Велоспорт: сильні духом українці змагалися за перемогу в гонці “Критеріум” (+фото, відео)
Є такий вислів – «сильні духом». Про таких саме й подумалося після того, як 25 травня на столичному Хрещатику фінішувала велогонка «Критеріум» (категорія «Мастерс»), у якій взяли участь аматори і колишні професіонали. Це були змагання другого дня серії престижних міжнародних перегонів з велоспорту «Race Horizon Park 2019».
Отже, про «Критеріум»: за нагороди кинулися «у бій» представники чотирьох вікових категорій: 19 – 39 років, 40 – 49, 50 – 59, 60 – 69 років. Дистанція – 34 кілометри (20 кіл по 1,7 км). Переможців у кожній категорії визначали по очках – їх підбивали судді на проміжних фінішах, пояснив директор гонки Сергій Краснов.
На старті – 20 сміливців. А я тим часом знайомлюся з двома уболівальниками, які жваво обговорювали цю подію. Це – колишній депутат Київради, пенсіонер Володимир Гудін і Володимир Коновалов, в минулому слюсар-складальник радіоапаратури.
Обидва – на велосипедах, в екіпіруванні.
-Інтересний вид спорту, – каже Володимир Гудін. – А якби ще й була пряма телетрансляція, щоб гонку знімали з вертольота.
-Це ж вам не «Тур де Франс», – м’яко «приземляє» колегу Володимир Коновалов.
Відео:
https://youtu.be/tw8L9SuNaC0
Справді, не «Тур де Франс» і не «Джиро Італія». Але ж і на нашій вулиці – велике велосипедне свято.
Упродовж чотирьох днів у серії міжнародних гонок «Race Horizon Park 2019», які пройшли у Києві, а також у селищі Чабани (на Олімпійському кільці) за медалі боролися 16 чоловічих і 11 жіночих команд з різних країн світу (близько 90 учасників).
Міжнародні гонки «Race Horizon Park» проходять у нашій країні вже дев’ятий рік поспіль. Cтатистика така: на дистанції виходили 154 команди із 17 країн (а це – 850 спортсменів). Загалом вони проїхали 2,5 тисячі кілометрів. Вибороли 64 медалі різного ґатунку.
Цьогоріч, скажімо, випробувати себе на київських трасах прибули представниці навіть далекої Бразилії. 23 травня у змаганнях «Chabany Race» (жінки) «бронзу» здобула гонщиця саме з Бразилії Полегач Ана Паула. До речі, як зазначив президент Федерації велосипедного спорту України Олександр Башенко, в організації гонок-2019 цьогоріч особливий акцент зроблено на гендерній рівності спортсменів.
-У ветеранській гонці я би також із задоволенням взяв би участь, – видає своє бажання Володимир Гудін. – Бачу, що на старті є мої однолітки. На «бронзу», мабуть, міг би розраховувати. Тільки от якби потренуватися добряче та й велосипед би більш сучасний, а то цей вже – ретро (показує на свій транспорт. – Ред.). Він у мене з 1994 року, знаю, що виготовили його в Харкові за спецзамовленням спортсменки (а я потім у неї придбав). Його вага – кілограмів сім. Якби додати весь кілометраж, що підкорився цьому двоколісному «трудязі», то, певно, земну кулю уже тричі можна було б об’їхати.
-А я, на жаль, не є далекобійником, – заходить зі свого боку до цієї теми Володимир Коновалов. – Маршрути – лише київські…
Настав час познайомити вас з переможцями та призерами гонки «Критеріум».
Отож категорія 60-69: на п’єдесталі пошани – Сергій Суровець.
50-59 років: Дмитро Філін (перше місце), Віктор Федоров, Святослав Шурупов.
40-49 років: Роман Завада, Андрій Махно, Олександр Бірюков.
19 -39 років: Денис Батюхов, Віктор Гузов, Костянтин Дейнека.
Щойно усі вони одержали нагороди, подарунки. Щасливі, посміхаються… Декого вже вітають рідні, друзі. Запрошую на коротку розмову Дмитра Філіна. Підприємець. Кожен день для Дмитра – спортивний. Колись, наприкінці 1980-х, він виступав за збірну УРСР, майстер спорту. Потім завершив спортивну кар’єру і на років 20 з велосипедом попрощався. Але ж повернувся, цього разу вже як аматор.
-Після 40 років – знову на велосипед! Отож катаюся з 2011-го, – переповідає свою біографію Дмитро Філін. – Тренуюся щодня: до 150 кілометрів проїжджаю.
Пані Людмила, дружина Дмитра, доповнює чоловіка:
-Уявіть собі: Дмитро щодня прокидається о 5-30 і – на тренування, після цього поспішає на роботу. Взимку займається плаванням, ходить у спортзал. Пишаюся своїм чоловіком! Сьогоднішня нагорода – цілком заслужена. До речі, у нас – троє синів, один із них, Євген, двічі ставав чемпіоном України з велоспорту.
Спілкуюся з Романом Завадою, він з міста Дніпро, очолює IT-корпорацію. Також щойно виграв гонку у своїй категорії.
-Я все життя у спорті, – розповідає Роман Завада. – Спочатку це було плавання, потім – велосипедний спорт. Упродовж семи років – з велосипедом. Ви запитуєте, завдяки чому сьогодні переміг… Завдяки системним і щоденним тренуванням, розумінню, які навантаження здатен витримати людський організм.
Ось такі вони, сильні духом українці! Пишаємося вами!
Організатором перегонів є Федерація велосипедного спорту України на чолі з президентом Олександром Башенком за підтримки Київської міськдержадміністрації, а також облдержадміністрації і спонсорів.
Леонід ФРОСЕВИЧ
Фото на головній: Перемога – є! А тепер можна і додому… Дмитро Філін (праворуч) з дружиною Людмилою, поруч – Святослав Шурупов.
Фото: “Український репортер”
Про перший день змагань дивіться:
https://www.youtube.com/watch?v=IDCaDL9wnkI
25 травня, гонка на Хрещатику:
https://youtu.be/nzaL0K3FZx4