Чому Гостомель стає на коліна перед Ірпенем?

Містобудівна рада Ірпеня погодила висотки на 92-ох гектарах в Гостомелі. Кабінету міністрів варто пильно подивитися, який удар наносить радянська система по децентралізації в Гостомелі.

Гостомельська об’єднана територіальна громада утворена, усю відповідну документацію щодо цього затверджено на найвищому державному рівні. Процес підготовки документів цієї громади було названо зразковим, з неї радили брати приклад усім. Залишається лише провести перші вибори у Гостомельській об’єднаній територіальній громаді (маємо надію, що до цього йдеться).

Юрій МАРЧУК

Але що відбувається? Днями в Ірпені відбулося засідання містобудівної ради, на якій затверджували Генеральний план селища Гостомель.

Про це розповів на сайті “Громада Приірпіння” депутат Гостомельської селищної ради Юрій Марчук. Він обурюється, що “долю Гостомеля прийшли вирішувати депутат Ірпінської міської ради Максим Плешко, начальник водоканалу Олександр Маркушин, Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко, екс-архітектор Ірпеня, а нині працівник ПП “Ладопроект”, Михайло Копач, керівник проектної організації ПП “Ладопроект” Валерій Косарєв, представник ДСНС, посадовці Ірпінської ради…

Проект презентувала співробітниця науково-дослідного інституту містобудування”.

Чому сусідній Ірпінь вирішує, що, як і де будувати в Гостомелі? А тому що Гостомель і досі перебуває в адміністративному підпорядкуванні Ірпеня. Ніби в кайданах! Вони скували Гостомель ще з радянських часів, громада  і досі ніяк не може скинути ці ненависні окови.

Стара система нещадно лупить по реформі децентралізації, чуєте, пане прем’єр-міністре Володимире Гройсман?! Вона її усіляко стримує, посилює в людях зневіру, потурає різним дерибанщикам і спонукає громадян до невтішних висновків — нібито реформа для галочки.

Як тут не нагадати, що це ж саме голова Уряду Володимир Гройсман стверджував:

“Базовий рівень – це громада. І я буду боротися за те, щоб в громадах були ресурси, була земля, аби вони ні перед ким не приклоняли свої коліна. Я на стороні громад і місцевого самоврядування. Все буду робити для того, аби доносити цю позицію”.

Чому Гостомель так принизливо “стає на коліна” перед Ірпенем? Ви ж бо подивіться: мер Гостомеля Прилипко також приїхав на розкішному джипі до Ірпеня, з нагоди обговорення генплану свого ж (!) селища.

Тобто примчався до сусідів запитати, що ж йому, бідному, будувати на своєму подвір’ї. Так-так, до тих сусідів, що в ноги кланяються, а за п’яти кусають. Утім, не такий вже й бідний Прилипко з родиною. Скоробагатько! А що вже земельки! Та й мер Ірпеня Володимир Карплюк з досить тугим гаманцем, про який не так давно гучно гомоніла Україна.

Сьогодні Ірпінь воліє сказати своє — царське! – слово, яким бути древньому Гостомелю.

Ось як передає про перебіг згадуваного нами засідання Юрій Марчук:

“В перспективі чисельність Гостомеля – 37 тисяч населення – при нинішніх 15 тисячах, має зрости за рахунок багатоповерхової забудови більше ніж удвічі. Розробниця генплану також повідомила, що в Гостомелі буде забудовано багатоповерховими житловими комплексами 92 гектари.

Представники громади, які були присутні, намагалися донести до розробників свої зауваження та заперечення, але їх ніхто не хотів слухати, а навпаки, робили зауваження, що тут – нарада й питання ставити не можна. З того, що ми побачили й почули, Гостомелю готують долю, гіршу за долю Ірпеня.

Наступний етап – це затвердження на сесії генплану Гостомеля, якого ніхто з мешканців селища не бачив. Засідання заплановане на 15 червня”.

Юрій Марчук наголошує на такому факті:

“Під час громадських слуханнях з обговорення генплану, які відбулися взимку 2015-го року, була представлена зовсім інша перспектива розвитку селища. Тоді переважала одно-двоповерхова забудова в селищі. А сьогодні, наприклад, на ділянках, де планувалася садибна забудова, накреслили висотні будинки. Лікарню вирішили будувати не в центрі селища, а за Кимеркою, на межі з селом Озера. На жаль, ситуація з садочками та школами залишається без змін”.

Депутат Марчук переконаний:

“Прийняття даного генплану, в такому вигляді, як нам показали на містобудівній раді, допустити не можна. Він є злочинним для місцевого населення, яке звикло жити не в місті, а в селищі. Проблема в тому, що останні 1,5 роки місцева влада вносила до готового розробленого генплану правки та доповнення, завдяки яким він став просто невпізнаваним”.

Після “такого” обговорення генплану по-ірпінськи в Гостомелі не знають що й думати. Дехто пропонує запросити сюди керівника Уряду, щоб побачив, якими темпами йде процес децентралізації в Гостомелі.

Ми ж нагадаємо фрагмент із виступу прем’єр-міністра України у 2016 році щодо реформи самоврядування:

“Уряд продовжить делегування повноважень на місця, що дозволить забезпечити самодостатність громад та їх здатність надавати громадянам якісні послуги…”

В Ірпені показують, хто які має повноваження…

Леонід ФРОСЕВИЧ

Малюнок Олега СМАЛЯ

Фото із сайту “Громада Приірпіння”

Відеосюжет “Погляду” про розгляд проекту генплану Гостомеля в Ірпені

 

Про Гостомельські справи “Український репортер” розповідав тут:

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *