Ірпінський мер Карплюк відкрито виступив проти Гостомеля

«Ми не зможемо провести реформи в Україні, не провівши реформу влади». Так вважає віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Покажемо яскравий приклад, як в Ірпінському регіоні проводять «реформу» влади, тобто децентралізацію на місцях.

Цього року, у серпні, виповняться три роки (!), як сесія Київської обласної ради затвердила Перспективний план, утворивши Гостомельську об’єднану територіальну громаду. До неї увійшли селище Гостомель, села Мощун, Горенка Києво-Святошинського району та село Озера Бородянського району.

Що маємо нині? О’єднану територіальну громаду заблоковано, бо не проведено перших місцевих виборів. Вже більше двох років тут спостерігаємо «простій», тупцювання на місці. Стара система адмінподілу мертвою «хваткою» вчепилася в Гостомель і не хоче відпускати. А мета така – щоб Гостомель і далі підпорядковувався Ірпеню, сплачував до цієї міської ради податки, залежав від цього міста на всіх фронтах.

Ще й Центральна виборча комісія ставила палиці в колеса децентралізації – кілька разів відмовляла у проведенні виборів у Гостомельській об’єднаній громаді. Пояснювала, що до складу громади входять села з інших районів, тому, мовляв, виборам не бути.

Тому після таких «підкатів» з боку ЦВК Верховна Рада прийняла поправки до закону, що вибори у таких громадах, як Гостомельська, все ж можна проводити.

Парламент ухвалив Закон №5520 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів”.

У цьому законі передбачено: якщо до складу об’єднаної територіальної громади (наприклад, Гостомельської) увійшли громади, розташовані на територіях суміжних районів, то Центральна виборча комісія ухвалює рішення про призначення перших виборів депутатів та селищного голови об’єднаної територіальної громади до зміни меж відповідних районів.

Однак і після цих законодавчих змін ЦВК на чолі з Охендовським не призначила перші місцеві вибори в Гостомельській громаді. «Колосальні» темпи реформи місцевого самоврядування, чи не так? А урядові чиновники на всіх широтах вихваляють, як успішно триває процес децентралізації, які у нас щасливі люди, як швидко громади (звичайно, за підтримки влади) долають перепони і труднощі, як достаток наповнює «засіки» громад.

Отже, ми бачимо, у якій «невагомості» опинилася Гостомельська громада.

Рано чи пізно ЦВК все одно мусить призначити вибори у цій громаді. І вони пройдуть неодмінно.

Але щоб не було жодних зачіпок вкотре заблокувати такі вибори, потрібна постанова Верховної Ради України про зміну меж районів – Києво-Святошинського та Бородянського. Таким чином Гостомель виводиться з підпорядкування Ірпеня. І далі, після проведення перших місцевих виборів, вирушає у самостійне «плавання», тобто господарювати у своїй хаті.

Що робить Ірпінь? Думаєте, бажає успіху сусідам – Гостомельській громаді? Як би не так. Не забуваймо, що тут править Володимир Карплюк, до якого має чимало претензій обласна прокуратура.

Карплюк є фігурантом низки гучних кримінальних проваджень. Але ось уже тривалий час прокуратура грається з Карплюком, ніби в кота-мишки. То Карплюк влаштовує театралізовану акцію протесту, заявляючи про намір зимувати під стінами облпрокуратури (а потім оперативно забирає свої подушки назад), то прокурор області Дмитро Чібісов оголошує підозру Карплюку…

І ось «сенсація»: 25 січня Ірпінська міська рада прийняла рішення звернутися до парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Суть звернення – провладна більшість Карплюка просить «не допустити» прийняття постанови ВРУ про зміну в адміністративно-територіальному устрої області та встановлення меж Києво-Святошинського та Озера Бородянського району. Тобто щоб Гостомельська громада не стала самостійною, а була й далі «прив’язаною» до Ірпеня. Не пущати! Ось вона, «реформа» місцевого самоврядування на Київщині.

Що прикметно, Гостомельську громаду навіть не повідомили, що буде розглядатися це питання. Тишком-нишком Ірпінь хотів провести це «діло». Не вийшло. На сесію Ірпінської міськради приїхала група громадських активістів з Гостомеля, депутати Гостомельської селищної ради. Вони переконували ірпінських колег не голосувати за це ганебне звернення до комітету ВР, намагалися блокувати трибуну. Карплюк тричі ставив це питання на голосування, бо перші два голосування були «на користь Гостомеля». І лише за третім «заходом» ірпінські депутати підтримали це дивовижне звернення (див. табло голосування).

Депутат Гостомельської селищної ради Юрій Марчук обурюється:
 
– Депутатів Ірпінської міської ради хтось ввів в оману, що нібито в Ірпеня намагаються забрати землю у зв’язку із зміною  меж районів. Але це неправда. Тим не менш, спекуляцій на цю тему вистачало в Ірпінській раді. 25 січня ми з документами в руках намагалися переконати ірпінських колег, що ніхто не зазіхає на Ірпінь, ми лише хочемо, щоб Гостомельська громада стала повноправним господарем. На жаль, наші аргументи не чули, ірпінські колеги були як зазомбовані…

Як вчинить парламентський комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, одержавши таку «бомагу»? Залишить поза увагою, очевидно.

Все одно не зупинити поступ громади до кращого, до самостійного господарювання. Які б «номери» не показували Карплюк і К, каша не звариться.

Оці скандальні ірпінські потуги вкотре свідчать, що Гостомельська громада на правильному шляху.

Малюнок Олега СМАЛЯ

На цю тему читайте також тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *