Реве та стогне… український шоу-бізнес. Депутати ганебно підіграли шкурникам і товстосумам

Напрошуються слова Великого Кобзаря: реве та стогне український шоу-біз після того доленосного для індустрії дня 19 жовтня 2021 року, коли 235 депутатів парламенту, без жодного голосу проти, дали зелене світло проекту Закону № 5572 (в першому читанні) про внесення змін до Закону України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління. Цей документ подано на розгляд за авторства народних депутатів Потураєва, Санченка.

Сердитий вітер думок про його згубні наслідки для шоу-індустрії завива в свідомості тих, хто може подивитися наперед – що ж чекає на шоу-індустрію після того, коли сьогоднішні маніпуляції політтехнологів і селебрітіз РАПТОМ візьмуть гору над правдою і всім українським авторам і видавцям, а не парламентарям, доведеться по цьому закону жити.

Додолу верби гне високі те відчуття кричущої несправедливості, з якою після того, коли законопроект 5572 РАПТОМ набуде статусу закону, стовідсотково зіткнуться всі українські, американські, англійські й інші світові автори, чия музика звучить на теренах України– адже 5572, власне, створює кращі умови саме для користувачів музики, аніж для авторів, які створюють продукт, вкладаючи у нього і гроші, і серце, і душу.

Горами хвилю підійма обурення, що ніхто навіть із незаангажованих парламентарів політсили, за яку в більшості своїй українські автори віддали свої голоси, не замислився, кому вигідний №5572 і кому, в першу чергу, буде від того добре. І не помітив, що їхньою довірою зманіпулювали й цинічно скористалися певні сили.

Бо жоден зі «Слуг» так і не зрозумів очевидне: добре від цього законопроекту стає якраз тим, хто мав би наповнювати скриню авторського роялті в Україні – олігархічним телеканалам, потужним концертним організаціям, великому бізнесу типу мережі «АТБ», котрі як не сплачували 9 попередніх місяців роялті, так і не будуть це робити й надалі. Законопроект # 5572 фактично дає можливість їм це робити й унеможливлює будь-які судові дії для порушників.

Блідим місяцем на ту пору відтак виглядатимуть стомільйонні збитки, які українська шоу-індустрія вже понесла у 2021 році – в порівнянні з її подальшими втратами. А між тим, в сусідній Польщі, де кількість населення й публічних закладів з музикою приблизно однакова, сьогодні щороку збирають 12 млн євро (близько 400 млн грн).

Доля національного роялті наразі нагадує «шевченківський» човен у синьому морі, який то виринає, то потопає від небажання більшості депутатів нинішнього скликання ВРУ розібратися й побачити численні вади олігархічного законопроекту та відверто шкурні інтереси тих, ХТО його лобіює та роздмухує в суспільстві справжній буревій.

 

Олександр ЯГОЛЬНИК,
продюсер, композитор, публіцист,
поет, драматург

 

 

 

На цю тему також читайте:

Like

Олександр Ягольник

продюсер, композитор, публіцист, поет, драматург


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *