Нобелівську премію миру отримає “Міжнародна кампанія за заборону ядерної зброї”
Нобелівську премію миру в 2017 році присудили “Міжнародній кампанії за заборону ядерної зброї” (International Campaign to Abolish Nuclear Weapons – ICAN). Як сказано у прес-релізі Норвезького Нобелівського комітету, премію присуджена “за привернення уваги до катастрофічних наслідків будь-якого застосування ядерної зброї і неймовірні зусилля, щоб домогтися ухвалення угоди про заборону подібної зброї”.
BREAKING NEWS The 2017 Nobel Peace Prize is awarded to the International Campaign to Abolish Nuclear Weapons (ICAN) @nuclearban #NobelPrize pic.twitter.com/I5PUiQfFzs
— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 6, 2017
Угоду про заборону ядерної зброї прийняли 7 липня 2017 року в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. Відтоді її підписали 53 держави. Жодна з держав, які володіють ядерною зброєю, її не підписала. Водночас США, Росія, Велика Британія, Франція і Китай погодилися поступово скорочувати свої запаси ядерної зброї. За підрахунками, у світі нараховується майже 15 000 ядерних бойоголовок.
“Холодна війна давно скінчилася, ми більше не може допустити, щот так зброя існувала”, – заявила очільниця “Міжнародної кампанії за заборону ядерної зброї” Беатріс Фін.
Interview with Beatrice Fihn, Executive Director of ICAN, coming very soon! Stay tuned. #NobelPrize #NobelPeacePrize pic.twitter.com/GR4d8Eh167
— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 6, 2017
Нагадаємо, що з 2 по 9 жовтня в Стокгольмі й Осло оголошують лауреатів Нобелівської премії за 2017 рік. Королівська шведська академії наук назве останнього Нобелівського лауреата– з економіки – 9 жовтня.
Церемонія нагородження лауреатів за традицією відбудеться 10 грудня – в день смерті Альфреда Нобеля. Сума кожної з Нобелівських премій в 2017 році становить 9 мільйонів шведських крон ($1,12 млн).
Про лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини та їхнє відкриття читайте тут
“Нобеля” з медицини отримали вчені, які вивчили механізм “біологічного годинника”
Про лауреатів Нобелівської премії з фізики – тут
Нобелівську премію з фізики присудили за відкриття гравітаційних хвиль
Про лауреатів Нобелівської премії з хімії – тут
Нобелівську премію з хімії присудили за кріоелектронну мікроскопію
і лауреата Нобелівської премії з літератури – тут