У Нью-Йорку готують новий позов проти держави Україна

Три роки тому під впливом наших західних партнерів, у першу чергу США, було прийнято закон, який започаткував в Україні реформу у сфері авторського права і (або) суміжних прав щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління: авторською ОКУ може стати лише акредитована організація – та організація, що отримала в управління найбільше прав правовласників (авторів та видавців), а, отже, й найбільшу довіру правовласників.

На оголошеному державою конкурсі з акредитації змагалися три організації колективного управління (ОКУ), кожна з яких представляла великий каталог прав: Автори та Видавці(АВ), Президентом якої є Руслана, Організація Колективного Управління Авторськими і Суміжними Правами (ОКУАСП) і Українська Агенція з Авторських та Суміжних Прав (УААСП).

УААСП, хоч і є представником CISAC, зміг підтвердити для комісії 50 тис. творів, в той час як головний конкурент в сфері «публічне виконання» УЛАСП/ОКУАСП – 1,7 млн. треків, при тому що каталоги кожного з мейджорів (Sony, Warner, Universal) складаються з сотень мільйонів треків.

Відповідно, державну акредитацію УААСП програв, але не змирився з цим і всіма правдами-неправдами почав торпедувати «неправильну аккредитацію», щоб зупинити ринок збору роялті – благо, його керівники мають прямі виходи на перших осіб країни.

Діяли за принципом: навіщо юристам УААСПу оскаржувати рішення Комісії в судах, якщо віце-президент УААСПу Тарас Тополя може напряму подзвонити Президенту (чим навіть похвалився в одному з інтерв’ю).

Результатом такої розмови, схоже, стали два варіанти вирішення «проблеми»: 1) технічно, по-чиновницьки, зупинити процеси збору роялті взагалі, через що за 9 місяців індустрія втратила 100 млн. грн, і 2) проштовхнути через ВР законопроект 5572, щоб скасувати результати конкурсу акредитації, на яких перемогли конкуренти УААСПу .

Коли цей законопроект представляли на засіданні комітету ВР, скандальний фронтмен рок-гурту «Антитіла» Тарас Тополя навіть висунув ультиматум: якщо, мовляв, депутати не проголосують №5572, УААСП не дасть працювати системі колективного управління в країні взагалі, а його організація розпочне численні суди.

Більш виважені думки стосовно того, що, просуваючи цей законопроект, Україна грубо порушує свої міжнародні зобов’язання, на комітеті почуті не були.

В державницькому ігнорі опинилися й листи Президенту, Голові Верховної Ради, Прем’єр-міністру від авторитетних міжнародних організацій ICMP, SCAPR, IFPI. Парламент за законопроект у першому читанні проголосував як було треба.

І все, як-то кажуть, було б нічого й так сумно-звично для нашої національної ментальності, якби ж то цей український законопроєкт не зачіпав інтересів міжнародної спільноти й потужних світових корпорацій, як Universal, котрим набридло й остогидло спостерігати наш правовий «нігілізм» і корупційний «бєзпрєдєл» – адже №5572 прямо й відкрито порушує не лише спокій українського шоу-бізу, а й їхні права як правовласників.

Відтак вони сприймають цей законопроект як нахабну спробу українського олігархату залізти не в свої, а в чужі американські кишені. Терпець увірвався остаточно.

Штаб-квартира Universal знаходиться в Нью-Йорку, де базується й спеціальний міжнародний суд, куди міжнародні корпорації подають позови на ті держави, що порушують права інвесторів.

Як повідомив представникUniversal в Україні Олег Долинський, у разі остаточного ухвалення законопроекту № 5572 наша держава отримає позов від корпорації мінімум на $ 300 млн. Це тільки від Universal. У яку суму оцінюють свої збитки інші гіганти індустрії, Sony та Warner, наразі невідомо.

Враховуючи, як наші ж українські юристи критикують законопроект 5572 з точки зору його антиконституційності та з якою впевненістю більшість правників прогнозують, що Конституційний суд України його врешті скасує, шанси нашої держави виграти суд в американських юристів у Нью-Йорку – навіть не мінімальні.

Вони дорівнюють 0! Додайте до цього ще й іміджеві втрати України від розголосу процесу в численних публікаціях ЗМІ зовсім не про банальну підкилимову боротьбу різних ОКУ, а про очевидну корупцію й чергове злісне невиконання Україною своїх зобов’язань у сфері захисту інтелектуальної власності.

#STOP5572 #CORRUPTION #CORRUPTION_IN_UKRAINE #СТОП5572 #СТОППОТУРАЕВ

 

Олександр ЯГОЛЬНИК, продюсер, композитор, публіцист, поет, драматург

 

 

 

 

На цю тему також читайте:

Like

Олександр Ягольник

продюсер, композитор, публіцист, поет, драматург


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *