З’явилися підстави для розблокування Гостомельської громади

Нові законодавчі зміни дозволять розблокувати процеси становлення та розвитку Гостомельської об’єднаної територіальної громади. Так вважають експерти з питань місцевого самоврядування.

У Гостомелі давно очікували на те, що парламент нарешті скаже своє слово з цього питання. Бо громада не з власної волі потрапила до своєрідної категорії “невагомості”. Вона однією з перших на Київщині твердо стала на шлях децентралізації. Ще два роки тому Гостомель об’єднався із селами Горенка та Мощун Києво-Святошинського району, а також з селом Озера Бородянського району.

Організацію роботи зі створення громади та підготовку відповідних документів в обласній адміністрації назвали зразковими, радили усім районам брати приклад з Гостомеля. Згідно із законом та перспективним планом формування територій громад Гостомельська громада пройшла усі щаблі затвердження, в тому числі й Кабміном.

Однак ЦВК кілька разів відмовляла дати згоду на проведення виборів у цій громаді, мотивуючи тим, що потрібно мати рішення парламенту щодо зміни меж районів. Таким чином процес розвитку фінансово спроможної, потужної Гостомельської громади було поставлено “на гальма”. Ніби вона є, а водночас і немає.

Чи на користь така “невагомість” громаді? Ні, переконані місцеві активісти. Адже в адміністративному плані Гостомель підпорядкований Ірпеню, відтак зароблені селищем кошти (в тому числі й податкові надходження) перетікають до ірпінського “гаманця”. Щорічно ця сума складає майже сто мільйонів гривень. Звичайно, Гостомельська громада не має можливостей проконтролювати, куди саме спрямовує ці кошти ірпінська влада і чи справедливо це робить.

Окрім цього, “невагомість” спричинила появу небажаних для громади процесів: таких як забудова сільськогосподарських земель в інтересах сумнівних компаній, виділення ділянок для осіб, наближених до місцевої влади, ігнорування громадської думки, відтермінування на невизначений час обіцяного будівництва дитсадків, школи…

Ось тому з великим нетерпінням Гостомельська об’єднана територіальна громада чекала “сигналу” від Верховної Ради України.

Нещодавно парламент ухвалив Закон №5520 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів”.

У цьому законі передбачено: якщо до складу об’єднаної територіальної громади (наприклад, Гостомельської) увійшли громади, розташовані на територіях суміжних районів, то Центральна виборча комісія ухвалює рішення про призначення перших виборів депутатів та селищного голови об’єднаної територіальної громади до зміни меж відповідних районів.

У Гостомельській громаді сподіваються, що Президент України підпише цей закон, а відтак не забариться і рішення ЦВК про призначення перших виборів.

Світлана КОВАЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *