Заступник міністра культури вважає національні творчі спілки пережитком УРСР

Держава може припинити виділяти кошти творчим спілкам.

Заступник міністра культури, молоді і спорту Ірина Подоляк вважає, що варто припинити фінансування національних спілок з державного бюджету.

Про це вона заявила в ефірі Радіо Культура.

Зокрема це стосується спілки письменників, інших творчих організацій.

Чиновниця вважає національні спілки пережитком УРСР. На її думку, за допомогою таких спілок, митців намагалися «задобрити» і зробити лояльними до влади.

«У мене було багато дискусій з колишнім головою Українського інституту національної пам’яті Володимиром В’ятровичем. Ці системи, ці інституції були створені у часи Радянського Союзу.

Творчі спілки були створені у часи тоталітаризму, у часи сталінізму для того, аби об’єднати митців у різні професійні групи для того, аби зробити їх керованими та лояльними до влади. Усе це робилося за певні винагороди: квартири, майстерні, державні замовлення. Чи хочемо ми, щоб Україну представляли ці інституції, які втілюють собою Радянську Україну?», – скзала Ірина Подоляк.

Вона нагадала, що раніше Мінкульт уже подавав пропозицію до Кабміну щодо припинення фінансування національних спілок. Проте ця пропозиція не знайшла підтримки у нардепів.

«Чому професійні об’єднання письменників та поетів не могли б ініціювати зміни до закону про авторське право? Натомість спілки займаються невідомо чим, паразитують на бюджетах, щомісяця отримують зарплату та здають свої приміщення в оренду якимсь ресторанам. Це вже давно не є саморегулююче професійне об’єднання людей зі спільними цілями та завданнями», – говорить заступник міністра.

“Український репортер” вже розповідав про Національну спілку письменників України, зокрема як торік  було проведено з’їзд. Знані письменники заявили про відсутність демократії в роботі з’їзду НСПУ: «Невеличка групка літераторів керують і розподілом коштів Спілки письменників, і розстановкою своїх людей на посади, і захищають самі себе. Про літературний, видавничий процес, як і про творчість, взагалі мова не йде. На першому місці – посади, гроші і – дружба тих, хто ці посади ділить».

Ми також процитували відомого і принципового письменника Володимира Даниленка:

«Подивіться, в якому стані перебуває штаб-квартира нашої організації на Банковій: холодний будинок, жахливі туалети, обдерті дивани, брудні доріжки. Запущені бази відпочинку. Хіба на таке заслуговують наші письменники? Сьогодні я прошу підтримати мене і віддати свій голос за оновлення курсу Спілки. Обіцяю припинити корупцію, яка підточує основи нашої організації, і детінізувати господарську діяльність. З журі спілчанських премій має бути виведене керівництво Спілки, яке роздає премії, як цукерки, лояльним до себе письменникам, що підтримують його політику. Оцінювати подані на премію твори мають критики, літературознавці і письменники, що не працюють в апараті НСПУ».

Відео про з’їзд НСПУ:

https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/265024594117181/

Отож сподіваєшся, що головний спілчанський офіс на Банковій є цитаделлю високого слова і шляхетності, де панують демократія і свобода, де люди щиро тішаться здобуткам побратимів по творчому цеху, де не має місця ні чварам, ні образам. Ідилія. Натомість чуєш, як навішують ярлики, цьвохкають лихим словом (аби тільки принизити, ущемити, допекти), як на очах тане уявлення, що ти потрапив до осередку високоінтелектуальної еліти суспільства. Читайте про це ТУТ

Відео:

https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/1208614575983908/

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *