СНІД і туберкульоз “душать” Київщину. Фінансування — нуль

Триває протистояння між Київською обласною радою і облдержадміністрацією. Це, схоже, ставить під загрозу фінансування важливих соціально-економічних, медичних, культурологічних програм розвитку регіону.

Докотилися до того, що бракує коштів навіть на протидію найстрашнішим захворюванням. З офіційного сайту облради ми дізналися про чергове засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів.

Чим тішитися? Що почули зі звітів про стан виконання заходів Київської обласної соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2017-2018 роки за 9 місяців 2017 року, Київської обласної  цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017 рік за 9 місяців 2017 року, Київської обласної програми «Запобігання та лікування серцево-судинних захворювань» на 2017-2019 роки за 9 місяців 2017 року, Київської обласної програми розвитку онкологічної  служби на 2017 рік за 9 місяців 2017 року? Доповідала директор департаменту охорони здоров’я КОДА Алла Арешкович.

Оплесків не було. З критикою роботи обласного департаменту виступила голова комісії Наталія Бігарі.

Суть (інформація з офіційного сайту): “Програмами були закладені кошти на  поліпшення якості медичних послуг для мешканців Київщини. Проте передбачені кошти не були закладені у бюджеті на 2017 рік. Як наслідок, добре прописані програми залишилися лише літерами на папері. У всіх зазначених звітах зазначене нульове фінансування з обласного бюджету. А це – не закуплені медичні препарати та обладнання для районних лікарень… Тож після доповіді керівника профільного департаменту постійна комісія з питань охорони здоров’я визнала зазначені звіти незадовільними”.

Отже, нульове фінансування. Йдеться про боротьбу зі СНІДом, туберкульозом… Нагадаємо деякі цифри: на обліку в області з діагнозом ВІЛ перебувають понад 6 600 осіб. Це ж усім їм, мабуть, логічно було б сказати: допомоги не дочекаєтеся… Грошей не дають!

Медреформа “в дії”? Так і хочеться запитати: коли ви, чиновники, перестанете нарешті гризтися за посади, мандати, вплив на бюджет, на грошові потоки?

Київщина потерпає від гострого протистояння влади (+аудіо)

Дивує, що в часи розбрату та конфліктів не стихають бравурні виступи керманичів області. І — тотальні оплески. Все у нас чудово!

Скажімо, цьогоріч було проведено колегію щодо розвитку медицини в області, у якому взяли участь голова КОДА Олександр Горган, керівництво департаменту та закладів охорони здоров’я області, представники громадських організацій.

Цитуємо: “На переконання учасників колегії, у галузі охорони здоров’я Київської області намітилися позитивні тенденції розвитку…
Є в медичній галузі Київської області і конкретні досягнення, підтверджені медичною статистикою…”

Браво!

На цю тему читайте також тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *