Гостомельська рада на чолі з регіоналом Прилипком назвала противників на виборах
В Гостомельській об’єднаній територіальній громаді «запахло» першими місцевими виборами. Спочатку гучний сигнал дав офіційний веб-портал «Децентралізація», який діє під опікою Мінрегіонбуду.
Було зазначено: перші вибори – 29 квітня 2018 року. І розумій, як хочеш. На офіційному сайті ЦВК – ані слова про ці вибори в Гостомелі. Не забуваймо, що тільки Центральна виборча комісія має виняткове право призначати вибори. Залишимо за рамками нашої розмови версії про те, кому і навіщо знадобилася така головоломка від Мінрегіонбуду. Тут інше «вариться».
В Гостомелі вже стрімголов кинулися на виборчу дистанцію. Агітувати, звичайно. Ще до початку офіційного старту передвиборчої кампанії. А в перших рядах «бігунів» – люди нинішнього Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка, зрештою і він сам.
Покажемо певний зріз цього «марафону». Отже, після дивного сигналу веб-порталу «Децентралізація» відразу ж почувся голос Гостомельської селищної ради – вона «підняла прапор» підготовки до виборів, аргументуючи це повідомленням від Мінрегіонбуду. От і пишуть в селищній раді, що «вибори відбудуться у всіх населених пунктах, які нині об’єднані у трьох радах – Гостомельській, Горенській Києво-Святошинського району та Озерській Бородянського району».
І ось які «корисні» поради дає селищна рада: «Найближчим часом мешканців Гостомеля, Горенки, Озер та Мощуна чекає бурхливе політичне життя на місцевому рівні. Жителі цих сіл повинні проаналізувати ситуацію в регіоні, не піддаватися на агітацію, балаканину та обіцянки говорунів, а у вирішальному слові віддати перевагу тим, хто дійсно зробив багато корисних справ для добробуту та достатку Гостомельського регіону. Саме ці люди повинні в майбутньому вміло використати важелі правління і скористатися всіма можливостями та «плюсами» новоутвореної об’єднаної територіальної громади…»
Прояснилося, проти кого виступає у передвиборчій кампанії селищна рада. Проти «говорунів» з їхніми «обіцянками» та «балаканиною». Кого саме мали на увазі? Політичних опонентів? Майданівців?
Учасників АТО? Принципових громадських активістів, які постійно публічно розповідають про «схеми», корупційні оборудки, різні комбінації в Гостомелі? Які шукають правду і справедливість у селищі… Які не хочуть «феодалізму» у своєму краї.
Чи не цих правдолюбців мала на увазі влада регіонала Прилипка? Чи не їх вже «припечатали», поставивши тавро «говоруни»?
Хіба не такий стиль спілкування з опозицією сповідував бандит Янукович? Добудемо з архіву нев’януче від цього зека:
«Я верю, что сильных и здоровых людей намного больше, чем этих козлов, которые нам постоянно мешают жить!» Так колись агітував Янукович.
Давно кажуть, що Гостомель дуже страждає від “спадку” Януковича, методи роботи та стиль цього донецького пахана узяли на озброєння місцеві чиновники. Активісти б’ють на сполох, заявляючи про забудову сільгоспземель в інтересах сумнівних компаній, виділення ділянок для осіб, наближених до місцевої влади, нахабне й цинічне ігнорування громадської думки, провал із будівництвом дитсадків, поліклініки, школи, залучення “тітушок” для тиску на прогресивних депутатів селищної ради…
Хто скаже, чому Гостомельська селищна рада, замість того, щоб зайняти нейтральну позицію, полізла у політичний «передвиборчий бій»? До того ж у «бій», який ще не оголошено? Мені відомо, що гостомельські депутати на сесії не приймали жодних рішень з приводу, кого саме має рада підтримувати, а кого – ні. Виходить, ця заява – усього лиш ініціатива групи підтримки мера Прилипка? Тільки ось чому вони використовують для свого піару офіційний сайт селищної ради, який утримується за рахунок місцевого бюджету?
Будь-що втриматися при владі – ось головна фішка нинішньої керівної групи в Гостомелі. Принаймні таке складається враження.
5 січня мер Прилипко пише у Фейсбуку: «…Я з командою однодумців, з якими йду пліч-о-пліч до наміченої мети виборів в Гостомельській ОТГ, доклали усі зусилля для остаточного юридичного оформлення ОТГ шляхом проведення виборів».
Слова масні, а пироги ж пісні. Невже Прилипко забув, як свого часу, будучи депутатом Ірпінської міськради, ратував за те, щоб Гостомель був в одному гурті з Ірпенем?
А потім… Яких саме зусиль Прилипко і компанія «доклали для остаточного юридичного оформлення ОТГ»? Та зніміть окуляри, панове!
Нагадаємо, що 11 червня 2015 року голова облдержадміністрації підписав розпорядження про затвердження висновків КОДА щодо відповідності Конституції та законам проекту рішення “Про добровільне об’єднання територіальних громад селища Гостомель, сіл Мощун, Горенка Києво-Святошинського району та села Озера Бородянського району в об’єднану Гостомельську селищну територіальну громаду з центром у Гостомелі”. А в серпні 2015 року сесія затвердила Перспективний план, утворивши Гостомельську громаду. Згодом Кабмін затвердив цю громаду.
Закарбуйте, люди добрі: Прилипка було обрано на посаду селищного голови вже після цих процесів, а саме 25 жовтня 2015 року.
Отож Гостомельська об’єднана територіальна громада все одно існує, її зареєстровано і затверджено. Навіть якщо не проведено перших місцевих виборів. Експерти кажуть: уже на першому етапі створення громада взяла гарний розгін, треба було не збавляти темпу, виходити на прямі міжбюджетні відносини, затвердити селищною радою статут громади, за усіма правилами створити відділ містобудування та архітектури, відділ державного архітектурного контролю.
Але після 25 жовтня 2015 року за ці вельми потрібні плани нова влада на чолі з Прилипком і не бралася. Зате сьогодні вона голосно кричить, що перла цього воза.
– Коли ми з колегами торкаємося теми розвитку селища, то бачу, що Юрій Прилипко або не розуміє чогось, або мотивований чимось іншим, а не достатком громади. Він, мабуть, більше дбає про свій достаток, – вважає депутат Юрій Марчук, який, до речі, входить до робочої групи зі створення громади і є принциповим опонентом Прилипка.
Ніде не почуєте, що селищна рада зробила серйозну заяву щодо боротьби з корупцією та хабарництвом у Гостомелі. Адже двох депутатів селищної ради – Сергія Чемериса і Наталію Черінську – було затримано за підозрою у хабарництві (вони входять до провладної більшості у раді). На жаль, Прилипко зі своєю «командою однодумців» досі також не дали оцінки ганебним діям «тітушок», які чинили скажений тиск на депутатів місцевої ради.
Натомість буяє усіма барвами агітаційна передвиборча кампанія, нехай і неофіційна. На ресурсах групи Прилипка тотально замиготіло сучасними підходами впливу на електорат. Отож і бачимо таку конструкцію: #МиРазом Юрій ПРИЛИПКО.
Хто це «Ми»? І з ким «разом»? Хто так вирішив?
Може, «Ми» – це Прилипко і родина? В Гостомелі часто почуєте, що 14 гектарів належать тещі Юрія Прилипка.
Не думаю, що Прилипко йде «разом» з прогресивно налаштованими депутатами ради, мужніми громадськими активістами, атовцями… Це ті люди, які 7 вересня 2017 року в сесійній залі намагалися протистояти великій групі агресивних «тітушок». Провладна більшість Прилипка на тій сесії протискувала коригування генплану. «Тітушки» підтримували ці дії – 7 вересня вони окупували приміщення ради, навіть стіною стали біля Прилипка й перед ним, поставивши своєрідну «охорону».
Оце і є конкретне втілення на практиці гасла «разом»?
Леонід ФРОСЕВИЧ
Фото на головній: 7 вересня 2017 року. Прилипко проводить сесію за “муром” молодиків зі спортивних клубів. Щоб громада і прогресивні депутати не дістали…
Фото Олексія ІВАНОВА
На цю тему читайте тут
- З’явилися підстави для розблокування Гостомельської громади
- Чому Ірпінь не відпускає Гостомель у самостійне “плавання”?
- Навіть кошмаром не назвеш Гостомельську сесію. Це — значно гірше (+аудіо)
- Чому Гостомель стає на коліна перед Ірпенем?
- Касетний скандал у Гостомелі: депутат Марчук оприлюднив розмови про мера Прилипка
- В Гостомелі народ узяв владу (+відео)
- В Гостомелі громада показала характер