Банда Януковича може відкорковувати шампанське. Браво, пане Шмигаль! 

В Україні багатьох обурило висловлювання прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про те, що санкції щодо більшості соратників колишнього президента Віктора Януковича вже не мають ваги.

Про це Шмигаль заявив на пресконференції в Брюсселі після засідання Ради асоціації Україна-ЄС, коментуючи повідомлення ЗМІ про те, що ЄС може зняти санкції з сина експрезидента Віктора Януковича Олександра, а також кількох інших чиновників його режиму:

“Європа залишається на твердих непохитних позиціях щодо підтримки України, зокрема і в санкційній політиці, – сказав Шмигаль. -Стосовно окремих фізичних осіб – там де санкції відіграли свою роль, де кошти або цінності, які були вкрадені, повернуті, там санкції можуть завершувати свою дію, але це окрема процедура, яка підлягає окремому розгляду, і діалог про це ведеться між Україною і ЄС абослютно на професійному рівні, і на рівні законодавчому у повній мірі”, – каже глава уряду.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що санкції щодо більшості соратників колишнього президента Віктора Януковича вже не мають ваги.

Нагадаємо: торік ЄСзняв санкції з колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова і ексміністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького.

Сьогодні у санкційному списку ЄС, запровадженому в 2014 році за незаконне привласнення державних коштів України або за зловживання службовим становищем, – десятеро колишніх українських високопосадовців: Віктор та Олександр Януковичі, Віталій Захарченко, Віктор та Артем Пшонки, Віктор Ратушняк, Сергій Курченко, Дмитро Табачник, Сергій Арбузов та Олександр Клименко. Санкції щодо них продовжені на один рік – до 6 березня 2021 року.

Сьогоднішня заява пана Шмигаля – як вибух бомби! Каже: “Стосовно окремих фізичних осіб – там де санкції відіграли свою роль, де кошти або цінності, які були вкрадені, повернуті, там санкції можуть завершувати свою дію…”

Цікаво, чи повернуто до бюджету кошти, викрадені кланом Пшонки, Захарченком, Клименком, Януковичами? Ні!  Але Шмигалю не терпиться підказати Європі: “санкції можуть завершувати свою дію…”.

Натомість мав би сказати, що Україна наполягає на продовженні санкцій, їх посиленні, проінформував би також європейських партнерів про те, яких зусиль докладають у Києві для того, аби все награбоване бандою Януковича було повернуто в дохід держави. Не сказав. І ми після цього сподіваємося, що Європа буде замість України розшукувати по світах мільярди доларів, викрадені в народу українськими казнокрадами?!

Це називаються: приїхали. Далі нікуди! Банда Януковича, яка стільки горя принесла українському народові, може почуватися щасливою, відкорковувати шампанське. Браво, пане Шмигаль!

Ми нагадаємо дещо прем’єрові. Два роки тому “Український репортер” розповідав:

Колишньому міністру внутрішніх справ періоду правління Януковича Віталію Захарченку посміхнулася удача. Щоправда, не без допомоги Печерського суду Києва. Феміда скасувала арешт майна нідерландської компанії “Фонд Адміністративне бюро LVV” у рамках справи про незаконне збагачення і відмивання грошей Віталія Захарченка.

Рішення оскарженню не підлягає. Загалом йдеться про 20 земельних ділянок, три будинки, квартиру і два машиномісця.

За даними Держархбудінспекції, дозволи на зведення будинку в селі Романків отримувала особисто Людмила Захарченко, дружина колишнього міністра.

Віталій Захарченко

Захарченко — генерал внутрішньої служби, головний державний радник податкової служби, доктор економічних наук, заслужений юрист України. Ще й орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено. Досі наша держава не позбавила цього ворога ані нагород, ані звань. Дивовижна гуманність щодо посіпаки Януковича.

Ось так “оперативно” розслідували в Україні злодіяння цього ката.

А тепер згадаємо і про Азарова.

Якщо Микола Азаров раптом повернеться в Україну, то не факт, що його запроторять до Лук’янівського СІЗО.  А тут ще і Європа проявила до нього виняткову гуманність.

Суд Європейського Союзу анулював рішення Ради ЄС про продовження санкцій проти колишнього українського прем’єр-міністра Миколи Азарова у 2019 році.

Отже Азаров вже не перебуває у санкційному списку ЄС. Євросоюз виключив його із “чорного переліку” в березні 2020 року.

Українські правоохоронці всі справи щодо Азарова поклали у величезну довгу шухляду. Розслідують так як мокре горить. Або взагалі “злили” матеріали розслідувань.

За даними “Українського репортера”, ще у 2014 році у Генпрокуратурі під час брифінгу заявили, що “в період з жовтня 2010 по липень 2013 років Янукович за попередньою змовою з групою осіб, зокрема Азаровим, міністром фінансів Колобовим, першим заступником міністра фінансів Мярковським, головою Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Рєзніковим, членом наглядової ради “Укртелекому”… умисно з корисливих мотивів організували фінансування за рахунок держбюджету виконання робіт по будівництву виділеної телекомунікаційної мережі спеціального зв’язку”.

У 2018 році Азарова підозрювали у співучасті розкрадання скрапленого газу на 2,2 млрд гривень. Генеральній прокуратурі України дозволили вести спеціальне розслідування досудове розслідування щодо Азарова у справі про розкрадання скрапленого газу. Про це повідомив тодішній генпрокурор Юрій Луценко. Пане Луценко, де результати розслідування?

Луценко стверджував, що ГПУ отримала дозвіл на спеціальне досудове розслідування щодо Азарова. Мова йде про кримінальне провадження, у якому Азаров проходить як співучасник розкрадання зрідженого газу загальною вартістю близько 2,2 млрд гривень учасниками злочинної організації Віктора Януковича. І скільки ще десятиліть Азаров буде “проходити як співучасник” в матеріалах розслідувань? 

Як розповідав “Український репортер”, нині Азаров мешкає на елітній Рубльовці під Москвою.

Водночас чимало громадян України, патріотів ставлять слушне питання: коли нарешті буде засуджено цього україноненависника, який втік з рідної країни? Азаров щодня паплюжить свою державу, називаючи українців “дегенератами”, “недоумками”, “хунтою”, “закончєннимі подонкамі” і так далі.

Він ненавидить країну усіма фібрами душі, щодня коршуном накидається на землю, яка дала йому всілякі блага, нагородила усім, чим тільки можна було. А ось що одержав цей хижий крук від України: Азаров – доктор геолого-мінералогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України.

Державний службовець І рангу, радник Податкової служби І рангу, почесний працівник Податкової служби. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Заслужений економіст України. Кавалер Ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня, ордена «За заслуги» I, ІІ і ІІІ ступенів (тобто повний кавалер). На превеликий жаль, українська держава й досі не позбавила його ані нагород, ані звань.

Окрім, цього у нього ще й купа нагородної зброї: пістолети ПСМ, “маузер”, “форт”, ще й морський кортик на додачу…

Що обурює також: у 2004 році тодішній міністр оборони України генерал Олександр Кузьмук нагородив Азарова пістолетом ПСМ “за визначні заслуги в забезпеченні обороноздатності України”. Сьогодні в шоколаді і Кузьмук, і Азаров, а також іже з ними.

У 2016 році у Києві поліція  натрапила на схованку Азарова – речі колишнього прем’єра-втікача хтось тримав у квартирі в Дарницькому районі. Попередня оцінка цього краму – п’ять мільйонів доларів США.

Тут і нагородна зброя, картини, десятки ікон та релігійних книг, датованих 19 століттям, оригінали (відповідно до висновків експертів) творів живопису Іллі Рєпіна, Василя Тропініна та Нікоса Сафронова. Серед скарбів – столове срібло, пам’ятні монети, козацька шабля, а також гроші.

А тепер знову акцентуємо на заяві прем’єра Шмигаля: “Стосовно окремих фізичних осіб Нині прем’єр Шмигаль говорить: “Там де санкції відіграли свою роль, де кошти або цінності, які були вкрадені, повернуті, там санкції можуть завершувати свою дію…”.

Судячи з його логіки, санкції щодо Азарова вже “відіграли свою роль”. Чи конфісковано судом в дохід держави золоті, срібні речі, знайдені у схованках Азарова, а також ікони, картини, зброю, книги? Принаймні суспільству про це нічого не відомо.  Чотири роки тому правоохоронці знайшли цю схованку Азарова.

З того часу не відбулося жодного судового процесу щодо конфіскації цих речей! Нагадаємо також, що у 2018 році Генпрокуратура стверджувала: арешт активів колишніх високопосадовців часів Януковича триватиме незалежно від санкцій ЄС та Швейцарії. Тодішній речник Генпрокуратури Андрій Лисенко прокоментував рішення Європейського суду скасувати санкції проти Миколи Азарова.

«Скасування судом ЄС прийнятих у попередніх роках рішень Ради ЄС щодо продовження санкцій стосовно окремих осіб не впливає на чинний санкційний режим Європейського Союзу», – зазначив Андрій Лисенко.

Сьогодні ми запитуємо владу: чому не конфісковано срібло-злато Азарова? А відповіді нема. І не буде! Це не боротьба з бандою Януковича, а її суцільна імітація!

Окозамилювання! Досі “дони” з паханату Януковича при великих зірках (тепер у відставці), усіляких званнях та орденах. Зокрема, Клименко – “Лицар закону” МВС, він і досі – головний державний радник податкової та митної справи….

На цього ватажка “мінздоху” сипалися й нагороди меншого калібру: нагрудний знак Державної податкової адміністрації України «За заслуги», нагрудний знак Державної митної служби України «За митну безпеку держави» ІІ ступеня, нагрудний знак Державної податкової служби України «Почесний працівник державної податкової служби України», відомча заохочувальна відзнака Управління Державної охорони України «За сприяння державній охороні».

А Пшонка? “Цезар, наполеон прокурорський”… Він також весь обвішаний “маршальськими зорями”, як і кат українського народу Захарченко. Пшонка -державний радник юстиції України, доктор юридичних наук, заслужений юрист України, має Почесну грамоту Верховної Ради України.

На мундирі – орден «За заслуги» III ст.,нагрудні знаки – «Почесний працівник прокуратури України», «Державність. Справедливість. Сумлінність» 2 ст. В Андрія Клюєва – ордени «За заслуги» III, II ступенів, Почесна грамота Верховної Ради України…

Або інша хижа птаха — колишній командувач Внутрішніми військами Станіслав Шуляк. Сьогодні в розшуку. За злочини проти майданівців. В інтерв’ю газеті «День» за 19 червня 2014 керівник СБУ Валентин Наливайченко заявив, що ще до трагічних подій на Майдані у лютому 2014-ого Шуляк на посаді командувача внутрішніх військ МВС України «активно сприяв утворенню іноземних диверсійно-терористичних груп на території Луганської та Донецької областей, зокрема займався мобілізацією найманців на території Ростовської області в Росії”.

Станіслав Шуляк

 

Чому з цього ворога досі не здерли генеральські погони? Він усе ще генерал-лейтенант! Цей манкурт навіть на звання рядового не заслуговує. Наші міністерства і відомства могли б навіть без вироку суду (мають таке право!) позбавити цю шушваль московітську відомчих зірок та нагород.

Але не роблять цього. Не хочуть. Певно, далі воліють бачити зі званнями та орденами цю зграю. Що за куряча сліпота? Аби не зачепити “великих”,”своїх”? З цієї банди не здерли погони за президентського періоду Порошенка (“Український репортер” про це багато разів публічно нагадував, але влада сором’язливо відводила очі), не здирають погони і нині, під час правління Зеленського.

Тим часом шушваль з московітсько-путінської підворітні розпинає Україну, яка нагородила цю публіку найвищими відзнаками. Ось полюбуйтеся, що патякає “ДаПашліВИ”, себто Азаров, він же Пахло:

“Закончить конфликт на Донбассе можно только одним путем – убрать киевский режим и поставить на их место здравомыслящих людей, думающих о своем народе”.

Але ж ви подивіться: на мундирі цього знавця “азіровки” зірок більше, аніж на небі. Доктор геолого-мінералогічних наук (1986), професор (1991), член-кореспондент Національної академії наук України (1997). Державний службовець І рангу, радник Податкової служби І рангу, почесний працівник податкової служби. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2004).

Заслужений економіст України (1997). Кавалер Ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня, ордена «За заслуги» I, ІІ (1999) і ІІІ (1996) ступенів. Зрештою, він ще й кавалер ордена Пошани (Росія, 17 грудня 2012 року), ордена Дружби (Росія, 6 грудня 2007 року), Кремль начепив ці “бряскальця” за ненависть до України, мабуть.

Але ці нагороди нас не цікавлять, як і те, що Азаров – кавалер Ордену Святого Рівноапостольного князя Володимира, Великий командор ордена православних хрестоносців святого храму гробу Господня з врученням золотого хреста, корони, вінка і зірки, почесний професор Московського державного університету.

Не вкладається у голові, щоб лютий ворог нашої держави, який усіляко паскудить її, носив біля серця орден князя Ярослава Мудрого. За які подвиги нагороджують цим орденом? За видатні особисті заслуги перед Українською державою в галузі державного будівництва, зміцненні міжнародного авторитету України, розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, за благодійну, гуманістичну та громадську діяльність…

Девіз ордена князя Ярослава Мудрого – “Мудрість, честь, слава”. Це в Азарова – “видатні особисті заслуги перед Українською державою”? Ну, заберіть нарешті у шушвалі ці зірки та звання! Це наші, українські, нагороди! Вручіть їх краще воїнам на фронті!

На цю тему:

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *