Справа про збиття “Боїнга” МАУ: Україна подає до суду ООН позов проти Ірану

Україна та інші учасники міжнародної координаційної групи подають до Міжнародного суду ООН позов проти Ірану за збиття літака рейсу PS752.

Про це повідомив у Фейсбуці речник МЗС Олег Ніколенко.

“Україна та інші учасники міжнародної координаційної групи подають до Міжнародного суду ООН позов проти Ірану за збиття літака рейсу PS752”, – розповів він.

“Ми, члени Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752, що представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство, зазначаємо, що між Іраном та Координаційною групою не було досягнуто згоди щодо організації арбітражу відповідно до статті 14 Конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації.

Відповідно, Координаційна група має намір продовжувати колективні зусилля, щоб забезпечити притягнення Ірану до відповідальності за незаконне збиття рейсу PS752 авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України” шляхом якнайшвидшого передання спору до Міжнародного Суду ООН”, – йдеться у спільній заяві Міжнародної групи з координації допомоги жертвам рейсу PS752.

Як раніше розповідав “Український репортер”, Іран продовжує розтоптувати міжнародне право, сподіваючись, що за підтримки Росії йому це зійде з рук.  Диктаторський режим відповів відмовою на пропозицію Міжнародної групи з координації та допомоги жертвам рейсу PS752 “Міжнародних авіаліній України” приєднатись до переговорів щодо компенсацій.

Про це йшлося у тодішній спільній заяві Міжнародної групи, яку оприлюднило МЗС України.

“Зовсім нещодавно Міжнародна група PS752 звернулась до Ірану з пропозицією взяти на себе зобов’язання щодо вступу в переговори до 5 січня 2022 року. Але, на превеликий жаль, 27 грудня нами було отримано однозначну відповідь від Ірану, в якій зазначалось, що Іран не бачить потреби вести переговори з Міжнародною групою”, – наголошується у заяві.

У МЗС зазначили, що під час першого раунду переговорів 30 липня 2020 року Іран погодився співпрацювати з Міжнародною групою.

“Іран наразі змінив свою позицію та категорично виступає проти будь-яких подальших переговорів, які пов’язані з нашою колективною вимогою про відшкодування збитків за збиття PS752. Оскільки Іран, несе міжнародно-правову відповідальність перед постраждалими державами, дане питання має обговорюватись колективно, щоб забезпечити справедливе та рівне ставлення до всіх жертв трагедії”, – йшлося у заяві.

Зазначалося, що Міжнародна група зосередиться на подальших діях для вирішення цього питання відповідно до норм міжнародного права.

Група висловила єдність у своєму зобов’язанні притягнути Іран до відповідальності “за дії та бездіяльність його цивільних і військових посадових осіб, які призвели до незаконного збиття рейсу PS752, і зробимо все, аби забезпечити повне відшкодування шкоди, завданої порушенням Іраном норм міжнародного права”.

Як відомо, Верховний суд провінції Онтаріо постановив виплатити родичам шести жертв катастрофи літака МАУ в Тегерані 107 млн канадських доларів, що еквівалентно близько 78,7 млн доларів США, а також відсотки.

Іран збив українеський авіалайнер у січні 2020 року. Усі 176 людей загинули, у тому числі 55 громадян Канади та 30 постійних жителів країни.

Коментуючи цю тему, генерал-лейтенант СБУ Григорій Омельченко сказав, що він і раніше прогнозував – Іран відмовиться від спільних переговорів щодо виплати компенсації родичам загиблим. Іран відмовився від компенсації на пропозицію Росії. Григорій Омельченко пропонує, щоб країни загиблих внесли резолюцію до Радбезу ООН щодо створення Міжнародного трибуналу для винних і притягнення їх до кримінальної відповідальності, як це сталося у справі збиття російськими терористами малайзійського “Боїнга” рейсу МН17.

Малюнок Андрія Петренка.

Читайте  також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *