Звіт Генпрокурора Луценка у Верховній Раді

У Верховній Раді Генеральний прокурор Юрій Луценко прозвітував про рік роботи відомства. Луценко традиційно почав з козиря – завершення слідства і початку суду у “справі Януковича”, який, за його словами, “був символом зла для Майдану і українців”. Спочатку екс-президента судитимуть за державну зраду, потім до суду спрямують справу за злочини проти Майдану.

Далі дорікнув деяким громадським організаціям-грантоїдам.

Луценко розповів про сьогоднішні затримання екс-керівників Податкової часів Януковича. Генпрокурор доповів, що 22 з них у кайданках доставлені до ГПУ, у одного знайшли $2,8 млн. Два колишні фіскали втекли, їх чекають прикордонники (щоб затримати. -Ред.).

Луценко розповів про реформування прокуратури: штат скорочено на чверть, зарплату підняли на 45%, людей набирають на конкурсних засадах. Запрацювало прокурорське самоврядування.

“Нова прокуратура щодня приносить до бюджету 142 мільйони гривень”, – заявив Луценко. На себе ГПУ щоденно витрачає 5 мільйонів гривень. Прокурори із зарплатнею в 20 тисяч гривень відмовляються від мільйонних хабарів.

“Ми повернемо Україні і вкрадені гроші, і підприємства, й іншу власність!”

Генпрокурор стверджує, що вулична злочинність знизилась (!) на 20 відсотків.

Згадав і про імпортера тютюну “Тедіс Україна“. ГПУ повідомила про підозру в ухиленні від сплати податків та фіктивному підприємництві олігарху Олександру Грановському (не народний депутат).

“Ми відправили до суду 1191 хабарника – по три у день!” (йдеться про кількість. – Ред.).

Луценко заявляє, що конфлікти, вірніше “проблеми юридичного характеру” між ГПУ, НАБУ та САП, – вирішено.

Згадав, що Генеральна прокуратура передала Печерському райсуду Києва справу так званової “бурштиновоїу мафії”.

Луценко закликає українців скаржитися до ГПУ на хабарників.

“Судова система – тромб у справі боротьби з корупцією”, – заявив Луценко. І визнав, що суддів бракує катастрофічно.

Таким Генпрокурора бачить із зали “радикал” Ігор Мосійчук.

Луценко згадавпро перевірку е-декларацій нардепів. Подання на Лозового і Дейдея були підготовлені з помилками, тому їх повернули на доопрацювання. Нардеп Бобов погодився сплатити до бюджету 1 мільйон доларів несплачених податків. Сам Бобов це спростовує.

Аби подолати корупцію, Луценко закликає прискорити приватизацію державних підприємств.

Після виступу генпрокурора за регламентом прозвучали запитання нардепів із зали. Перше питання – про хід розслідування подій 2 травня в Одесі. Відповідь: “Прізвища винних ми назвали, справа – за судом”.

Далі питання про розкрадання земель в Ірпені та Бучі.

Луценко: “Щодо Бучі справа розслідується, готове подання на розкрадання 200 гектарів, по кожній ділянці (загалом 890 га) проводиться експертиза. У найближчі місяці справу можть направити до суду. Щодо Ірпеня – справа лише на першій стадії”.

Олег Ляшко: “Чому люди не вірять ані ГПУ, ані Луценку особисто?”

Луценко: “Я реформу прокуратури зробив, а задача формування Державного бюро розслідувань – задача Верховної Ради. А краще – “заплатіть усі податки”!”

Олег Барна: “Що з системою е-декларацій, вона неналежно працює“.

Луценко: “Конкурсу для визначення підрядників не було, систему зробили студенти столичного Політеху на замовлення ТОВ “Міранда”, яку ПРООН визначила виконавцем робіт, а гроші, які дав уряд Данії, вивели в Естонію”.

Курячий: “Член Вищої ради правосуддя Гречківській. Чому його досі не відсторонено?”

Луценко: “Справу – 7 томів – про отримання хабара 500 тисяч доларів Гречківським завершено. Печерський райсуд дав йому змогу ознайомитися зі справою”.

Всі організатори побиття АТОшників у Дніпрі встановлені. Розслідування веде до офісу “Опозиційного блоку” на Дніпропетровщині. До цього причетні Вілкул і Колесніков. Луценко аноносував на наступне 9 травня акцію “Незламна нація” і закликав українців виходити з портретами своїх героїчних дідів. Таким чином патріоти перехоплять у “вати” монополію на це свято.

Нардеп Пастух ставить питання про розслідування справи щодо Ілловайського і Дебальцевського котлів.

Луценко:”Експертиза триває, основна причина трагедії – російська агресія. Підозри висунуті міністру оборони РФ Шойгу, а також 20 генералам російської армії. Слідство досі вивчає дії керівництва ЗСУ”. Далі перейшов до розслідування злочинів у зоні АТО.

Луценко розповідає, що в країні покращилася криміногенна ситуація: сьогодні кількість крадіжок скоротилася на 20%, засуджено 34 тисячі крадіїв, кількість грабежів упала на 30%, те саме з автомобільними і квартирними крадіжками. Луценко просить парламент прийняти закон про кримінальні вчинки.

Запитання про роботу місцевих прокуратур і бурштин. Луценко знову повторює: досудове слідство про рівненську бурштинову мафію на чолі з екс-заступником обласного прокурора завершено. Справу передано до Печерського суду. Цим вдалося “підірвати” вплив буршинової мафії в регіоні на дві третини… Далі просить Раду легалізувати старательство.

Настав час для запитань від фракцій.

Єгор Соболєв від “Самопомочі” – питаня про справу Конституційного суду часів Януковича, які в 2010 році виносили рішення про поновлення дії Конституції 1996 року.

Луценко: “Слідство зосередилось на діях екс-міністра юстиції Лавриновича. Проти суддів недостаньо доказової бази для вручення підозр”.

Сергій Мельничук від “Волі народу” запитав про пожежні автомобілі і зробив заяву про злочин – начальник Генштабу ЗСУ допустив порушення щодо поставок мінометів до армії.

У справах про пожежні автомобілі не знайшли складу злочину, повідомив генпрокурор.

Максим Бурбак від “Народного фронту” поцікавився рівнем зростання злочинності.

“Ситуація на вулицях дуже тяжка,- сказав Луценко. – Але за перший квартал – мінус 20-30 відсотків по тяжких злочинах”.

Знову розповідає про спецконфіскацію. Державі повернули майже 46 мільярдів гривень – це кошти,”вкрадені мафією Януковича“.

Крулько з “Батьківщини” запитав про Антикорупційний суд. Луценко каже, що створювати його з нуля дуже довго, пропонує створювати його на базі Кримінального суду.

Юрій Бойко від “Опозиційного суду” цікавиться справою про вибух гранати під Верховною Радою.

“Слідство завершене, захист ознайомлюється зі справою”, – відповідає Луценко.

Олег Ляшко закидає Генпрокурору безвідповідальність, заангажованість і політичну зацікавленість. Тому “Радикальна партія” у повному складі підписалася про його відставку. Луценко “дякує за критику” і бажає, аби склад “Радикальної партії” більше не зменшувався. “Радикали” у повному складі залишили сесійну залу.

Насамкінець Юрій Луценко зізнається, що відсутність юридичної освіти заважає йому працювати. Завершується звіт генпрокурора словами подяки нардепам і закликом поважати Генпрокуратуру.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *