Саакашвілі влаштував рекламу для готелю: “Автоматників “Альфи” не пустила охорона” (+відео)

Зранку, 9 лютого, в готелі Fairmont на вулиці Набережно-Хрещатицькій в Києві з’явилися озброєні спецпризначенці. Вони приїхали за екс-президентом Грузії й екс-головою Одеської ОДА, а нині лідером “Руху нових сил” Міхеілом Саакашвілі, який саме перебував у готелі та “пив чай” з друзями.

Першим про спробу чергового затримання Міхеіла повідомив його соратник і колишній заступник генпрокурора Шокіна Давид Сакварелідзе, потім цю інфомацію підтвердив нардеп Юрій Дерев’янко. Вони заявили, що за Саакашвілі приходила “Альфа”, однак СБУ це заперечила.

Пізніше Саакашвілі вийшов до журналістів на вулицю і розповів, як усе було.

Він пив чай з друзями-іноземцями, коли йому повідомили, що група автоматників зайшла до готелю, щоб затримати Саакашвілі. Однак їх… не пустила охорона! Мовляв, спецпризначенці не мали при собі необхідних документів.

Саакашвілі стверджує, що його хотіли примусово доставити на допит, а потім – депортувати з України.

Також мусив зізнатися, що з’їхав зі свого розкішного пентхаусу на Костьольній, де його знімали з даху співробітники СБУ, бо в нього закінчилися гроші. Переїхав у двокімнатну квартиру на 22-му поверсі “десь за Печерськом, подалі від центру, неподалік Московської площі”.

Саакашвілі оголосив загальну мобілізацію своїх прихильників і боїться, що найближчим часом його можуть затримати і видати Грузії. Активізацію силовиків він пов’язує з акцією протесту, запланованою на 18 лютого.

Поспілкувавшись із журналістами, Саакашвілі знову пішов до готелю.

Тим часом хто саме приходив за політиком без громадянства – і досі незрозуміло. СБУ від операції з його захоплення відхрещується, так само, як і ГПУ та Міграційна служба. Оточення Саакашвілі припускає, що це була Держприкордонслужба.

Нагадаємо, 26 січня Апеляційний суд Києва відправив екс-президента Грузії під нічний домашній арешт.  Саакашвілі інкримінують: замах на злочин; злочин, вчинений групою осіб за попередньою змовою; сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності, вчинені службовою особою або повторно.

Генпрокуратура стверджує, що Саакашвілі “готував російську весну в Києві на гроші Курченка”. Мовляв, він взяв гроші (нібито 500 тисяч доларів США) у харківського олігарха-втікача Сергія Курченка на фінансування нового Майдану.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, акції Саакашвілі мали на меті сприяти припиненню кримінального переслідування членів банди Януковича та знову віддати їм контроль над активами, які вони незаконно захопили в Україні.

ГПУ має аудіозаписи переговорів соратника Саакашвілі Северіона Дангадзе з “довіреною особою” Сергія Курченка. Якийсь чоловік (на думку прокуратури – Северіон) говорить про можливість організації в Україні мітингів і провокацій, а також підтверджує можливість організувати вбивство у натовпі. Також є запис особистих переговорів двох громадян: за версією прокуратури – Саакашвілі та Курченка.

Звинувачення ГПУ прокоментував і сам бізнесмен-утікач Курченко, якого називають “гаманцем Януковича”. Його прес-служба оприлюднила заяву, що він подає позов проти генпрокурора за поширення в “п’яному угарі” “наклепу” про зв’язки із Саакашвілі.

Силовики спробували захопити Саакашвілі вранці 5 грудня на квартирі, яку він винаймав  на вулиці Костьольній у центрі Києва. Спецпризначенцям вдалося стягти Міхеіла з даху і посадити в мікроавтобус, однак його заблокував натовп прихильників політика і зрештою звільнив.

Саакашвілі перебував в наметах протестувальників біля Верховної Ради України, однак уже 8 січня його затримали і відправили до СІЗО СБУ. 11 грудня 2017 року суддя Печерського райсуду Києва Лариса Цокол відпустила його на волю. Прокуратура оскаржила це рішення.

Опозиційному політику, позбавленому українського громадянства, доводиться ходити на допити до ГПУ та СБУ, паралельно він судиться за право отримати притулок як біженець. В іншому випадку його можуть видати Грузії, де його заочно засудили до трьох років ув’язнення.
Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *