“Рука помсти вийде із рукава нації” – заява президента Ірану. Збиття українського “Боїнга” було помстою?

Пролунала публічна заява президента Ірану Ібрагіма Раїсі про те, що  експрезидент США Дональд Трамп має постати перед судом за свою роль у вбивстві командира підрозділу “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) генерала Касема Сулеймані. Якщо цього не станеться, то, мовляв, Іран помститься – “рука помсти вийде із рукава нації”. Цю погрозу варто розглядати також і крізь призму збиття Іраном українського пасажирського лайнера.

8 січня 2020 року пасажирський “Боїнг” авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України», виконуючи рейс PS752 за маршрутом Тегеран – Київ, зник з радарів через декілька хвилин після вильоту з аеропорту іранської столиці. Лайнер було збито двома ракетами “Тор” російського виробництва.

На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців, 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по троє громадян Німеччини та Великої Британії.

Сулеймані та заступника лідера Народних мобілізаційних сил Іраку Абу Махді аль-Мухандіса вбили в Іраку в районі столичного аеропорту в січні 2020 року внаслідок авіаудару американських ВПС. Трамп заявляв, що Сулеймані готував атаки на американські об’єкти на Близькому Сході.

Агентство IRNA повідомило, що 3 січня 2022 року по всьому Ірану відбулися пам’ятні заходи, у яких узяли участь десятки тисяч осіб. Вони вийшли на вулиці з національними прапорами й портретами Сулеймані.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї 1 січня зустрівся із сім’єю загиблого генерала.

“Мученик Сулеймані є вічною реальністю, і він залишиться живим навіки. Його ж убивці, такі як Трамп і подібні йому, загубляться на сміттєзвалищі, щоправда, після того, як їх покарають по заслузі за їхні злочини”, – сказав він.

Український пасажирський “Боїнг” в небі над Іраном було збито навмисне. Спецслужба Корпусу вартових ісламської революції одержала інформацію, що на борту цього літака перебуває іранський агент, який допоміг американцям ліквідувати генерала Касема Сулеймані.

Так стверджує генерал-лейтенант СБУ Григорій Омельченко, провівши власне незалежне розслідування обставин цієї авіакатастрофи. За сприяння своїх іноземних конфіденційних джерел він докопався до причини, яка спонукали начальство Корпусу вартових ісламської революції відкрити вогонь по літаку з ракетної установки “Тор”.

Цією сенсаційною інформацією Григорій Омельченко поділився з “Українським репортером”.

За словами Омельченка, на борту «Боїнга» був агент, який допоміг американським спецслужбам ліквідувати іранського генерала Касема Сулеймані. Генерал Сулеймані командував елітним спецпідрозділом “Кудс” у складі Корпусу вартових ісламської революції.

Це сталося 3 січня 2020 року під час ракетного удару по автоколоні в районі аеропорту Багдада. Газета Washington Post писала, що удар по колоні автомобілів завдали, імовірно, безпілотники.

Окрім Сулеймані загинуло ще семеро осіб.

Генерала Сулеймані неофіційно називали другою особою в державі після Верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї. Прогнозували, що він міг би стати майбутнім президентом країни.
Підрозділ “Кудс”, який очолював Сулеймані, підпорядковується безпосередньо аятолі Хаменеї. Спеціалізується на спецопераціях за кордоном.

Григорій Омельченко володіє інформацією про те, що Сулеймані чотири рази відвідував Москву, де зустрічався з Путіним. Вони були у дружніх стосунках. Путін навіть нагородив Сулеймані орденом. Сулеймані був серед тих, хто порадив Путіну розпочати воєнну кампанію в Сирії.

Чи ж варто говорити про те, що Путін сприйняв ліквідацію Сулеймані як випад особисто проти себе?

“Генерал Сулеймані активно розробляв плани нападу на американських дипломатів і військовослужбовців в Іраку і у всьому регіоні. Цей удар був спрямований на те, щоб стримати майбутні плани іранських атак. Сполучені Штати будуть продовжувати вживати всіх необхідних заходів для захисту наших людей і наших інтересів, по всьому світу”, – йшлося в заяві Пентагону.

Верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї одразу ж пригрозив США «страшною помстою» за вбивство Сулемайні й оголосив триденну жалобу.

Щоб уберегти важливого агента від провалу, західні спецслужби вирішили оперативно вивести його, а також сім’ю з Ірану, подбавши про зміну прізвищ. Визначили, що найбільш безпечним маршрутом є авіарейс Тегеран – Київ, говорить Григорій Омельченко. Контррозвідка Корпусу вартових ісламської революції довідалася, що агент перебуває на борту «Боїнга». Рішення атакувати пасажирський літак було прийнято на найвищому командному рівні цього Корпусу.

Іранський режим і далі ігнорує українські запити про правову допомогу у справі про збиття іранськими ракетами літака авіакомпанії МАУ рейсу PS 752.

Напередодні других роковин трагедії авіакатастрофи в Офісі Генерального прокурора відбулася розмова з родичами загиблих громадян України – їх поінформували про стан досудового розслідування. У заході також взяли участь представники Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України та керівництво авіакомпанії МАУ.

За два роки у кримінальному провадженні щодо збиття літака відправлено 26 міжнародних запитів до іноземних країн. Заступник Генпрокурора повідомив, що нещодавно іранська сторона знову порушила досягнуті домовленості під час третього раунду міждержавних переговорів, який відбувся в червні 2021 року. Зокрема, не виконана обіцянка надати можливість ознайомитися українським прокурорам з матеріалами іранської кримінальної справи, яку вже відправили до суду.

Ретельно приховуються імена і посади обвинувачених осіб та дії, які інкримінуються кожному з них, стверджують в Офісі Генерального прокурора.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *