Від героя мемів про ботанів – до програміста SpaceX. Історія успіху польського хлопця

Герой старого мему про “вечірку ботанів” розробляв програмне забезпечення для запуску в космос ракети Falcon Heavy, яка 6 лютого відправила до Марсу особистий електротомобіль Ілона Маска Tesla Roadster

Раніше з худорлявого хлопця в компанії “відмінників” в окулярах глузували користувачі інтернету. Це фото так і називали – “відривна вечірка ботанів”. Тепер польські мас-медіа роблять з нього національного героя.

Як з’ясувалося, це Томаш Чайка – випускник ліцею в місті Сталева-Воля. Уже в шкільні роки він домігся значних успіхів – завоював срібну, а потім дві золотих медалі на Міжнародних олімпіадах з інформатики й математики.

Обдарований юнак вступив на факультет математики, інформатики та механіки Варшавського університету, а після його завершення – до університету Пердью в США.

У 2003 році в складі команди студентів Варшавського університету під керівництвом професора Яна Мадея він переміг на Міжнародній студентській олімпіаді з програмування. У 2003, 2004 і 2008 роках Томаш Чайка займав перше місце на змаганнях зі спортивного програмування корпорації TopCoder.

Від героя мемів про ботанів - до програміста SpaceX. Історія успіху героя польського програміста

З 2007 року він працював інженером-програмістом в штаб-квартирі Google, звідки в 2014 році перебрався до SpaceX. Тут він займався створенням систем управління і брав участь в розробці програмного забезпечення, необхідного для запуску ракет Ілона Маска.

Відому фотографію, яка стала мемом, було зроблено в 1997 році у науковому таборі «Згода» в селі Звардонь під час національної математичної олімпіади. Томаш – єдиний на фото юнак без окулярів – зайняв у ній друге місце. Переможцем тоді став Гжегож Капустка, нині – доцент Польської академії наук, який займається математичними дослідженнями.

Чайка побував на Математичній олімпіаді двічі, обидва рази отримав «срібло».

“Важкий сокіл” відірвався від Землі. До Марса під Девіда Боуї летить Tesla Roadster (LIVE)

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *