Справа про збиття “Боїнга” МАУ: Іран відмовився від переговорів щодо компенсації

Іран продовжує розтоптувати міжнародне право, сподіваючись, що за підтримки Росії йому це зійде з рук.  Диктаторський режим відповів відмовою на пропозицію Міжнародної групи з координації та допомоги жертвам рейсу PS752 “Міжнародних авіаліній України” приєднатись до переговорів щодо компенсацій.

Про це йдеться у спільній заяві Міжнародної групи, яку оприлюднило МЗС України.

“Зовсім нещодавно Міжнародна група PS752 звернулась до Ірану з пропозицією взяти на себе зобов’язання щодо вступу в переговори до 5 січня 2022 року. Але, на превеликий жаль, 27 грудня нами було отримано однозначну відповідь від Ірану, в якій зазначалось, що Іран не бачить потреби вести переговори з Міжнародною групою”, – наголошується у заяві.

У МЗС зазначили, що під час першого раунду переговорів 30 липня 2020 року Іран погодився співпрацювати з Міжнародною групою.

“Іран наразі змінив свою позицію та категорично виступає проти будь-яких подальших переговорів, які пов’язані з нашою колективною вимогою про відшкодування збитків за збиття PS752. Оскільки Іран, несе міжнародно-правову відповідальність перед постраждалими державами, дане питання має обговорюватись колективно, щоб забезпечити справедливе та рівне ставлення до всіх жертв трагедії”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що Міжнародна група наразі зосередиться на подальших діях для вирішення цього питання відповідно до норм міжнародного права.

Група висловила єдність у своєму зобов’язанні притягнути Іран до відповідальності “за дії та бездіяльність його цивільних і військових посадових осіб, які призвели до незаконного збиття рейсу PS752, і зробимо все, аби забезпечити повне відшкодування шкоди, завданої порушенням Іраном норм міжнародного права”.

Як відомо, Верховний суд провінції Онтаріо постановив виплатити родичам шести жертв катастрофи літака МАУ в Тегерані 107 млн канадських доларів, що еквівалентно близько 78,7 млн доларів США, а також відсотки.

Влітку на переговорах у Києві іранська делегація повідомила про готовність до виплати компенсацій українським родинам загиблих у катастрофі МАУ в розмірі 150 тисяч доларів за кожного загиблого, однак Україна відкинула цю пропозицію.

Іран збив авіалайнер у січні 2020 року. Усі 176 людей загинули, у тому числі 55 громадян Канади та 30 постійних жителів країни.

Коментуючи цю тему, генерал-лейтенант СБУ Григорій Омельченко сказав, що він і раніше прогнозував – Іран відмовиться від спільних переговорів щодо виплати компенсації родичам загиблим.

Сьогодні це підтвердилося. Іран відмовився від компенсації на пропозицію Росії. Григорій Омельченко пропонує, щоб країни загиблих внесли резолюцію до Радбезу ООН щодо створення Міжнародного трибуналу для винних і притягнення їх до кримінальної відповідальності, як це сталося у справі збиття російськими терористами малайзійського “Боїнга” рейсу МН17.

Читайте  також:

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.