Поранено двох воїнів. Військове командування навіть не повідомило, чи був вогонь у відповідь
Російсько-окупаційні війська 21 грудня вкотре порушили режим припинення вогню та обстріляли наші позиції поблизу населеного пункту Південне з автоматичного станкового гранатомета та стрілецької зброї. Осколкові поранення отримали двоє воїнів.
Про факт порушення режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації, повідомили представникам ОБСЄ через Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін. Інформацію оприлюднив штаб ООС.
Коментар із Фейсбуку:
МО України на офіційному сайті не повідомило, чи наші воїни відкривали вогонь у відповідь. Робимо висновок, що зброя українців мовчала. Традиційно. “Режим тиші”.
Отже, по наших захисниках російські терористи били з усіх стволів, а ми… А у нас дивовижний наказ – мовчати, не стріляти. Чи є ще у світі подібне? У якій ще воюючій армії відбувається такий “режим повного мовчання зброї”?
Це передова, де б’ються з оскаженілим завойовником, чи – тир? Наші воїни – не мішені! Коли ви це нарешті затямите, панове воєначальники?
“Український репортер” вже багато разів публічно запитував військове командування: яких втрат зазнав противник? Скількох ворогів відправлено на той світ бодай за останній тиждень, не кажучи вже упродовж місяця або півріччя? Інформації такого характеру не зустрічаємо. Чому? Ми вже не даємо російським терористам по зубах? Не знищуємо цю погань, що вдерлася до нашої домівки? Не хочемо розгнівати демократичну світову спільноту, що, мовляв, “порушуємо тишу”? Десятки подібних “чому”.
А якщо, буває, українська зброя і стріляє, то ми не знаємо, прицільно вона била чи просто в повітря, по горобцях.
Іноді штаб ООС інформує, що наші воїни “дали адекватну відповідь”. Суспільство має право знати: а чи справді ця “відповідь” є такою вже “адекватною”, якщо ворог калічить, вбиває українських воїнів. На жаль, ніхто з найвищих військових командирів не проводить брифінги на цю тему і не пояснює народу. Що конкретно робить командувач ООС, аби наші підрозділи не зазнавали втрат? Нехай розкаже так, щоб усім людям було зрозуміло… Є питання, які можна дохідливо пояснити, навіть не відкриваючи військової таємниці. Але генерали чомусь “не виходять” на публіку… Бо не прийнято. Ще й будуть незручні запитання. Натомість ми лише чуємо: “Об’єднані сили надійно контролюють противника на лінії зіткнення, дотримуючись при цьому умов припинення вогню”.
Як же ви “надійно контролюєте”, панове генерали, якщо є поранені воїни? І це, на превеликий жаль, дуже часто. Може, генерали забули, що “надійність” – це, перш за все, збереження солдатського життя, безкінечна турбота про надзвичайно надійні інженерні, захисні споруди, це – глибоко продуманий комплекс потужних військово-технічних та інших заходів на лінії оборони, в тому числі комплектування нових, суперпрофесійних снайперських команд з сучасною зброєю, застосування цих груп на передовій, диверсійно-підривна діяльність проти загонів противника?
Військова наука і практика напрацювали безліч заходів, як знищувати ворога… Якщо у путінської банди буде щодня горіти земля під ногами, тоді, можливо, й повіримо запевненням про “адекватну відповідь”.
Ще влітку головнокомандувач Збройних Сил генерал Хомчак хвалився, що задоволений ходом підготовки до режиму тиші. Як же ви готувалися до “режиму тиші”, генерале Хомчак, коли поранень зазнають наші воїни?
До речі, це ж найвище військове командування України цьогоріч публічно заявляло, що впроваджує у військах “новітній бойовий досвід”. Пане міністр оборони Таран, чому не спрацьовує ваш “новітній бойовий досвід”?
Нинішнього літа очільники оборонного відомства виїжджали на фронт, де обговорили питання “ефективної протидії збройним провокаціям”… У чому полягає ваша “протидія”, панове воєначальники?
Малюнок Андрія Петренка
На цю тему: