Навіть кошмаром не назвеш Гостомельську сесію. Це — значно гірше (+аудіо)

Сесія Гостомельської селищної ради 7 вересня завершилася під бурхливі оплески промерської більшості, а також під вигуки: “Ганьба!”, які лунали із вуст меншості, громадських активістів, учасників АТО. Неймовірна радість, мабуть, переповнювала душі і серця депутатів з команди мера Юрія Прилипка. Ще б пак: більшістю голосів вони затвердили коригування (внесення змін) до генерального плану селища, плану зонування території (зонінг) Гостомеля. Демократично налаштовані гостомельці кажуть: генплан “протиснули” за допомогою “тітушок”.

Депутат Юрій Марчук:

“Я шокований тим, як нахабно і зухвало вели себе депутати з оточення мера. Є інформація, що деяким пропонували по дві тисячі доларів за результативне голосування…”.


Учасник АТО Микола Кукса:

“Проголосувавши за генплан, нашу громаду кинули обличчям у багнюку. Вважаю, що селищний голова Прилипко має подати у відставку”.

Депутат Олег Поповичук:

“Генплан, який сьогодні затверджено на сесії, – це план ганьби, план для родини мера Прилипка, це — так званий їхній бізнесовий план…”.

Депутат Анатолій Туровський:

“Навіть кошмаром не назвеш Гостомельську сесію. Це — значно гірше!”

Громадський активіст Георгій Сахненко:

“З часом гостомельці зрозуміють, яке жахіття приніс цей генплан”.

Прогресивні жителі селища вважають, що генплан було розроблено всупереч інтересам Гостомельської об’єднаної територіальної громади, без широкого обговорення, зовсім не врахувавши пропозицій жителів навколишніх сіл, які входять до складу громади. Гостомельські землі планують хаотично забудувати висотками, на догоду бізнесменам, які не турбуються про всебічний розвиток селища в соціальній, інфраструктурній сферах. По суті, йдеться про хижацьке використання місцевих ресурсів в інтересах різних зайд.

Ось тому громада намагається розбудити усіх небайдужих. Активісти думали, що сесія усе ж пройде більш-менш демократично. Помилялися. За дві години до засідання сесійну залу зайняли молодики спортивної статури. Сіли і в президії. На усі запитання журналістів відповідали однотипно: “Без коментарів!” Кілька похмурих чоловіків середнього віку гуртувалися окремо, на їхніх руках було видно рясні татуювання.

Долинали якісь фрази російською:

“Задачу поняли…», «не допустить…».

А потім до зали почали протискуватися перші депутати. Стіною стояли “тітушки”. Утім, вони “розсипалися” групами й по коридорах, закутках, пильнували входи… Депутати з демократичного табору — Юрій Марчук, Олег Поповичук, Анатолій Туровський — заявили про те, що “тітушки” окупували сесійну залу, є багато молодиків із спортивних клубів Ірпеня, Гостомеля. На що мер відповів: усі можуть бути присутніми… А хто запросив найманців? Тим часом виявилося, що запасні двері із сесійної зали зачинено. А у залі близько ста людей!

В коридорі почувся шум. До зали намагалися зайти місцеві учасники АТО. Однак їх не пропускали “тітушки”, останніх було явно більше. Учасників АТО активно підтримували нечисельні представники громадськості, депутати-демократи, настійливо вимагаючи від Прилипка відчинити запасні двері. А той не реагував, безкінечно повторюючи: “Присядьте!” Донька Прилипка (депутатка) гучно зверталася до батька з пропозицією починати нарешті сесію. Секретар селищної ради Олена Кислиця на чиєсь прохання втрутитися промовила, що сесію розпочнуть тільки після того, як залу залишать невідомі. Мабуть, йшлося про “тітушок”.

Але пані Кислиця слова не дотримала. Ось так у цьому “штормі” й розпочали сесію. Стоячи, як і годиться, прослухали національний Гімн.

А у цей час захисники Вітчизни, які на фронті йшли під ворожі кулі за цей Гімн, не могли зайти до зали, вони з неймовірним трудом пробивалися сюди… І хто виставив заслін?! “Тітушки”! Найманці, яких покликали втихомирити місцевий Майдан. І це після того легендарного Майдану! Після Революції Гідності! Таке враження, що в Гостомелі досі вірні ідеалам банди Януковича.
Хоча про що ми? Невже забулося, як в Гостомелі, у гаражах бізнесмена Юрія Прилипка переховували розкішний автопарк Януковича після його втечі?!

…Учасники АТО пішли напролом, їм усе ж вдалося відтіснити “тітушок” і зайти до зали (під натиском запасні двері впали…), пробитися до президії, вимагаючи пояснень цій блокаді. А пояснень від мера не було. Іноді він якось так лукаво посміхався, іноді напружувався, іноді полотнів, багровів…

На розгляд депутатів винесли перше питання — про генплан. Прилипко намагався з ходу голосувати за нього, але демократи наполягли, щоб хоч висновки комісій було озвучено. Провладні комісії були “за”, а деякі схитрували, заявивши – “на розгляд сесії” (знаючи, що потім проголосують на догоду мерові). А були й комісії проти… Більшістю голосів генплан було схвалено. Без обговорення. Без розгляду зауважень та пропозицій. Ніяких дискусій! Провладна більшість в оточенні “тітушок” залізобетонно стояла на своєму.

Лише після цього “результативного” голосування секретар ради Олена Кислиця попросила поліцейських забезпечити порядок у залі (як “вчасно”!). Але їхня допомога вже й не дуже була потрібна. “Тітушки” залишали сесійну залу. Очі депутатів з оточення мера, як мені здалося, сяяли від радості. До речі, у залі голосував “за” і депутат, інспектор з благоустрою селищної ради Сергій Чемерис, який перебуває під… домашнім арештом. Днями його затримали за підозрою у хабарництві. Чемерис сказав, що слідчий дозволив йому бути присутнім на сесії.

Учасники АТО вийшли із зали, почали гуртуватися на вулиці, біля будівлі. Хтось приніс шини до парадного входу.

Чимало провладних депутатів разом зі своїми охоронцями залишали будинок через тиловий вихід. Так вчинив і мер Прилипко, поїхавши геть на чорному лімузині.

А колишні солдати, захисники Вітчизни, які ще недавно зупинили на Донбасі путінську орду, перед центральним входом гукали, щоб до них вийшов мер Прилипко. Не вийшов. Він був уже далеченько.

Дзвони у Гостомелі мовчали…

Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото Олексія ІВАНОВА

На цю тему також читайте:

Гостомельську селищну раду окупували “тітушки” (+відео)

Леонід Фросевич

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − ten =