В Гостомелі швидка не приїхала на виклик. Медреформа в дії

В державі реформують медичну галузь. Чи відчули на собі покращення прості українці? З настанням холодів “розквітли” вірусні захворювання, особливо серед дітей. Однак карети швидкої допомоги в деяких містах і селищах часом не хочуть виїжджати на виклики. Ось що сталося в Гостомелі.

У соцмережах Оля Мазниченко написала:

“На вихідних намагалася викликати швидку допомогу – в доньки температура 40, збити не могла. Дзвонила на „103”, просила номер швидкої Гостомеля, але мені відповіли, що на такі випадки швидка не приїжджає, дали номер невідкладної допомоги. Там мені порадили дати трирічній дитині (з температурою 40) таблетку но-шпи. “Вы – кипишные мамочки, мы сейчас приедем и температуры уже не будет”, – відповіли мені. Хіба це годиться? До кого тоді звертатися? Чи є управа на таких медиків? Чого далі очікувати від гостомельської швидкої?”

Цей факт не залишив байдужими читачів.

Олена Степченкова:

“Згідно з медреформою швидка тепер не виїжджає на виклики, коли висока температура і високий тиск. Як заявила очільниця МОЗ Супрун – висока температура у дитини не є екстреним викликом. Так і хочеться запитати: а у вас, пані Супрун, діти є ?”

Тетяна Лагутик:

“Тепер медики не приїжджатимуть на такі виклики, ось так, ані пологи, ані перетоніт чи температура 40 не є приводом для виклику швидкої”.

Катерина Якименко:

“Цю історію ми проходили, і неодноразово… Крім но-шпи, анальгіну і димедролу у медиків немає нічого. В таких випадках слід розраховувати лише, на жаль, на себе…”

Оля Мазниченко:

“Як вам фраза: “Поки ми приїдемо, температура вже впаде”? Хороша допомога! Я сама медик, але коли з дитиною таке стається, розгубленість матусь зрозуміла…”

Ivan Ilchenko:

“Коли вам так відповідають, ви маєте право вимагати прізвище, ім’я, по батькові того, хто надає таку інформацію, і повідомити, що завтра зранку на ім’я цієї людини і її керівника буде заява до прокуратури про некомпетентність та халатність. Після чого, повірте, до вас швидка приїде, і все буде гаразд”.

Ірина Юріївна Свищенко:

“У мене була аналогічна ситуація з дитиною. Руки-ноги трусяться, а вони мені дають номер телефону невідкладної допомоги, мовляв, телефонуйте туди, а це ж все час… Мало того, приїхали через 40 хвилин, ще й невдоволені! Я була шокована”.

Yanina Polischuk:

“У мене теж була ситуація, коли дитина горить, температуру збити не можу (майже 40 ), телефоную до швидкої, а там відповідають: „У нас – дві машини, і обидві поїхали…” І так мене футболили, поки я не викликала таксі й сама не поїхала до лікарні. Не було ні сил, ні часу їм щось доводити, сваритися – потрібно було дитину рятувати. З тих пір я відразу їду туди сама. Своїм ходом. Викликаю таксі, прошу сусідів… На швидку допомогу уже не сподіваюся”.

Оля Мазниченко:

“Я розумію, що розраховувати доводиться лише на себе, але навіщо тоді швидка допомога? Адже медицина існує для допомоги людям. А якщо людина “горить” або явний інсульт, рухатися не може… Куди це годиться?”

Luida Gaina:

“У мене теж був подібний випадок (дзвонила в швидку, а там сонним голосом відповіли, що виїжджають тільки вранці, дзвоню вранці – хтось по той бік слухавки регоче і каже: «Дівчино, поки ми виїдемо, у вас температура спаде».

А тим часом “покращення” триває. Буквально днями парламентарі схвалили законопроект (№7117) про сільську медицину, що передбачає… телемедицину.

У документі окремо прописано програму підтримки телемедицини. Зокрема, визначаються такі поняття, як “телемедицина”, “надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини”, “телемедичні послуги”, “телемедичне консультування”, “телемедичний консиліум”, “телеметрія”, “домашнє телеконсультування”.

У МОЗ пояснили: суть телемедицини полягає в тому, що фельдшерські пункти в сільській місцевості, або автомобілі швидкої допомоги, які приїжджають на виклик в сільській місцевості, будуть обладнані засобами зв’язку зі спеціальними центрами, в яких чергуватимуть вузькопрофільні фахівці. Медпрацівник або фельдшер, що приїхав на виклик, маючи спеціальне обладнання, може провести обстеження пацієнта і в разі сумнівів зможе передати результати аналізів або проконсультуватися з вузькопрофільним фахівцем, який зможе точніше поставити діагноз і скоординувати подальші дії.

Отже, чиновники стверджують, що таким чином піклуються про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості. Мовляв, це – один із пріоритетних напрямків державної політики у сферах охорони здоров’я та регіонального розвитку.

Сьогодні середня тривалість життя в Україні на 11 років менша, ніж у середньому в Євросоюзі. А що буде завтра?

Світлана КОВАЛЬОВА
Фото Олексія ІВАНОВА

На цю тему читайте також тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *