Нарешті “Холодний Яр” дійде до читачів без перекручень

У видавництві “Клуб сімейного дозвілля” в черговий раз вийшов друком відомий твір Юрія Горліса-Горського “Холодний Яр”.

Особливість цього видання, як повідомляє «Літакцент», в тому, що роман очевидця і учасника трагічних подій на Черкащині часів Української Народної Республіки дійде до читачів без перекручень і спотворень тексту. У “Холодному Яру”, виданому в березні “Клубом сімейного дозвілля”, враховані всі прижиттєві версії автора твору (з 1932 по 1938 рік), зокрема версія видавництва “Рекорд” 1938 року з виправленнями Юрія Горліса-Горського, про які в Україні ніхто не знав.

До книги вперше додано ґрунтовний науковий коментар, який написав Сергій Лунін. Про історію появи “Холодного Яру” читачі можуть дізнатися зі статті “Археографічний аналіз”. У виданні вміщено також чотири статті, в яких йдеться про історичне джерело “Холодного Яру”, а ще наведено деякі зауваження до біографії автора.

Нагадаємо, у січні 2015 року “Літакцент” оприлюднив лист удови Юрія Горліса-Горського Галини Гришко та їхньої доньки Лариси. В ньому містилася скарга на адресу одного з видавців “Холодного Яру” Романа Коваля, який змінив авторський текст і подав його на свій розсуд. Сім`я письменника була дуже засмученою тими змінами і хотіла, щоб він припинив друкувати книжку в перекрученому вигляді.

Взагалі, як запевняють рідні Юрія Горліса-Горського, усі видання “Холодного Яру” – з 1967 по 2016 рік (тобто понад 15) подають різні варіанти тексту, спотвореного після смерті автора (письменник помер 27 вересня 1946 року).

Підготувала Алла ТОПЧІЙ

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.