Брифінг Генпрокурора: основні тези

Сьогодні, 15 лютого, Генеральний прокурор України Юрій Луценко звітував про підсумки роботи відомства в 2016 році. “Український репортер” підбиває основні тези брифінгу.

Про криміногенну ситуацію

Насамперед Генпрокурор висловив занепокоєння зростанням криміногенної обстановки в Україні. Її причини – війна на Донбасі, безробіття і дезорганізація правоохоронних органів. Загалом у 2016 році було зареєстровано 1 124 401 кримінальне провадження.

Розкриття злочинів склало менше 30%. “У 2013-му році розкривалося 45% від усіх облікованих злочинів, у 2014-му – 44%, в 2015-му – 39%. Але минулого року – менше 30%. Ще гірша ситуація з розкриттям тяжких та особливо тяжких злочинів. Неможливо доводити ефективність роботи прокуратури з такими показниками”, – сказав Луценко.

За словами Генпрокурора, найнижчий показник розкриття злочинів у Києві – 16%. В Одесі цей показник становить 20%, у Харківській області — 22%, Запоріжській області — 23%, Київській області — 24%.

Про майнові злочини

Луценко повідомив, що показник відшкодування майнових збитків у Національній поліції становить 538 млн грн. Це чверть від завданих злочинцями. При цьому найгірший показник відшкодування майнових збитків у Нацполіції в Одеській області – 8%.

Відшкодування майнових збитків з боку Фіскальної служби – 420 млн. У ГПУ цей показник 580 млн грн. СБУ ж відшкодувала потерпілим менше 1% від встановлених збитків. Це 4,5 млн грн. на всю країну. Водночас Управління боротьби з організованою злочинністю 2016 року розкрило лише 5 кримінальних справ.

Про справи “режиму Януковича”

У справах щодо екс-високопосадовців, пов’язаних із “режимом Януковича”, Генпрокурор не бачить помітної перспективи. Слідчими центрального апарату з 2014 року розслідується з десяток таких проваджень, зокрема щодо Богатирьової, Каськіва, братів Клюєвих. Однак торік зрушила з мертвої точки” лише справа по Табачнику. Освітянам повернули ряд приміщень, якими заволодів тодішній міністр, і “після проведення експертиз ми будемо готові іти до суду щодо цього суб’єкта”.

Про зняття недоторканності з народних депутатів

Найближчим часом ГПУ внесе у Верховну Раду подання на притягнення до кримінальної відповідальності трьох народних депутатів.

“Ми отримали відповідь від ДФС про проведення позапланових перевірок у трьох народних депутатів із 17 поданих. Трьом народним депутатам встановлено — несплата податків відповідно 60, 50 і 40 млн грн. Подання на цих народних депутатів я найближчим часом внесу до парламенту”, — сказав Луценко.

Про перевірку прокурорів на наркозалежність

Водночас Генпрокурор анонсував перевірку на наркозалежність усіх прокурорів. Відповідне доручення від дав обласним прокуратурам. Перевірять і апарат Генеральної прокуратури. Піти на це змусив інцидент, який стався в Запорізькій області. Там одного з працівників місцевої прокуратури упіймали на вживанні дурману. Зараз ця людина перебуває під вартою і чекає на суд.

Загалом минулого року про підозру повідомили 46 прокурорам, у тому числі 36 – за корупційні злочини. За цими справами суди винесли 7 обвинувачувальних вироків, решта перебуває в судах.

Про ціни на вугілля

Генпрокуратура перевірить обґрунтованість ціни вугілля. Відповідне завдання на поточний рік Генпрокурор дав Центральному апарату ГПУ і прокуратурам на місцях.

Підставою для цього є заява Кабінету міністрів, що формула “Роттердам+” не діє. І згідно формулою вугілля коштувало б близько 3,5 тис. грн, а зараз воно коштує 1,5 тис. грн.

“У мене питання: як сформовані ці 1500? Чи перевіряло НКРЄ обґрунтованість собівартості і рентабельності монополістів, які поставляють це вугілля на українські станції і чи контролюють подальші дії цих тарифів уповноважені на це органи НКРЄ”,- сказав Луценко.

Про вартість електрики

Генпрокуратура перевірить діяльність Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. ГПУ цікавить методологія формування тарифів на електроенергію.

“Завдання формулюю достатньо ясно: провести дослідчу перевірку НКРЕКП про те, як вони контролюють, точніше затверджують, а потім контролюють тарифи”, — сказав Луценко.

Підготував Олексій ЗАТВОРНИЦЬКИЙ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *