Tesla летить на Марс. До унікального космічного запуску долучилася й Україна

“Український репортер” писав, що о 22:45 за Києвом 6 лютого американська компанія SpaceX успішно здійснила перший запуск у космос надважкої ракети-носія Falcon Heavy

До підготовки унікального старту долучилася й Україна: «Авіалінії Антонова» надали свій літак Ан-124-100 “Руслан” для перевезення складових ракети. Український вантажний суперлайнер допомагав американцям у транспортуванні головного обтічника ракети. Через габарити його міг взяти на брот лише “Руслан”.

Місяць тому український літак упродовж 4,5 години подолав 3 613 км і доставив складову ракети Falcon Heavy на космодром на мисі Канаверал.

Tesla летить на Марс. До унікального космічного запуску долучилася й Україна

Тим часом SpaceX не змогла посадити центральний прискорювач першого ступеня ракети Falcon Heavy. Під час посадки з ним зник зв’язок, не спрацювали два з трьох гальмівних двигунів. Через це розгінний блок влетів у океан на швидкості 480 км/год.

Нагадаємо, обидва бокові прискорювачі Falcon Heavy (раніше вони були ракетами Falcon 9 і вже літали в космос) успішно повернули на Землю.

Тим часом друга ступінь ракети успішно виконала свою місію. Після шестигодинного кружляння на орбіті Землі розгінний модуль, оснащений єдиним двигуном Merlin 1D Vacuum, втретє дав загоряння і  “поштовх” електрокару Tesla Roadster засновника компаній SpaceX і Tesla Roadster Ілона Маска. Мільярдер повідомив, що автомобіль “проскочив” орбіту Марса і рушив до Поясу астероїдів.

Розгінний модуль також спробують посадити на Землю.

Раніше на прес-конференції Ілон Маск повідомив, що на розробку Falcon Heavy його компанія витратила приблизно $500 млн. Водночас старт ракети коштував лише $90 млн. З урахуванням втрати центрального прискорювача першого ступеня ця сума буде більшою.

Більше про унікальний космічний запуск можна почитати тут

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 6 =