В Австралії знайшли 120-річний шоколад, який королева Вікторія дарувала бійцям під час війни

Національна бібліотека Австралії виявила колекцію речей відомого австралійського поета Банджо Петерсона. Серед фото та косметичного набору митця знайшли коробку з шоколадом, яку ще 120 років тому королева Вікторія дарувала бійцям Другої англо-бурської війни.

Про це пише BBC.

Шість шоколадних плиток зберігались у подарунковій циновій коробці із зображенням королеви. Сама коробка з часом почала розкладатися, однак шоколад зберігся у чудовому стані.

На ньому досі можна побачити фірмовий штамп британської кондитерської компанії Cadbury, яка у 1900 році виготовила шоколад на замовлення королеви. Ця фірма працює й досі.

Королева Вікторія вирішила «пригостити» солдат, що брали участь у Другій англо-бурській війні (1899-1902 роки) Великої Британії проти бурських республік, які створили на території Південної Африки. Щоб відзначити кінець 1900 року та підняти бойовий дух на фронті, солдатам дарували шоколад.

Австралійський поет Ендрю «Банджо» Патерсон у цей час працював військовим кореспондентом для газети Sydney Morning Herald. На думку істориків, саме так йому вдалося отримати подарунок від королеви.

Той факт, що він беріг шоколад та впевнився, щоб його не з’їли, показує, як багато він для нього значив, кажуть у Національній бібліотеці Австралії.

Тепер колекцію знайдених речей поета, серед яких і шоколад, виставлять у Національній бібліотеці Австралії. Там зазначили, що немає жодної впевненості, що шоколад зможе зберегтися ще сотню років, тому цей експонат сфотографують із різних ракурсів та змоделюють для майбутніх поколінь.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *