Нобелівську премію з хімії присудили за кріоелектронну мікроскопію

Нобелівську премію з хімії в 2017 році присудили за розвиток кріоелектронної мікроскопії високої розподільчої здатності для визначення структур біомолекул у розчинах. Лауреатами стали Жак Дюбуше, Йоахім Франк і Річард Хендерсон.

Спільні дослідження Дюбуше, Франка і Хендерсона дозволили з 2013 року отримувати 3D тривимірні зображення біологічних зразків на мікроскопічному рівні.

Кріоелектронна мікроскопія – це форма електронної мікроскопії, в якій зразок досліджується за кріогенних температур. Цей метод популярний в структурній біології, оскільки дозволяє спостерігати за зразками, які не були пофарбовані або яким-небудь чином зафіксовані, показуючи їх у рідному середовищі зі збереженням природної структури.

Розробка нового методу мікроскопії дозволяє вивчати біомолекули, зупинені в русі, що “розширює загальні пізнання хімічних принципів життя і можливості в розробці ліків”.

Розташування атомів в молекулах: а) білка, що відповідає за “біологічний годинник”; b) вимірювача тиску, який задіяний в органах слуху; c) вірусу Зіка.

Нагадаємо, що з 2 по 9 жовтня в Стокгольмі й Осло оголошують лауреатів Нобелівської премії за 2017 рік. Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук назве Нобелівського лауреата з літератури – 5 жовтня, миру – 6 жовтня, з економіки – 9 жовтня.

Церемонія нагородження лауреатів за традицією відбудеться 10 грудня – в день смерті Альфреда Нобеля. Сума кожної з Нобелівських премій в 2017 році становить 9 мільйонів шведських крон ($1,12 млн).

Про лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини та їхнє відкриття читайте тут

“Нобеля” з медицини отримали вчені, які вивчили механізм “біологічного годинника”

Про лауреатів Нобелівської премії в галузі фізики – тут

Нобелівську премію з фізики присудили за відкриття гравітаційних хвиль

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *