Без 8 березня, але з 1 травня: В’ятрович написав новий календар свят

Інститут національної пам’яті підготував нову редакцію законопроекту “Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні”.

Серед інших свят туди включили і 8 березня, коли відзначатимуть День боротьби за права жінок. Щоправда, цей день буде святковим, але не вихідним, тому жінки прийматимуть квіти та підніматимуть келихи з шампанським на робочому місці. Що цікаво, 1 травня (День праці) буде вихідним, як і 14 жовтня – День захисників України.

Відпочивати пропонують і на День пам’яті та примирення (8 травня), День Конституції (28 червня) і День незалежності (24 серпня). Водночас 9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – доведеться йти на роботу.

До списку традиційних свят хочуть додати День Святої Трійці і Різдво Христове за григоріанським календарем (25 грудня). Щоправда кутю доведеться їсти на роботі.

Другий день після Нового року, Різдва, Великодня та Трійці (понеділок) залишається вихідним.

Українці відмовились робити Шевченківський день (9 березня) і День сім’ї (друга п’ятниця вересня) святковими вихідними.

Неробочий святковий день пропонують не переносити на понеділок, якщо він припадає на суботу або неділю (окрім традиційного для православних Різдва 7 січня).

4 вересня відзначатимуть День Державного Прапора України. Саме цього дня у 1991 році підняли синьо-жовтий прапор над Верховною Радою України.

Загалом в Україні буде 12 державних свят, 12 міжнародних і 7 традиційних. Будуть і скорботні дні, коли проводитимуть жалобні заходи, хвилини мовчання, прибиратимуть з телеефіру комедії, еротику та гумористичні передачі, а на екрані ставитимуть свічку:

  • День Героїв Небесної Сотні – 20 лютого;
  • День чорнобильської трагедії – 26 квітня;
  • День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу – 18 травня;
  • День пам’яті жертв Голокосту – 29 вересня;
  • День пам’яті жертв політичних репресій – перша неділя листопада;
  • День пам’яті жертв Голодомору – геноциду Українського народу та масових штучних голодів (День пам’яті жертв Голодомору) – четверта субота листопада.
Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *