Касетний скандал у Гостомелі: депутат Марчук оприлюднив розмови про мера Прилипка

Під час депутатської наради в Гостомелі вибухнув касетний скандал. Депутат Юрій Марчук увімкнув аудіозапис конфіденційної розмови учасника АТО про діяльність селищного голови Юрія Прилипка з приводу квартир. Редакція “Українського репортера” зателефонувала Юрію Марчуку.

– Ми, а це близько двадцяти депутатів Гостомельської селищної ради, зібралися, щоб порадитися з приводу гострих нагальних проблем, – розповідає Юрій Валерійович. – Я відразу ж поцікавився у Юрія Прилипка, чи розмовляв він конфіденційно з учасниками АТО на тему розподілу квартир. За моїми даними, така розмова була. Забудовник назвав кількість — 150 квартир. Потім мер, за словами учасника АТО, сказав, що йдеться про 80, згодом кількість знову змінилася — буде 60… А в кінцевому підсумку дійшли до 20. Думаю, 60 квартир десь “загубилися” під час цього “розподілу”.

– Мова про ділянку на території селищної ради?

– Так.

– Площа?

– Чотири гектари. Забудовник хоче звести тут житловий будинок. Мер виступив в ролі такого собі розпасувальника квадратних метрів, як я розумію. Учасник АТО каже, що мер натякав: треба й депутатам житло (а вони про це не відають), ще комусь потрібно, тим, хто доклав до цієї справи багато зусиль, і що він потратився…

– Що відповів Прилипко на ваше запитання?

– Каже, що такої розмови не було і він цього учасникам АТО не говорив. Після цих слів я увімкнув аудіозапис, на якому говорить учасник АТО.

– Як відреагували на ваші “плівки” у залі?

– У деяких людей з близького оточення Прилипка, зробив я висновок, були глибокі внутрішні переживання. Дехто намагався зірвати “трансляцію”, але вже було пізно. Двадцять депутатів були зацікавлені дослухати розмову до кінця.

– Почувши аудіозапис, мер Прилипко все одно заперечував факт бесіди?

– З його вуст ми почули якісь недолугі пояснення, мовляв, що ця розмова була не того дня, а півроку тому, що йдеться не про дану ділянку… Це, мовляв, щось наплутали. І взагалі Прилипко, як сам каже, ніколи нічого не ділив, ніяких квадратних метрів у нього немає. Думаю, що ніхто з депутатів цим поясненням не повірив, бо вони виглядали наївними.

– Ви гарантували, що цей запис відповідає дійсності?

– Саме так.

– Які ще питання порушували депутати?

– Питання Генплану. Депутати поставили чіткі умови: потрібно дуже предметно опрацювати цей документ, широко оприлюднити його. Нам, депутатам, взагалі не показували Генплан. Зрештою, одного дня поклали ці матеріали на стіл, сказавши: дивіться… Ось і все, що ми домоглися… Розробники Генплану — фахівці Науково-дослідного і проектного інституту містобудування — не знаходять часу, щоб зустрітися з представниками громади і відповісти на запитання. А на чому, на нашу думку, акцентує Генплан? В тому числі й на певних земельних ділянках, які в різний період опинилися у власності деяких родичів мера Прилипка. Вони виділялися для ведення особистого селянського господарства. А за Генпланом ця земля раптом “трансформується” з категорії “поза межами населеного пункту” уже в значно привабливішу категорію – “в межах населеного пункту”. Вона стає вже землею житлової забудови, багатоповерхової. Таким чином змінюються її ціна та ліквідність.

Ми вимагаємо, щоб депутати детально опрацювали цей проект, у нас уже протягом місяця мала би працювати відповідна комісія. Однак дивним чином цю справу саботують працівники селищної ради.

Для Гостомеля сьогодні — час вибору: або господарювати самим, адже територіальну громаду утворено, лише вона не діє, або “розчинитися, перетворившись на один із житлових масивів Бучі чи Ірпеня. Переконаний: громада має боротися!

КОМЕНТАРІ

Сергій СКРЯБІН, депутат Гостомельської селищної ради:

– До селищної ради мене було обрано вперше, працюю робітником на авіапідприємстві. Почувши тут, у селищній раді, аудіозапис розмов, стало не по собі. Це якось дико… Особисто для мене усі учасники АТО однакові, вони воювали за нашу країну. Переконаний: не депутати мають вирішувати, кого саме з колишніх воїнів записувати у чергу на квартири. Нехай вони самі надають пропозиції, вони, побратими, краще за нас знають своїх товаришів по зброї. Я знайомий з декількома учасниками АТО, вони досі не одержали навіть маленької ділянки. Іноді запитують: чи є у них надія на житло?.. І що я їм маю відповісти?

Анатолій ТУРОВСЬКИЙ, депутат Гостомельської селищної ради:

– Шокований почутим. Як обухом по голові. Ще треба отямитися від цієї розмови. Дуже прикро, що Гостомельська об’єднана територіальна громада не діє, що по вертикалі самоврядування чиновники продовжують забалакувати, затягувати, блокувати найважливіші, злободенні питання життя громади.

Леонід ФРОСЕВИЧ

На фото: Виступає депутат Юрій Марчук

Фото Олексія ІВАНОВА

На цю тему читайте також тут:

Чому Ірпінь не відпускає Гостомель у самостійне “плавання”?

Не хочемо “Чиказької області”!

 

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 2 =