесвіту.
Смерть Cassini. Зонд завершив свою місію і згорів у хмарах Сатурна (+відео)