Олександра Олеся перепоховають у День пам`яті Героїв Крут на Лук`янівському цвинтарі

Про це повідомив на брифінгу в Укрінформі міністр культури України Євген Ніщук.

“Те, що останки великого поета-патріота ляжуть у рідну землю саме 29 січня, є досить символічним, – наголосив очільник Мінкультури, – адже Олександр Олесь залишив Україну і дивом уникнув більшовицької розправи у 1919 році, в час, коли віддали своє життя у боротьбі з військами Муравйова, відстоюючи Українську Народну Республіку, Герої Крут”.

За збігом обставин, хоча цього і не планували, перепоховання Олександра Олеся стане першим заходом із відзначення 100-ліття Української революції. У день перепоховання Олександра Олеся на Лук`янівському цвинтарі вшанують і пам`ять двох крутянців, які тут також спочивають.

Перепоховати свого видатного прадіда саме в Києві, на одному з відомих кладовищ, було рішенням нащадків поета, які проживають у Канаді. На жаль, чотири роки тому пішов із життя внук Олександра Олеся, до народження якого він не дожив 9 днів (поет-патріот пішов із життя 22 липня 1944 року в Празі), проте його діти знають, що Олександр Олесь тужив за Україною, хотів знайти в ній свій останній спочинок. Та це, зрештою, видно й із його проникливих і разом з тим полум`яних, що спонукають до дії, віршів.

Могила видатного поета і патріота України стане першою чи то на алеї, чи то в пантеоні слави, який тут планують облаштувати.

Матеріали на цю тему читайте ТУТ, а також ТУТ

Про повернення Олександра Олеся в Україну див. ТУТ

Алла ТОПЧІЙ

Редакція

Редакція “Українського репортера”