Прокурор Крупко про жахіття Ягідного: «Люди стрибали у яму і прикривалися трупами» (+відео)

Чернігівська обласна прокуратура виділила в окреме кримінальне провадження матеріали щодо командирів російських окупаційних підрозділів, які утримували в заручниках в тісному підвалі школи 368 цивільних із села Ягідне Чернігівської області.

Одного із них вже ідентифікували наші слідчі – це капітан російської армії Семен Соловов (позивний «Кльон»). Сьогодні чернігівські правоохоронці встановлюють особи ще декількох начальників ворожої батальйонно-тактичної групи, яка на початку березня 2022 року вдерлася у Ягідне. Судячи з показів потерпілих, старшим начальником окупантів був полковник з позивним «Паук».

В інтерв’ю кореспондентам «Українського репортера» Леоніду та Світлані Фросевич прокурор Чернігівської обласної прокуратури Сергій Крупко розповів, що у Ягідному дуже агресивно вели себе тувинці, деякі командири.

– Їхня агресія була направлена на українство, – розповідає Сергій Володимирович. – Був такий випадок: як свідчили потерпілі, одного разу окупанти привезли їм хліб на візку… з-під гною, і голодні люди накинулися на той хліб, обдираючи скоринки, вибирали м’якуш, Російські командири знімали це на телефон, сміялися: мовляв, «українці – як свині, готові їсти з помийного відра». Або факт про те, як дітей використовували, коли привезли їм шоколадки і якісь вафлі. Діток на короткий час вигнали з підвалу на вулицю ніби для того, щоб вони могли подихати свіжим повітрям. І в цей час загарбники знімали відеоролики для російської пропаганди, казали, що, мовляв, лише вони, росіяни, «допомагають українським дітям». Але насправді не розповідають, у яких умовах ті діти сидять і скільки часу вони перебувають на вулиці.

Читайте також: 27 днів між життям і смертю. Воєнні злочини окупантів у селі Ягідне

Жорстокість носіїв «руського міра» проявлялася в усьому, в усіх їхніх вчинках, починаючи від утримання людей в підвалі і закінчуючи поводженням з кожним заручником. Була історія, коли п’яний тувинець зайшов до підвалу, шукаючи дівчат для своїх втіх, а потім так і впав, заснув серед людей. Перед цим спочатку дав гранату погратися дитині, налякані люди не знали чи здетонує та граната, чи прокинеться тувинець і чи не висмикне чеку. Це називається моральним знущанням над людьми. І подібних прикладів безліч. Я поспілкувався майже з усіма потерпілими. І в кожного подібна історія, своя історія жорстокості.

Світлана ФРОСЕВИЧ, Леонід ФРОСЕВИЧ

Фото на головній: цими сходами заручники спускалися у страшний підвал катувань.

Фото “Українського репортера”

Читайте також: Село Ягідне: із 368 заручників ніхто не заспівав російський гімн (+відео)

Також відео про Ягідне:
1. Ягідне: 27 днів між життям і смертю

2. Ягідне. Не було надії, що хтось вийде живим. Частина 2.

3.ЯГІДНЕ. ЗАРУЧНИКИ «ПАВУКА»

4. Знову про жахіття підвалу в Ягідному. Згадує Валерій Польгуй

 

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *