Tesla летить на Марс. До унікального космічного запуску долучилася й Україна

“Український репортер” писав, що о 22:45 за Києвом 6 лютого американська компанія SpaceX успішно здійснила перший запуск у космос надважкої ракети-носія Falcon Heavy

До підготовки унікального старту долучилася й Україна: «Авіалінії Антонова» надали свій літак Ан-124-100 “Руслан” для перевезення складових ракети. Український вантажний суперлайнер допомагав американцям у транспортуванні головного обтічника ракети. Через габарити його міг взяти на брот лише “Руслан”.

Місяць тому український літак упродовж 4,5 години подолав 3 613 км і доставив складову ракети Falcon Heavy на космодром на мисі Канаверал.

Tesla летить на Марс. До унікального космічного запуску долучилася й Україна

Тим часом SpaceX не змогла посадити центральний прискорювач першого ступеня ракети Falcon Heavy. Під час посадки з ним зник зв’язок, не спрацювали два з трьох гальмівних двигунів. Через це розгінний блок влетів у океан на швидкості 480 км/год.

Нагадаємо, обидва бокові прискорювачі Falcon Heavy (раніше вони були ракетами Falcon 9 і вже літали в космос) успішно повернули на Землю.

Тим часом друга ступінь ракети успішно виконала свою місію. Після шестигодинного кружляння на орбіті Землі розгінний модуль, оснащений єдиним двигуном Merlin 1D Vacuum, втретє дав загоряння і  “поштовх” електрокару Tesla Roadster засновника компаній SpaceX і Tesla Roadster Ілона Маска. Мільярдер повідомив, що автомобіль “проскочив” орбіту Марса і рушив до Поясу астероїдів.

Розгінний модуль також спробують посадити на Землю.

Раніше на прес-конференції Ілон Маск повідомив, що на розробку Falcon Heavy його компанія витратила приблизно $500 млн. Водночас старт ракети коштував лише $90 млн. З урахуванням втрати центрального прискорювача першого ступеня ця сума буде більшою.

Більше про унікальний космічний запуск можна почитати тут

“Важкий сокіл” відірвався від Землі. До Марса під Девіда Боуї летить Tesla Roadster (LIVE)

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *