Відтепер премію Оскар офіційно дозволено здобувати фільмам з використанням штучного інтелекту
Фільми, створені за допомогою штучного інтелекту (ШІ), зможуть отримати головні нагороди на премії «Оскар», стверджують її організатори.
У понеділок Академія кінематографічних мистецтв і наук опублікувала нові правила, в яких йдеться, що використання штучного інтелекту та інших цифрових інструментів «не допоможе і не зашкодить шансам на отримання номінації», – пише ВВС.
Генеративний штучний інтелект, який може створювати текст, зображення, аудіо та відео у відповідь на прості текстові підказки, допоміг у створенні деяких фільмів, що отримали найвищі нагороди галузі у березні.
Але Академія заявила, що все одно враховуватиме участь людини під час вибору переможців.
Академія заявила, що її нове формулювання щодо права на участь у конкурсі фільмів, створених за допомогою генеративних інструментів штучного інтелекту, було рекомендовано її Радою з науки і технологій.
Згідно з подальшими змінами правил, оголошеними в понеділок, члени Академії тепер повинні переглянути всі номіновані фільми в кожній категорії, щоб мати змогу взяти участь у фінальному раунді голосування, який визначить переможців.
Використання штучного інтелекту в кіно стало гарячою темою після того, як Едріан Броуді отримав нагороду за найкращого актора за роль у фільмі «Бруталіст» на цьогорічній церемонії вручення «Оскар» у березні.
У фільмі використовувався генеративний штучний інтелект для покращення акценту актора, коли він розмовляв угорською мовою.
Пізніше з’ясувалося, що подібна технологія клонування голосу була використана для покращення співочих голосів у мюзиклі “Емілія Перес”, який отримав “Оскар”.
Здатність технології швидко змінювати або підлаштовувати тон і стиль виконавця, або виконувати редагування, наприклад, ледь помітно змінювати чиюсь зовнішність, допомогла їй стати більш популярною у виробництві музики та фільмів.
Що таке ШІ та як працюють такі програми, як ChatGPT?
Але використання штучного інтелекту залишається суперечливим, і митці та актори висловлювали стурбованість щодо матеріалів, що використовуються для навчання таким інструментам, та їхнього впливу на їхнє життя.
Проблеми та обмеження
Актори та сценаристи раніше висловлювали побоювання щодо втрати роботи через штучний інтелект під час страйків у Голлівуді у 2023 році.
«Якщо ви можете взяти моє обличчя, моє тіло та мій голос і змусити мене сказати чи зробити щось, щодо чого в мене не було вибору, це недобре», – сказала акторка Сьюзен Сарандон в інтерв’ю BBC з пікету .
А сценаристи стурбовані тим, що студії прагнутимуть скоротити витрати та заощадити час, використовуючи такі інструменти, як ChatGPT від OpenAI, для таких завдань, як дослідження, лікування та написання сценаріїв, замість людей.
Запобіжні заходи щодо використання штучного інтелекту були встановлені в рамках угод, досягнутих між профспілками та студіями, що ознаменувало припинення страйків.
Але хоча деякі актори, здається, сприйняли цю технологію, інші, такі як Скарлетт Йоханссон, попереджали про її потенціал для зловживання їхнім зображенням чи подобою.
У 2024 році аніматори розповіли BBC, що інструменти генеративного штучного інтелекту ще недостатньо хороші, щоб мати змогу відтворити якість їхньої роботи — точно не на рівні, що відзначався нагородами.
«Це як якщо б вам допомагав поганий письменник», – сказав Джонатан Кендрік, співзасновник і голова глобального стрімінгового сервісу Rokit Flix.
«Звичайно, це допоможе зробити план, але якщо вам потрібно щось емоційно вагоме, штучний інтелект не принесе вам Оскара».