У новому пакеті зброї для України є ракети ATACMS

Далекобійні ракети ATACMS входять до складу нового пакета військової допомоги США Україні, оголошеного 24 квітня – одразу після того, як набув чинності закон про додаткове фінансування американських союзників.

Про це повідомляють АР і Politico з посиланням на власні джерела.

Видання не наводять деталей стосовно кількості чи далекобійності ATACMS, які входять до нового пакета вартістю 1 мільярд євро. Але це підтверджує попередні повідомлення ЗМІ про те, що ці озброєння будуть передані Україні.

Також з’ясувалось, що Україна отримала ATACMS у межах попереднього пакета військової допомоги на 300 мільйонів доларів, оголошеного в березні, й уже щонайменше двічі застосувала їх по російських цілях в тимчасово окупованому Криму та Запорізькій області.

Одним із вирішальних факторів, що вплинули на березневе рішення про відправку зброї, стала здатність армії США розпочати заміну старих систем ATACMS. Армія зараз закуповує ракети Precision Strike Missile, тому їй зручніше зняти ATACMS із полиць та передати їх Україні.

Президент США Джо Байден 24 квітня підписав ухвалений Конгресом пакет законодавства, який передбачає виділення майже 61 мільярда доларів додаткової військової та економічної допомоги Україні, а також допомогу іншим союзникам США.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *