У КМДА радять запастися водою та їжею

“Укренерго” 14 та 15 травня вводило аварійні відключення світла по всій країні – причому вперше за тривалий час від струму відключали побутових споживачів. Причина – значний дефіцит потужності через похолодання. І хоча відключення були короткочасними (наприклад, 15 травня діяли лише з 6:40 до 9:00 ранку), вони нагадують українцям: масштабні блекаути не виключені. А тому, слід бути до цього максимально готовим.

Зокрема, радять у Київській міській держадміністрації (КМДА), слід запастися водою та їжею. Так, продукти перш за все потрібно запасати ті, які не псуватимуться без холодильника і не вимагатимуть електроенергії для приготування. Це можуть бути:

м’ясні, рибні та овочеві консерви;
сушене та в’ялене м’ясо;
сублімовані продукти (каші, локшина швидкого приготування та супи, які необхідно заливати окропом, або гречка, яку можна заливати водою кімнатної температури);
хлібці, печиво, сухарі;
сухофрукти, горіхи;
шоколад, цукерки;
енергетичні батончики.
Води слід заготовити щонайменше на 3 дні. При чому, не лише питної, а й технічної.

Наголошується: на одну дорослу людину на добу потрібно 3 літри питної води (включно зі споживаною з їжею рідиною). А також 10-12 літрів технічної води для гігієни та приготування їжі.

Що ще потрібно запасати

Втім, для того, щоб максимально комфортно пройти блекаут, в КМДА радить запастися низкою “додаткових” речей. Зокрема:

купити FM-радіо на батареях – щоб бути в курсі актуальних подій у разі зникнення мобільного зв’язку та інтернету;
створити запас ліхтариків, ламп на батарейках або акумуляторах, свічок, сірників, батарейок тощо;
наповнити домашню аптечку всіма необхідними ліками;
підготувати пальник з газовим балоном або на сухому спирті;
подбати про безпечне пересування вулицею у темний час доби – придбати світлорефлекторний одяг або світловідбиваючі стрічки на рукави, сумку чи рюкзак.
Також необхідно подбати про пожежну безпеку. Зокрема, придбати домашній вогнегасник і тримати його поблизу місць, де запалюються свічки або використовується пальник.

Введення графіків відключень уникнути не вдасться

Загалом, за прогнозами, влітку Україна, ймовірно, не зможе уникнути запровадження графіків відключення електроенергії. Причина – очікувані традиційні піки споживання в найспекотніші місяці року.

Про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, повідомляє Forbes. Він зазначив: якби не вимушені аварійні відключення на Одещині, у Дніпропетровській та Харківській областях відключення по всій країні могли б застосовуватись уже зараз.

“Україна навряд пройде піки споживання в липні-серпні та взимку без обмежень. Це помірковано оптимістичний сценарій. За найгіршого сценарію доступу до електрики не буде протягом 4-6 годин на добу. Але апокаліпсису не буде”, – йдеться у повідомленні.

Що потрібно робити для покращення ситуації в енергетиці

Зі свого боку в Міненерго закликали українців зменшити використання енергоємних приладів у піковий час. Особливо ввечері з 17:00 до 22:00.

Промисловість – переглянути виробничі процеси зменшення навантаження на енергосистему. А також “максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *