Справи Майдану: не притягнуто до відповідальності жодного суддю чи прокурора
За 11 років після початку Євромайдану жоден суддя, який незаконно судив учасників Майдану, та жоден прокурор, який готував їм обвинувачення, не були притягнуті до відповідальності.
Про це в інтерв’ю «Лівому берегу» розповів керівник департаменту у справах Майдану Офісу генерального прокурора Олексій Донський.
Загалом уникли відповідальності 89 обвинувачуваних у злочинах проти майданівців. Основна причина — завершення строків давності справи, а 30 суддів та прокурорів, які обвинувачені у злочинах проти майданівців, досі працюють на своїх посадах.
Серед слідчих, які брали участь у злочинах проти майданівців, засудили лише одного, хоча справи відкриті щодо десятків слідчих.
Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об’єднали в одну велику «справу Майдану», а загалом за весь час розслідування до суду скерували обвинувальні акти щодо 468 людей. Законної сили набули вироки щодо 63 фігурантів.
Головні епізоди «справи Майдану» стосуються розгону студентів у ніч проти 30 листопада 2013 року, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня та спроби розігнати Майдан у ніч проти 11 грудня, а також убивств активістів протягом січня-лютого у 2014 році.
Станом на лютий 2024 року термін 69 справ Майдану закінчився, що дає право обвинуваченим просити про їх закриття. Наразі через це вже закрили сім таких справ.
Нещодавно Дніпровський райсуд Києва виправдав правоохоронців, яких обвинувачували в незаконному притягненні до кримінальної відповідальності та ініціюванні тримання під вартою 72-річного учасника Революції Гідності Миколи Пасічника з Вінничини.
Правоохоронці в ході розслідування справ Майдану оголосили підозру 540 особам, з них вироки отримали 76 осіб.
Читайте також:
Справи Майдану: встановлено правоохоронців, які здійснили перші постріли по мітингувальниках
Майданівці обурені закриттям справи щодо ексглави КМДА Попова