В Україні різко скорочується населення

Чисельність населення Східної Європи швидко скорочується, і Україна входить до четвірки країн, де ця тенденція найбільш відчутна – пишуть Факти, посилаючись на Quarz Media та на дані ООН.

Згідно з озвученими прогнозами, до 2050 року населення України скоротиться на 18%, до 36,42 млн осіб. За останніми даними, в 2017 році в Україні проживали 44,22 млн чоловік. У Східній Європі за темпами природного і міграційного скорочення населення Україну випереджають Болгарія, Латвія і Молдова.

Як зазначає видання, у всіх країнах причини скорочення населення схожі: зниження народжуваності, масова міграція і відносно висока смертність.

«Багато посткомуністичних країн Центральної і Східної Європи відчувають серйозний демографічний спад, – розповів Томас Соботка, провідний дослідник Центру Вітгенштейна, що аналізує динаміку чисельності населення. – Країни Західної та Південної Європи приваблюють багато мігрантів, що в значній мірі компенсує наслідки низької народжуваності, а Східна Європа потерпає як від еміграції, так і від низького рівня народжуваності ».

Нагадаємо, за оперативними даними Держстату, на кінець року в Україні проживали 42,4 млн чоловік.

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.