Януковича судять за державну зраду. Допитують екс-голову СБУ Наливайченка й екс-міністра оборони Тенюха (+відео)

В Оболонському райсуді Києва відбувається чергове засідання у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича.

На початку судового засідання адвокати Януковича просили суддів розглянути питання про самовідвід складу суду. Мовляв, судді не можуть неупереджено розглядати цю справу, оскільки свого часу розглядали справи “Атомайдану”, і через це на них чинить тиск Генпрокуратура. Суд підстав для самовідводу не вбачає, тож відмовив адвокатам екс-президента-втікача.

Далі почався допит свідків сторони обвинувачення. Першим свідчення дав радник постійного представництва України в ООН Андрій Цимбалюк.

Також 7 лютого даватимуть свідчення екс-голова СБУ Валентин Наливайченко і колишній в.о. міністра оборони Ігор Тенюх. Після них з боку сторони обвинувачення залишиться допитати 15 свідків. Захист зі свого боку подав список з 35 свідків.

Адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк уже оприлюднив витяги з протоколу допиту колишнього в.о. міністра оборони України Тенюха.

З нього начебто випливає, що остаточне рішення про “здачу Криму” Росії та виведення українських військ з території півострова до континентальної України ухвалили на засіданні РНБО 23 березня 2014 року.

“Публікую витяг з протоколу допиту в.о. міністра оборони України Ігора Тенюха:

«Після захоплення штабу ВМС на засіданні РНБО 23.03.2014 я доповів обстановку по Криму та про результати розгортання ЗСУ в районі Широкого Лану і жорстко виступив з пропозицією йти на прорив в Крим.

У відповідь Сергій Пашинський сказав: «З міністром все ясно, він хоче війни, заслухаємо інших членів».

Відразу ж після мене виступив Степан Полторак, який був командуючим НГУ. Дослівно сказав: «Я пропоную з гордо піднятими знаменами виводити наші частини з Криму», – такий допис адвокат Сердюк розмістив в Фейсбуку.

Нагадаємо, в Оболонському райсуді Києва Януковича судять за звинуваченням у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (поплічник – одна з категорій співучасника злочину), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій) Карного кодексу України.

Паралельно ще одну кримінальну справу проти Януковича розглядає Печерський райсуд Києва. Тут його судять за організацію вбивств учасників Революції Гідності. Справа нараховує 93 томи. Сьогодні там розглядають клопотання Генпрокуратури про дозвіл на спеціальне досудове розслідування стосовно Януковича у справі про розстріли на Майдані.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.