“Важкий сокіл” відірвався від Землі. До Марса під Девіда Боуї летить Tesla Roadster (LIVE)
Сьогодні, 6 лютого, американська космічна компанія SpaceX, яка належить бізнесмену Ілону Маску, вперше запустила у космос надважку ракету-носій Falcon Heavy (“Важкий сокіл”).
SpaceX зробила спеціальний ролик, де показала, як має виглядати ідеальний запуск:
У житті, як завжди, все було дещо інакше. Відеотрансляцію запуску можна подивитися тут:
Пояснимо, що ж відбулося, і чому 6 лютого увійде в історію.
Спочатку трохи інженерії. Ракета Falcon Heavy складається з двох ступенів і капсули, яка виводитиме у космос корисний вантаж.
У капсулі знаходився особистий автомобіль засновника Space X і Tesla Ілона Маска – червона Tesla Roadster. Напередодні старту Маск виклав в інтернет фото автомобіля всередині капсули: “Червона машина для Червоної планети”.
За кермом автівки сидить манекен, одягнений у скафандр SpaceX , який компанія офіційно не презентувала, але показувала на фотографіях.
Незважаючи на сильний вітер, старт ракети відбувся о 22:45 за Києвом.
Перша ступінь успішно подолала земне тяжіння і за допомогою 27 двигунів Merlin 1D (по 9 у кожному розгінному блоці) вивела другу ступінь на низьку навколоземну орбіту. Після відокремлення о 22:51 всі три елементи першого ступеня, як і планувалося, посадили на Землю (для повторного використання).
Друга ступінь, оснащена єдиним двигуном Merlin 1D Vacuum, піднялася на орбіту в 7 000 км. Коли вона “штовхне” Tesla Roadster до Марса, її також планується посадити на Землю. Щоправда, лише через кілька годин: заради глобальної реклами автмобілів Tesla, нової ракети Falcon Heavy і підприємницького генія Ілона Маска, кабріолет поки кружляє на орбіті Землі.
Коли ж весь світ усвідомить, що Маск перегорнув чергову сторінку освоєння космосу, другий ступінь Falcon Heavy візьме курс на Марс і дасть прискорення Tesla Roadster.
Ракету спробують посадити, а манекен у червоному спорткарі сам по собі продовжить подорож до Червоної планети. У салоні гратиме пісня Девіда Боуї “Space Oddity”. Шанси дістатися до Марса мізерні, однак перед вченими і не стояло таке завдання. Головне – пересвідчитись у працездатності Falcon Heavy.
Подорож першого і єдиного автомобіля у космосі транслюють тут:
У SpaceX заявляють, що Falcon Heavy зможе виводити на низьку навколоземну орбіту майже 64 тонни вантажу, майже втричі більше, ніж найближчі конкуренти – російський “Протон М” чи американська Delta IV Heavy.
До Марса, колонізацію якого анонсував SpaceX, Falcon Heavy зможе доставляти 16 тонн вантажу.
Це не тільки більше, ніж конкуренти, а й дешевше. Через багаторазовість вартість одного запуску Falcon Heavy оцінюється “лише” в $90 млн.
Щоправда, для пілотованих запусків Falcon Heavy застосовувати не зможуть, нагадаємо, SpaceX продовжує розробляти космічний корабель Dragon.
Неімовірно! Настала нова космічна Єра!