Ворог України Микола Азаров може вільно подорожувати Європою. Санкції вже не діють

Якщо Микола Азаров раптом повернеться в Україну, то може потрапити до Лук’янівського СІЗО. А ось Європа проявила до нього виняткову гуманність.

Суд Європейського Союзу анулював рішення Ради ЄС про продовження санкцій проти колишнього українського прем’єр-міністра Миколи Азарова у 2019 році.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на рішення суду.

“Адвокати Азарова оскаржували рішення Ради ЄС від 4 березня 2019 року, за яким індивідуальні санкції проти оточення експрезидента Януковича, включно з Азаровим, були продовжені ще на рік.

 Суд у своєму рішенні від 16 грудня вказав на те, що Рада ЄС, перед тим, як діяти на основі рішень органу влади третьої країни, повинна була перевірити, чи було це рішення ухвалене із врахуванням прав на захист та на ефективний юридичний супровід.

Як відомо, Азаров вже не перебуває у санкційному списку ЄС. Євросоюз виключив його із “чорного списку” в березні 2020 року.

В останні роки Євросоюз почав знімати обмеження з чиновників часів президентства Януковича через недостатні докази проти них від українського слідства.

Під дією санкцій ЄС, запроваджених у 2014 році за незаконне привласнення державних коштів України або за зловживання службовим становищем, залишаються десятеро колишніх українських високопосадовців.

Ними є: Віктор та Олександр Януковичі, Віталій Захарченко, Віктор та Артем Пшонки, Віктор Ратушняк, Сергій Курченко, Дмитро Табачник, Сергій Арбузов та Олександр Клименко. Санкції щодо них продовжені на один рік – до 6 березня 2021 року”.

Малюнок Андрія Петренка.

За даними “Українського репортера”, ще у 2014 році у Генпрокуратурі під час брифінгу заявили, що “в період з жовтня 2010 по липень 2013 років Янукович за попередньою змовою з групою осіб, зокрема Азаровим, міністром фінансів Колобовим, першим заступником міністра фінансів Мярковським, головою Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Рєзніковим, членом наглядової ради “Укртелекому”… умисно з корисливих мотивів організували фінансування за рахунок держбюджету виконання робіт по будівництву виділеної телекомунікаційної мережі спеціального зв’язку”.

У 2018 році Азарова підозрювали у співучасті розкрадання скрапленого газу на 2,2 млрд гривень. Генеральній прокуратурі України дозволили вести спеціальне розслідування досудове розслідування щодо Азарова у справі про розкрадання скрапленого газу. Про це повідомив тодішній генпрокурор Юрій Луценко.

Він зазначив, що ГПУ отримала дозвіл на спеціальне досудове розслідування щодо Азарова. Мова йде про кримінальне провадження, у яклому Азаров проходить як співучасник розкрадання зрідженого газу загальною вартістю близько 2,2 млрд гривень учасниками злочинної організації Віктора Януковича.

Малюнок Андрія Петренка.

Як розповідав “Український репортер”, нині Азаров мешкає на елітній Рубльовці під Москвою.

Водночас чимало громадян України, патріотів ставлять слушне питання: коли нарешті буде засуджено цього україноненависника, який втік з рідної країни? Азаров щодня паплюжить свою державу, називаючи українців “дегенератами”, “недоумками”, “хунтою”, “закончєннимі подонкамі” і так далі.

Він ненавидить країну усіма фібрами душі, щодня коршуном накидається на землю, яка дала йому всілякі блага, нагородила усім, чим тільки можна було. А ось що одержав цей хижий крук від України: Азаров – доктор геолого-мінералогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України. Державний службовець І рангу, радник Податкової служби І рангу, почесний працівник Податкової служби. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Заслужений економіст України. Кавалер Ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня, ордена «За заслуги» I, ІІ і ІІІ ступенів (тобто повний кавалер). На превеликий жаль, українська держава й досі не позбавила його ані нагород, ані звань.

Окрім, цього у нього ще й купа нагородної зброї: пістолети ПСМ, “маузер”, “форт”, ще й морський кортик на додачу…

Що обурює також: у 2004 році тодішній міністр оборони України генерал Олександр Кузьмук нагородив Азарова пістолетом ПСМ “за визначні заслуги в забезпеченні обороноздатності України”.

У 2016 році у Києві поліція  натрапила на схованку Азарова – речі колишнього прем’єра-втікача хтось тримав у квартирі в Дарницькому районі. Попередня оцінка цього краму – п’ять мільйонів доларів США.

Тут і нагородна зброя, картини, десятки ікон та релігійних книг, датованих 19 століттям, оригінали (відповідно до висновків експертів) творів живопису Іллі Рєпіна, Василя Тропініна та Нікоса Сафронова.

Серед скарбів – столове срібло, пам’ятні монети, козацька шабля, а також гроші.

Усе це було запаковано у господарчі валізи. “Скарб” може стати речовим доказом у кримінальних провадженнях, де фігурує Азаров, стверджувала поліція.

Тут і нагородна зброя, картини, десятки ікон та релігійних книг, датованих 19 століттям, оригінали (відповідно до висновків експертів) творів живопису Іллі Рєпіна, Василя Тропініна та Нікоса Сафронова.

Серед скарбів – столове срібло, пам’ятні монети, козацька шабля, а також гроші. Чотири роки минуло з тих пір, однак досі ці коштовні речі Азарова не конфісковано у дохід держави.

Азаров торжествує. Вже, мабуть, і ці валізи з коштовними речами повернуто йому. Чудеса та й годі.

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *