Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні: що і коли відбуватиметься у Києві

18, 19 та 20 лютого – одні з найтрагічніших днів в історії Революції Гідності та новітньої історії України

20 лютого Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні – загиблих майданівців, які поклали свої життя в боротьбі за свободу, демократію та європейське майбутнє країни. Одинадцятий рік від тих подій Революції Гідності, ми продовжуємо цю боротьбу. Битва, що розпочалася в Києві на барикадах Майдану, триває на фронті російсько-української війни.

Про це повідомляє Національний музей Революції Гідності та закликає долучитися до заходів та акцій вшанування пам’яті Небесної Сотні – Героїв першої перемоги у битві, що триває.

Зокрема, сьогодні, 18 лютого з 16:00 до 18:00 – Хода пам’яті та панахида на вшанування Героїв Небесної Сотні. Після цього у Михайлівському Золотоверхому соборі відбудеться хода за маршрутом: Михайлівська площа – вулиця Трьохсвятительська – Хрещатик – алея Героїв Небесної Сотні. Покладання квітів, запалення лампадок. Організатори: ГО “Родини Небесної Сотні”, Національний музей Революції Гідності, за участі рідних Героїв Небесної Сотні, учасників Революції Гідності.

З 19 лютого до 2 березня в Музеї історії Києва розгорнуть виставку «Шлях України до ЄС. Вона присвячена основним історичним етапам на шляху до вступу України до Європейського Союзу. Відомі митці презентують свої роботи. Кожен твір – картина, плакат чи арт-об’єкт – відображає сподівання, боротьбу, виклики та досягнення нашої країни на шляху повернення в європейську родину. Також будуть представлені експонати, надані Національним музеєм Революції Гідності.

Читайте також: 

Справи Майдану: встановлено правоохоронців, які здійснили перші постріли по мітингувальниках 

Майданівці обурені закриттям справи щодо ексглави КМДА Попов

19 лютого – 31 березня на алеї Героїв Небесної Сотні діятиме документальна виставка «Справи Майдану: на шляху до правосуддя та історії». Які слідчі справи стоять за узагальненою назвою «Справи Майдану», якими є результати та проблеми судових проваджень – це ті питання, які висвітлює виставка. На стендах можна ознайомитися із судовою статистикою та хронологією подій, а також дізнатися про процес меморіалізації місць загибелі Героїв Небесної Сотні.

Читайте також: Знову “Беркут” проти Майдану

20 лютого з 10:00 до11:30 у храмі Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників (алея Героїв Небесної Сотні, 6, Київ) відбудеться Церемоніал вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності. Того ж дня з 11:00 до 12:00, на алеї Героїв Небесної Сотні – «Ангели пам’яті-2025»: всесвітня тиха акція вшанування Героїв Небесної Сотні: Вона відбувається у пам’ять про загиблих під час Революції Гідності. В Києві щорічно проходить на алеї Героїв Небесної Сотні. Десятки паперових янголів розвішують на гілках дерев, які були свідками розстрілів беззбройних протестувальників.

Читайте також: Судді майданівців: 170 з них досі працюють на своїх посадах, понад 60 – у відставці, на пожиттєвому утриманні в сотні тисяч гривень

О 12:00 – відкриття виставки: «Герої: Майдан, війна, пам’ять…»
довкола монументу на майдані Незалежності. Присвячена учасникам Революції Гідності, які загинули під час російсько-української війни. Розповідає про активістів Майдану, які змінили Україну та світ, а під час новітньої російсько-української війни стали першими оборонцями нашої країни та поклали життя за її свободу.

Читайте також: Майдан наших надій і сподівань. Дещо про підсумки Революції Гідності

О12:30 – 14:30 в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану (майдан Незалежності, 18/2) відбудеться музично-поетична зустріч «Територія Героїв».

О 15:00 – 17:00 в Будинку кіно демонструватиметься кінострічка, створена на основі відеоархівів військового репортера Руслана Ганущака. Учасник Майдану, згодом – військовий репортер та військовослужбовець з позивними “Остап” та “Фотограф” загинув 11 січня 2025 року.

Читайте також: Справи Майдану: не притягнуто до відповідальності жодного суддю чи прокурора

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *