Літак з президентом Польщі Качинським був підірваний термобаричним зарядом. Тих, хто вижив — пристрелили. Розслідування Григорія Омельченка (+відео)

На основі встановлених фактичних даних, висновків експертів, свідчень очевидців та отриманої конфіденційної інформації я дійшов висновку: за дорученням Путіна російські спецслужби над аеродромом «Смоленськ-Північний» створили штучний туман, а потім термобаричним снарядом підірвали літак президента Польщі Леха Качинського перед самим приземленням. Тих, хто вижив — пристрелили.

ДЕСЯТКИ ТИСЯЧ УЛАМКІВ І РОЗСТРІЛИ ТИХ, ХТО ВИЖИВ

У матеріалах польської кримінальної справи є свідчення понад сотні прямих очевидців, котрі бачили або чули ВИБУХ, який пролунав на літаку в повітрі. Потім на місці падіння літака свідки чули постріли, заявив голова слідчої комісії МО Польщі з розслідування авіакатастрофи Ту-154 Антоній Мацеревич.

Поляки, які залишились живими, були застрелені групою «зачищення» ФСБ Росії, що підтверджується відеозаписом, викладеним в інтернеті (експертна версія 2 хв. 50 сек.), відзнятим на мобільний телефон через декілька хвилин після падіння літака, ще до приїзду пожежників (так званий «фільм Андрія Мендерія»).

За даними американських журналістів, ЦРУ підтвердило, що спецгрупа ФСБ Росії добивала поляків, що вижили після падіння президентського літака, який був підірваний в повітрі.

На відео видно, як три силуети (двоє в темному одязі, один у помаранчевому, як рятувальник), добивають живих людей біля уламків літака, як одна людина вистрибує з носової частини. Чути фрази польською і російською мовами, чоловічими і жіночими голосами. Комп’ютерні фахівці зробили точний аудіоаналіз відео, завдяки якому можна розібрати всі слова і фрази. Також були досліджені відеокадри: немає жодних сумнівів — люди, які вижили після катастрофи літака, є поляками, яких розстрілювали з близької відстані, майже впритул.

https://www.youtube.com/watch?v=K2FXdav8a4c

Генпрокурор Польщі Анджей Шеремет заявив, що відео є справжнім, монтажу не піддавалося, автора відео допитали слідчі. Технічні спеціалісти звертають увагу на те, що на відео зафіксований дим від уламків літака, які горять, а не туман.

Протягом хвилини відеозапису чути такі слова і звуки польською: «Заспокойся!». «Дивись йому в очі!». «Дай пістолет». «Заспокойся!». «О, Господи!».

І російською: «Всіх їх!». «Убий їх!». «Оточуй його!». «Заходь навколо!». «Він тікає!».

Після цього знову чути фрази польською: «Не вбивайте нас!». «Не вбивайте нас!». «О, Боже!». Господи, що це?».

І знову російською: «Стріляй!» (чути звук від перезаряджання пістолета і постріл). Лунає сміх тих, хто розмовляв російською. І знову російськомовні голоси: «Змінились плани — назад!».«Всі назад!». «Швидше!» (лунають постріли).

Експерти зазначають, що саме це відео є одним із головних доказів спланованого теракту проти президента Леха Качинського, який перебував на борту літака разом із делегацією. За повідомленням ЗМІ, автора відео убили. Результати розслідування не відомі.

Підтвердженням розстрілу поляків також є фото однієї з жертв невідомого автора. На фото показано тіло (Piort N), яке можна ідентифікувати без аналізу ДНК. Знімок був зроблений о 14:50 за московським часом 10 квітня 2010 року. В очі кидається рана голови, а саме отвір на вході і виході кулі. Вбитий лежав на лівому боці, одягнутий у світлу сорочку з довгими рукавами (вірогідніше за все, це був член екіпажу літака).

Фото дослідив відомий американський патологоанатом Вінсент Ді Майо, який спеціалізується на вогнепальних пораненнях. У своєму експертному висновку від 27 листопада 2014 року Ді Майо зазначає: «Пошкодження задньої частини голови, вірогідно, викликане вогнепальним пораненням. Кривавий слід означає, що рани були зроблені, коли людина була ще жива».

Зауважу, що єдиним способом точно встановити причину пошкодження голови людини на фото було б медичне обстеження тіла. Але воно, разом з іншими тілами, було доставлене в Москву, щоб приховати сліди злочину.

Перший доказ вибуху Ту-154

На початку слідства першим і ключовим доказом вибуху (теракту) літака, за висновками експертів: доктора фізики Казімеша Новачика, професора Веслова Біненди, професора фізики Мирослава Даковського, доктора Шуладзінського, авіаційного інженер-конструктора військово-космічної компанії «Боїнг» і NASA, радника Міжнародної організації цивільної авіації і департаменту оборони США Вацлава Берчинського та інших, БУВ ХАРАКТЕР РУЙНУВАННЯ ЛІТАКА — від удару об землю він би розвалився на 5-6 великих уламків, а НЕ на десятки тисяч дрібних.

Розкид цих уламків і жертв стався на великій площі — периметром 600-700 метрів, хоча висота падіння літака була низькою, до 30 метрів. Польські фахівці виявили близько 60 тисяч фрагментів літака на місці катастрофи, що значно більше, ніж в інших випадках авіаційних катастроф, викликаних вибухами.

На вибух до зіткнення літака з землею вказують ще й такі обставини —майже всі тіла були оголені, обвуглені, понівечені. Ударною хвилею від вибуху з людей зірвало одяг, багатьох пошматувало. Це, на думку військових експертів, могло статися від потужного вибуху і його високої температури (до 800°C), який створює ТЕРМОБАРИЧНИЙ ЗАРЯД.

Задня частина літака була відірвана, заклепки на фюзеляжі вирвані, що можливо лише через високий тиск у салоні. У літаку сталося принаймні два вибухи — у лівому крилі і в фюзеляжі, де кріпилось крило. Навіть у звіті російської комісії Міждержавного авіаційного комітету (МАК) з розслідування причин авіакатастрофи міститься твердження: «Середня частина лівого крила відокремлена в результаті внутрішнього потужного тиску».

Установлено, що російська влада знищила багато доказів на місці падіння літака, його великі уламки були розбиті на дрібні куски, що категорично забороняється це робити. Уцілілі вікна літака були навмисно вибиті ломами (що зафіксовано на відео, яке я передав польській стороні), на яких були б виявлені сліди від високочастотного електромагнітного імпульсного удару гармати «Ніка», у разі її застосування. Шматки фюзеляжу переміщено на шосе біля аеропорту «Смоленськ-Північний» і впродовж десяти років піддаються впливу різних проявів погоди (сніг, дощ, мороз, спека). Верхній шар ґрунту, де були виявлені осколки літака, зрізаний і забетонований, а дерева спиляні буцімто для експертних досліджень.

«Залізна береза»

Експерти встановили, що сліди літака на землі не узгоджуються ні з російськими висновками МАК, ні з офіційними урядовими висновками Варшави. Обидві сторони роблять ставку на помилку пілота, погодні умови і провину так званої «залізної берези».

Хоча сумнозвісна «залізна береза», незалежно від її фактичної максимальної висоти, була розташована нижче траєкторії польоту літака в той час, коли він пролітав над нею. Навіть якщо літак на швидкості приблизно 270 кілометрів за годину таки зачепив березу крилом, то воно б зрізало її, як ніж масло. Такі результати продемонстрував за допомогою моделювання LS DYNA доктор Веслав Біненда, який змоделював твердість дерева в десять разів більшого.

Отже, береза не винна в катастрофі. Див. відео:

Крім того, на гілках берези було виявлено кілька уламків літака, що було б фізично неможливо, якби літак насправді вдарив березу. Нарешті кілька уламків літака виявлено на траєкторії польоту за 40 метрів до берези, що абсолютно неможливо, якби катастрофа сталася в результаті зіткнення літака з цією березою.

Проте голова технічної комісії Міжнародного авіаційного комітету з розслідування причин катастрофи польського літака Олексій Морозов й досі продовжує стверджувати, що очолювана ним комісія прийшла до однозначного висновку – саме зіткнення літака з березою призвело до початку руйнації повітряного судна, некерованого перевороту його “на спину” і падіння на землю.

Шойгу і Путін — замовник теракту на місці злочину під Смоленськом.

Перше інтерв’ю міністра з надзвичайних ситуацій РФ Сергія Шойгу, сказане ним після прибуття з Путіним на місце авіакатастрофи Ту-154, мало хто уже пам’ятає. Процитую дослівно: «Перші фрагменти лежать за 500 метрів звідси. Це ліве крило. Розпад літака почався ще в ПОВІТРІ, приблизно за кілометр звідси».

Виникає запитання до пана Морозова: то як могло відбутися зіткнення лівим крилом літака з березою, що “призвело до початку руйнації повітряного судна”? Може тому, що урядову комісію з розслідування катастрофи польського літака очолював сам прем’єр-міністр РФ Путін?

Міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич в грудні 2017 року наголосив, що російська комісія, якою керував Путін, не написала правду, а намагалася звинуватити польських пілотів та фальсифікувала перебіг подій. Російський звіт щодо причин авіакатастрофи не можна визнати правдивим. Мацеревич закликав Путіна не перешкоджати Польщі у встановленні правди про смоленську катастрофу.

Перед цим, у жовтні 2017 року, Мацеревич заявив, що за 4,5 секунди до руйнації літака в повітрі на одному із самописців Ту-154 був зафіксований різкий стрибок підвищення температури, який експерти ідентифікували як МОМЕНТ ВИБУХУ. Цей 4,5 секундний фрагмент з різким збільшенням температури, який був видалений по ініціативі Росії попередньою польською комісією, знайдений в матеріалах польської комісії з розслідування причин авіакатастрофи, наголосив Мацеревич.

https://www.youtube.com/watch?v=a1iWUVKiO58

Мацеревич нагадав, що члени попередньої урядової комісії, яку очолював міністр внутрішніх справ Польщі Міллер, замовили експертизу супутникових знімків з місця авіакатастрофи Ту-154 авторитетній компанії Smallgis.

У висновках експертів Smallgis стверджувалося, що йшлося про “вибухи”. Однак у комісії Міллера слово “вибухи” було замінено на “пожежу”.

У січні 2018 року експерт підкомісії МО Польщі в справах повторного дослідження Смоленської авіакатастрофи Франк Тейлор заявив, що ліве крило літака Ту-154 було знищене в результаті внутрішнього ВИБУХУ, а не зіткнення з березою. Дерево не мало ніякого впливу на первинне руйнування крила.

Супутникові знімки

У серпні 2014 року польський журналіст і фотограф Лєшек Шимовський опублікував сенсаційний матеріал, що літак зміг приземлитися в лісовій болотистій місцевості під Смоленськом і вже на землі був підірваний термобаричною бомбою. Доказами цього є супутникові знімки цілого, з незначними пошкодженнями, літака на землі, а потім – фіксація його вибуху.

Мій коментар. По-перше, супутник сфотографував літак і його вибух на дуже низькій висоті над землею – до десяти метрів. Тому послідовність зроблених супутником фотокадрів літака і вибуху складає візуальне враження, що літак був підірваний, коли уже «приземлився», чи майже «приземлився».

По-друге, якби літак був підірваний на землі, як пише Шимовський, то конфігурація і периметр розкиду уламків літака і тіл був би абсолютно іншим від того, який зафіксований експертами при огляді місця авіакатастрофи. Окрім того, на землі обов’язково були б сліди епіцентру вибуху від термобаричної бомби.

По-третє. При вивченні супутникових фото і відео, зроблених тепловізором, який зафіксував літак і відразу його вибух із стрибком високої температури до +800°C, експерти дійшли висновку, що літак був підірваний у повітрі на низькій висоті від землі, приблизно, за 20-30 метрів. Вогнище вибуху яскраво-білого кольору на фото/відео було дуже схоже на розліт сім’яників-«парашутів» квітки кульбаби, коли на неї сильно дмухнути.

Мій висновок: літак Ту-154 був підірваний в повітрі на дуже низькій висоті, перед самим приземленням (на відстані до 500 метрів від початку посадкової смуги і лівіше від неї на 150 метрів) термобаричним снарядом, випущеним ракетним піхотним вогнеметом “Джміль-М”. Це я встановив ще чотири роки тому і обнародував у ЗМІ в квітні 2016 року.

Я бачив ці знімки і не лише їх. Інформацію про супутникові знімки я опублікував в газеті «Україна молода» (28.04.2016 р.), а потім на сайті «Гордон» 14 грудня 2017 року.

Один із шанованих мною експертів – заслужений штурман-випробувач СРСР на мою інформацію про зазначені супутникові фотознімки зауважив, що «літак в цей час знаходився в щільній хмарній “ковдрі”, коли видимість на посадковій полосі не перевищувала 150 метрів, а в місці, де стався імовірний вибух, узагалі менше. Навіть, якщо припустити, що зйомка виконувалася в інфрачервоному діапазоні, то через щільну хмарність нереально визначити – був це вибух, чи пожежа.

З такою думкою можна було б погодитися за умови, що на супутнику був промисловий або побутовий тепловізор, а слідством не були встановлені такі ФАКТИ:

1). Тепловізор супутника зафіксував різкий стрибок температури понад +700°C, що вказує на ВИБУХ. За 4,5 секунди до руйнації літака в повітрі на одному із самописців Ту-154 був зафіксований різкий сстрибок температури, який експерти ідентифікували як МОМЕНТ ВИБУХУ.

2). В цей час в районі аеропорту НЕ БУЛО ніякої ПОЖЕЖІ. Навколо аеропорту лише тліли і диміли торішні трава і листя, які були підпалені вранці для підсилення туману, а із заводської труби постійно йшов дим рудого кольору.

3). Вибухів боєприпасів, пального або старту ракети на аеродромі «Смоленськ-Північний» також НЕ БУЛО.

4). Вибух і пожежа не порівнянні в їх часовому існуванні – ВИБУХ відбувається миттєво, а ПОЖЕЖА – хвилини, години і більше.

5). Сучасні тепловізори на супутниках бачать ВИБУХИ на землі, в повітрі, космосі, старт і політ ракет будь-якого класу, ПОЖЕЖІ, людей, тварин, будівлі, хмарочоси, заводи, літаки, судна, автомобілі, лінії електропередачі – все, що випромінює тепло, в повній темряві, через пилюку, дим, туман, хмари, дощ, сніг і чітко розрізняють ВИБУХ це, чи ПОЖЕЖА, людина чи тварина і який вид транспорту.

Дійсно, на відстань, яка доступна тепловізорам, впливають атмосферні явища: туман, дощ, сніг, хмарність. Тепловізор створює зображення на основі різниці в тепловому випромінюванні, яке подає об’єкт. Чим далі цей інфрачервоний сигнал повинен пройти від цілі до тепловізора, тим більші втрати. Туман і дощ можуть обмежити дальність дії тепловізора через розсіювання світла від капель води. Чим вище щільність капель води, тим сильніше зменшується інфрачервоний сигнал.

Для отримання зображення об’єкта в туман/хмарність і дощ/сніг на СУПУТНИКАХ встановлені ТЕПЛОВІЗОРИ класу (на відміну від промислових і побутових тепловізорів), які дають можливість робити фото і відео зйомки (незалежно від погоди) всіх об’єктів, які випромінюють тепло і перетворюють їх в детальне зображення.

Висновок експертів, які вивчали супутникові знімки і відео, – це був вибух польського літака Ту-154! Інших літаків, які б злітали або приземлялися в районі, де стався вибух – не було.

Коротко зауважу, тепловізори відомі під різними назвами: тепловізійний датчик, тепловізійний сенсор, температурний сенсор, термальна камера, датчик теплового зору, тепловий датчик і т. д..

Сьогодні є з десяток програм, які дозволяють продивлятись будь-яку
дільницю планети Земля за допомогою супутникового тепловізора у вигляді карти реального часу.

Також існує низка програм, за допомогою яких тепловізори супутника вивчають цілі місцевості планети в режимі 3D. Є програми, які вивчають будь-яку місцевість нашої планети методом накладеного зображення місцевості тепловізором на карту реального часу у напівпрозорому режимі, що дозволяє з легкістю робити не лише термоаудит району, але й визначити місця колективних нічлігів (програми: Sputnik Web, ГИС Супутник, Agisoft Photo Scfn, БПЛА Геоскан 201).

Фотознімок тепловізором з супутника і знімок цієї ж місцевості в реальному часі.

 

Фотознімки з супутника у вигляді тримірних моделей.

 

Фотознімки з супутника методом накладення. Шар з тепловізійною мозаїкою на цьому прикладі напівпрозорий, що полегшує дешифрування об’єктів.

«Зрада інтересів Польщі і союзників по НАТО»

Співробітники американської розвідки з власної ініціативи передали супутникові знімки Службі внутрішньої безпеки Польщі. Голова СВБ Кришистоф Бондарик відправив ці фотознімки разом з доповідною запискою прем’єр-міністру Дональду Туску, але той вирішив відхилити допомогу американців.

Після цього на неофіційній зустрічі представників польської спецслужби з американцями останні сказали, що «поведінка польського уряду є зрадою національних інтересів Польщі і союзників по НАТО». При цьому вони розуміли, що Туск замішаний в обмані разом із Росією, яка знищила сліди вбивства глави однієї з держав Альянсу.

«Руйнування літака Ту-154 могли виникнути лише через вибух»

Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський під час візиту до США у лютому 2016 року попросив про підтримку в розслідуванні авіакатастрофи. За моїми даними, візит був успішним і польська сторона отримала докази, на підставі яких було встановлено, що президентський літак Ту-154 був знищений вибухом у повітрі.

У лютому 2018 року американські експерти – вчені Національного інституту авіаційних досліджень дійшли висновку, що перед падінням на борту літака Ту-154 стався вибух. На це, зокрема, вказує те, що ліві двері були вибиті зсередини з енергією у 10 разів більшою, ніж саме падіння літака.

У квітні 2018 року державна комісія МО Польщі опублікувала повний звіт про причини катастрофи Ту-154 під Смоленськом 10 квітня 2010 року, які були встановлені видатними вченими з кращих навчальних закладів світу. У звіті зазначено, що літак був знищений у повітрі і його зруйнували щонайменше два вибухи. Місце розташування тіл загиблих на землі вказує на те, що вони почали випадати з літака перш ніж той впав на землю.

До роботи Комісії залучено майже 40 провідних спеціалістів із Польщі, США, Канади, Австралії, Франції, Німеччини, які у лабораторії американського університету Акрон, що співпрацює з NASA, в рамках експертизи провели дослідження причин катастрофи польського літака.

Висновок незалежних міжнародних експертів: РУЙНУВАННЯ, ЯКИХ ЗАЗНАВ ПОЛЬСЬКИЙ ЛІТАК Ту-154, МОГЛИ ВИНИКНУТИ ЛИШЕ ЧЕРЕЗ ВИБУХ.

Повний текст звіту Державної комісії МО Польщі див. ТУТ

Скрін Звіту державної комісії Польщі щодо причин катастрофи Ту-154.

Коментуючи висновки експертів і заяви польської сторони, що на літаку Ту-154 були вибухи, які призвели до його руйнації в повітрі, Путін, на запитання польського журналіста, знервовано заявив: “Якщо на борту були вибухи, то шукайте вибухівку у себе. Літак прилетів з Варшави, значить її там і заклали. Ми що, якісь російські агенти, які пробралися в літак і заклали вибухівку, чи що? Не було там ніяких вибухів”.

Зверніть увагу, що на запитання журналіста, коли Росія поверне уламки літака Польщі, Путін так і не відповів.

Подібні заяви Путін робив також і щодо збиття російським “Буком” малайзійського літака МН17, стверджуючи, що його збив “український винищувач”. Згодом — МН17 збили українські засоби ППО, ракета попала у хвостову частину малайзійського літака, Україна винна в загибелі пасажирів МН17, тому що не закрила повітряний простір над Донбасом та ніс іншу нісенітницю, яка на голову не налазить. Про російські ЗМІ взагалі мовчу, вони договорилися навіть до того, що літак МН17 ще до його збиття був завантажений трупами. До цього часу несуть всяку маячню сивої кобили, зомбуючи свій народ.

Докладно про це все я опублікував на сайті “Українського репортера”.

Сліди вибухівки

У березні 2019 року експерти британської лабораторії судово-вибухових речовин, яка підпорядкована МО Великобританії, виявили сліди вибухівки на фрагментах польського літака Ту-154, чим підтвердили мої (2016 р.) і висновки державної комісії Польщі (2018 р.), що він був підірваний у повітрі.

Експерти вивчили більш ніж 200 зразків осколків польського літака, які їм надала прокуратура Польщі у травні 2017 року. На більшості зразків було виявлено сліди речовин, використовуваних для виробництва різного роду вибухівок – тротилу та інших компонентів.

Додам, що із виявлених британськими експертами «компонентів» виготовляються термобаричні заряди (постріл) російських РПВ різних модифікацій «Джміль».

В 2004 році ЗС РФ прийняли на озброєння удосконалений реактивний піхотний вогнемет (РПВ) “Джміль-М” з діоптричним денним і нічним прицілом з сіткою, прицільна дальність стрільби — 800 метрів (максимальна — 1700 метрів). Тип бойової частини — вибухова паливо-повітряна суміш (термобаричний постріл/заряд об’ємного вибуху), спалюється без детонації, могутність еквівалентна осколковому фугасному снаряду 152 мм. В носовій частині заряду невеликий кумулятивний заряд для руйнації перепон. Порівняно з попередньою модифікацією РПВ могутність бойової частини в два рази сильніша, тротиловий еквівалент бойової частини 6 кг, маса суміші — 3,2 кг. Об’єм враження при вибуху в закритому просторі 80 куб. метрів, надлишковий тиск 4-7 кг/см, повне вигорання кисню, розвиток температури вище 800°С (на фото).

У 2009 році на озброєння російської армії поступили більш потужніші РПВ “Джміль”, у яких тротиловий еквівалент дорівнює 9-10 кг, а температура при вибуху сягає понад 1000°С .

Так міг бути підірваний літак Ту-154 пострілом – термобаричним зарядом з РПВ “Джміль”.

«Джміль» використовується для знищення легкоброньованої техніки, дотів, дзотів, будівель, приміщень, де знаходиться противник, а також гвинтокрилів і літаків під час їх зльоту або посадки. Докладніше про його бойові характеристики див. відео:

Велика група провідних міжнародних експертів у сфері літакобудування та авіаційних катастроф декількох країн світу, які входили до складу слідчої комісії польського Сейму з встановлення причин катастрофи польського літака Ту-154 на основі фото уламків літака, розкиданих на території, змоделювала його руйнацію в повітрі, падіння уламків літака на землю і показала це на схемі. Антоній Мацеревич стверджує, що «ніхто досі таких реконструкцій щодо розпаду літака в різних ракурсах не проводив».

Головний висновок експертів: у літаку сталися ВИБУХИ, які спричинили катастрофу і розвал його в повітрі, а не від удару об землю.

У квітні 2018 року Антоній Мацеревич заявив:«Пасажири були вбиті вибухом в центроплані літака перед зіткненням його із землею. Це стало причиною їх смерті».

Довідково. Центроплан – центральна частина крила літака, що з’єднує праву і ліву площини крила. Оскільки до центроплана кріпляться окремі частини крила, а на центроплані найчастіше розташовані вузли навішення шасі, то центроплан є найважливішим елементом конструкції літака, який сприймає всі основні навантаження. Руйнування центроплана завжди приводить до КАТАСТРОФИ, наголошують експерти.
На літаку Ту-154 центроплан складає єдине ціле з фюзеляжем і закріплюється на нижню частину фюзеляжу.

Версії причин вибуху літака

10 квітня 2018 року на одному із телеканалів я розповів і показав на фотознімку польського літака, як міг бути підірваний центроплан Ту-154 термобаричним снарядом, що був випущений з РПВ «Джміль», при заході літака на посадку (див. ТУТ.)

Зауважу, що єдиної версії у експертів щодо причин вибуху на літаку на той час не було.

Одні експерти вважали, що на борту був небезпечний вантаж, який вибухнув. Інші — до вибухового ефекту призвели випари пального у баках в лівому крилі.

Окремі  експерти стверджували, що польський літак був знищений термобаричним зарядом. Фахівці у сфері боротьби з повітряним тероризмом зазначають, що ця версія є найімовірнішою.

Про те, як літак Ту-154 був підірваний термобаричним снарядом «Джміль» я написав в газеті «Україна молода» ще 28 квітня 2016 року в статті під заголовком «Диверсійні групи російських спецслужб спочатку підірвали президентський літак Качинського у повітрі…» (див. тут).

Публікацію і матеріали до неї я направив у посольство Польщі в Києві, а також в Генеральну прокуратуру і МО Польщі.

І нарешті – в березні 2019 року експерти британської лабораторії судово-вибухових речовин МО Великобританії виявили сліди вибухівки на осколках польського літака Ту-154, які їм надала прокуратура Польщі у травні 2017 року, а саме – тротил та інші компоненти, які використовуються для виробництва вибухівки.

Ще раз наголошу, що із виявлених британськими експертами «компонентів», виготовляються термобаричні снаряди російських ракетних протипіхотних вогнеметів різних модифікацій «Джміль», які знаходяться на озброєні піхотних підрозділів і розвідувальних диверсійних груп ЗС РФ.

Експерти стверджують, що при потраплянні термобаричного заряду у літак або при вибуху його поруч із відкритими закрилками і випущеними шасі, коли він заходить на посадку — літак і пасажири в ньому будуть розірванні на шматки, які ударна хвиля розкидає на сотні метрів, окрім того, від температури понад +800°С тіла дуже обгорять і обвугляться, що й було з пасажирами польського літака. З етичних міркувань не викладаю ці фото в статті.

Антоній Мацеревич заявив: «Вибух в центроплані літака був такої сили, що польських генералів, які сиділи в цій частині літака, розірвало на дрібні фрагменти».

Всесвітньовідомий американський патологоанатом, професор Майкл Баден у лютому 2013 року повідомив про наявність у тілах загиблих під Смоленськом поляків емфіземи, яка характеризується руйнуванням альвеол. Діагноз емфіземи дійсно вражаючий, тому що його рідко можна побачити у тілах жертв авіакатастроф. Якщо легені руйнуються зсередини, це означає, що на борту був вибух.

Під час вибуху в повітрі утворюється великий тиск, який проникає у легені і призводить до виникнення так званої «раптової свіжої емфіземи», яка знищує альвеоли. По-іншому ці зміни пояснити неможливо,- наголосив професор Баден!

Дві катастрофи: схоже і відмінне

Катастрофа під Смоленськом польського Ту-154 дуже нагадує катастрофу літака Ту-104, яка трапилась 17 березня 1979 року. В обох випадках відбулося падіння при заході на посадку з останнього, четвертого розвороту.

Ту-104 зачепив крилом дроти між стовпами лінії електропередачі, упав на землю носом, який відпав, літак перевернувся, знову вдарився об землю, у нього відпала хвостова частина і перелетіла через шосе. Весь цей час із салону випадали на землю люди (в катастрофі загинуло 86 осіб).

Але є і розбіжності: в катастрофі Ту-104 в живих залишилось 5 членів екіпажу і 15 пасажирів, хвостова частина і ніс літака залишилися практично цілими, було багато великих уламків. Тоді як Ту-154 наче через м’ясорубку пропустили— жоден із пасажирів чи членів екіпажу не вижив. Хоча польський літак, згідно зі звітом МАК, зачепивши крилом березу, перекинувся. Але ж під час посадки пасажири і члени екіпажу повинні бути обов’язково пристебнуті. І ця вимога неухильно виконується, тим більше, що літак Ту-154 здійснював посадку в сильному тумані, майже при нульовій видимості.

Остання обставина, яка здатна вплинути на кількість загиблих, — це кут посадки (глісада) літака в момент зіткнення із землею. За інформацією військових льотчиків, ТУ-154 «йшов на посадку, як винищувач — під кутом нахилу 6-8°». Тобто під значно більшим кутом глісади, ніж необхідний (3°). Це дійсно може збільшити кількість загиблих. Виникає запитання, чому досвідчений екіпаж (який не був «клубом самовбивць», у всіх були сім’ї, діти, успішна кар’єра в елітному підрозділі ВПС Польщі) здійснював так небезпечно посадку?

Довідково. Глісада (фр. glissade – “ковзання”) – траєкторія польоту літального апарата, по якій він знижується безпосередньо перед посадкою. В результаті польоту по глісаді літальний апарат попадає в зону приземлення на злітно-посадковій смузі.
Кут нахилу глісади — кут між поверхнею глісади та поверхнею горизонту. Кут нахилу глісади (КНГ) є однією з важливих характеристик злітно-посадкової смуги аеродрому. Для сучасних цивільних аеродромів КНГ зазвичай знаходиться в інтервалі 2 — 4,5°. На величину КНГ може впливати наявність перешкод в зоні аеродрому.
В Радянському Союзі КНГ було прийнято за 2°40”. Міжнародна організація цивільної авіації рекомендує КНГ 3°.

Експерти не виключають, що за допомогою сучасних технологій в електронних системах літака і на вежі аеродрому були вчинені маніпуляції з КНГ. Тому екіпаж літака, керівник польотів і керівник зони посадки реально не бачили, під яким кутом Ту-154 заходить на посадку і чи дійсно він йде по глісаді. Вони постійно повторювали екіпажу, що літак заходить на посадку “по курсу, на глісаді”. Візуально бачити посадку польського літака заважав штучно створений туман.

У січні 2012 року у вечірній програмі ТСН телеканалу «1+1» був показаний сюжет, в якому спеціалісти при допомозі комп’ютерної графіки продемонстрували, як можна при допомозі відповідних технічних приборів підкорегувати захід літака на посадку, висоту і кут його посадки (глісаду).

Спеціалісти стверджували, що достатньо при сильному тумані або хмарності збільшити кут посадки (глісаду) літака лише на 2-3 градуси від правильної траєкторії, і його чекає неминуча загибель. Через погану видимість диспетчери, а головне — пілоти візуально не бачитимуть як літак заходить на посадку — “по курсу, на глісаді”, чи в стороні від посадкової смуги, не долітаючи до неї, що і трапилося з польським Ту-154 при заході на посадку (літак був на відстані до 500 метрів від початку посадкової смуги і лівіше від неї на 150 метрів).

Офіційна версія — «під час катастрофи загинули всі». Висновок експертів: вірогідність загибелі всіх людей у літаку польського президента така ж, якби вода з відкритого крана потекла не вниз, а вгору — просто до стелі. Тобто, ймовірність, що в даній катастрофі загинули всі 96 людей на борту літака ТУ-154, — нульова. У будь-якому випадку повинні бути уцілілі пасажири.

Уся справа в тому, що польський Ту-154 був підірваний ще в повітрі перед самим приземленням, а люди, які вижили після теракту, були добиті спецгрупою ФСБ Росії згідно з планом, затвердженим у Москві. Аналіз дає можливість назвати приблизне число розстріляних — не менше 20 людей.

За оцінкою медичних експертів, у цій катастрофі невпізнаними могли залишитися (перетворитися на непридатні до впізнання фрагменти тіл або дуже сильно обгорілі) максимум 20-25 осіб, які знаходилися в епіцентрі вибуху. Не всі під час катастрофи перебували в носовій частині літака. Великої пожежі, як такої, не було, фрагменти полум’я швидко погасили. Тіла, які не можна було впізнати, відправили до Москви буцімто для проведення ДНК-аналізу. Для цього не було ніякої необхідності! Адже решті загиблих, яких важко було впізнати, цей аналіз проводили в Смоленську. То для чого було в пожежному порядку гнати автомобілі в Москву з цими тілами?

Серед тих, кого відправили в Москву, були воєначальники, члени екіпажу, пасажири та охоронці президента Качинського, що змогли чинити опір убивцям із ФСБ, але всі вони були пристрелені. В московський Центр судової медицини доставили 29 тіл, щоб там, на мою думку, знищити сліди від куль.

Марія Шліпек, яка супроводжувала три польські сім’ї, які брали участь у впізнанні тіл в Центрі судової медицини в Москві, дала свідчення: «Тіла були без голів, що ускладнювало їх впізнання. Останки тіл, упаковані в мішки, були покладені в запаяні цинкові труни, які потім помістили у дерев’яні…»

Наруга над тілами

Ще у липні 2014 року Варшавська військова прокуратура порушила кримінальну справу за фактом наруги над тілами загиблих поляків і фальсифікації медичної документації і вимагала допитати 25 російських медичних експертів, які проводили розтин 29 жертв в Центрі судової медицини в Москві.

21 квітня 2016 року заступник генпрокурора Польщі Марек Пасенек заявив, що у понад 90% загиблих під Смоленськом поляків були виявлені грубі помилки у їхніх медичних документах. Встановили також факти підміни тіл, зокрема підміну тіла в Москві останнього польського президента в еміграції Ришарда Качорівського.

Польські ЗМІ писали, що прем’єр-міністр Дональд Туск і тодішнє керівництво Головної військової прокуратури Польщі знали про ці підміни, але приховали цю інформацію від родичів загиблих і заборонили проводити ексгумацію тіл.

Після приходу до влади партії Качинського «Право і справедливість» прокуратура створила групу судово-медичних експертів, яка зайнялася вивченням помилок у медичній документації. По завершенні роботи, відбулася зустріч прокурорів із членами сімей жертв, під час якої було вирішено питання про ексгумацію 83 тіл. Низка фахівців відзначають, що підміна тіл може становити третину і навіть більше в разі проведення ексгумації і нових аналізів ДНК.

Експерти стверджують, щоб приховати сліди вибухівки на тілі й у легенях жертв та кульових поранень, тіла більшості поляків були перетворені на фрагменти (біомасу), запаковані у мішки, які були запаяні у цинкових трунах. Ці труни польська влада Туска заборонила відкривати.

При проведенні ексгумації і судмедекспертиз 77 жертв виявлені 69 фрагментів тіл 26 чоловік, які були в трунах інших людей. Так, в труні загиблого генерала Влодзимежа Протасінського знайшли останки чотирьох чоловік, в труні Леха Качинського виявили фрагменти двох тіл.

В березні 2018 року польська сторона звернулася до Росії з проханням провести в Смоленську реконструкцію уламків літака Ту-154, але та відмовила.
МЗС РФ повідомило, що провести реконструкцію уламків літака на місці «без доторкання до них, зміни їх виду і особливих ознак» буцімто неможливо. Більш ідіотської відповіді росіян важко придумати.

Наголошу, що згідно з інструкцією Міжнародної організації цивільної авіації, реконструкція розбитого літака «дуже важлива і необхідна» для з’ясування причин катастрофи.

Прорахунок убивць

Думаю, що тепер усім зрозуміло, як було влаштовано знищення літака польського президента Качинського. За наказом Путіна російська диверсійна група ГРУ ГШ МО РФ підірвала термобаричним снарядом польський Ту-154 при заході на посадку.

Експерти не виключають, що була вчинена і прихована маніпуляція параметрів посадки. Зміна кута глісади лише на 2-3 градуси призведе до неминучої катастрофи! При цьому ні екіпаж, ні диспетчер по приладах, за наявності сильного туману, зміну глісади не помітять і будуть вважати, що літак заходить на посадку точно “по курсу, на глісаді”.

Коли ж льотчики бачили верхівки дерев і розуміли, що їх завели в пастку (як Іван Сусанін «ляхів»), вони зробити вже нічого не могли. Не вистачило часу. Саме тому, щоб приховати сліди злочину членів екіпажу, які вижили, і тих, хто міг чути їхні переговори, потрібно було добити на землі. До речі, останні секунди розмов у кабіні літака з військовими диспетчерами, зафіксованих у «чорних скриньках», за висновками експертів, навмисно були стерті й зашумлені.

Виконавці теракту, вчиненого за наказом Путіна, прорахувалися в тому, що серед уцілілих виявилися озброєні й хоробрі люди з охорони Качинського, які навіть у цьому стані вчинили дієвий опір. Спецгрупа ФСБ не змогла безперешкодно перестріляти поранених поляків за короткий ліміт часу. Довелося затриматися на місці розстрілу, де їх побачили люди, які підбігли, в першу чергу, Андрій Мендерій, який зафіксував усе на камеру мобільного телефона.

Усе, що відбувалося потім, пішло за розробленим у Кремлі планом. Місце катастрофи оточили, нікого до нього не допустили, вивезли тіла із слідами кульових поранень в Москву, прибрали сліди теракту і запустили машину російської брехні про обставини авіакатастрофи, як і після збиття російським «Буком» літака МН17.

Може виникнути запитання: чому Путін вирішив вчинити теракт на своїй території? Бо знищити літак і забезпечити надійне прикриття теракту можна лише на повністю підконтрольній російським спецслужбам території. Адже необхідний високочастотний електромагнітний імпульс на кілометри не відправиш, курсо-глісадну систему на диспетчерській вежі й у літаку може корегувати одночасно лише спеціаліст, який перебуває поруч із вежею, коли літак заходить на посадку, дальність прицільної стрільби вогнемету «Джміль» термобаричним снарядом до 1000 метрів.

По-друге, на своїй території — найкращі можливості замести сліди. Що й відбувалося з першої секунди після теракту проти польського Ту-154 і відбувається зараз, Аналогічно Москва діє і після збиття російським «Буком» малайзійського літака МН17.

Знищити докази: знайти кулі ФСБ в тілах пристрелених, в уламках літака і в деревах на місці розправи, підробити або стерти записи «чорних скриньок», надати такі параметри катастрофи, які необхідні для підтвердження брехливої версії про, нібито, «вину екіпажу, який не зумів здійснити посадку в складних погодних умовах». І багато чого іншого.

Лист пана Хамбура

Причини катастрофи літака Качинського у Смоленську перевіряла також прокуратура ФРН. Німці, як і поляки, вирішили встановити, чи не був президентський літак знищеним унаслідок теракту російських спецслужб. Німецьке законодавство дозволяє державним органам ФРН вивчити всі події, щодо яких існує підозра на теракт, навіть якщо жертвами є лише іноземці.

Правові процедури почалися завдяки представникові кількох польських сімей, які загинули в авіакатастрофі, Стефану Хамбуру, який направив лист канцлеру Ангелі Меркель із проханням розсекретити і надати доступ до всіх документів німецьких спецслужб, що належать до Смоленської катастрофи. Лист було направлено адвокатом у декілька інших німецьких відомств, у тому числі й генпрокурору Німеччини Гаральду Ранзі.

Про те, що німецькі спецслужби мають інформацію про Смоленську катастрофу, вказав у своїй книзі “Справа С, що зберігається під замком” журналіст Юрген Рот, мій добрий знайомий. Він послався на доповідну (на 3-х аркушах) німецького агента розвідки (свого давнього знайомого), яка в березні 2014 року була передана в штаб-квартиру БНД. Агент дізнався від своїх двох незалежних джерел із Росії та Польщі про те, що польську делегацію на чолі з президентом Качинським було знищено за допомогою теракту спецгрупою російських спецслужб. І це було зроблено у співробітництві з кимось із кола польської влади.
У вересні 2017 року, на 72-му році життя Юрген Рот помер.

Нова слідча група прокуратури Польщі зобов’язана офіційно звернутися по юридичну допомогу до Німеччини, щоб вона офіційно надала Польщі всі документи БНД щодо катастрофи польського літака. Думаю, що про результати буде відомо.

Польський Ту-154 і малайзійський МН17

Після збиття російським екіпажем ЗРК «Бук» 53-ї ЗРБ ППО ЗС РФ над окупованим Донбасом пасажирського літака «Малайзійських авіаліній» 17 липня 2014 року в польських ЗМІ розгорілася дискусія про зв’язок між загибеллю малайзійського літака МН17 і катастрофою польського Ту-154, яка сталася 10 квітня 2010 року під Смоленськом.

Матеріали розслідування обставин знищення МН17 мною опубліковані на сайті «Український репортер»  і на сайті “Гордон”.

15 серпня 2014 року польський журналіст Рішард Маковський у своїй статті «Черговий звірячий теракт володарів із Кремля. Напад на літак «Малайзійських авіаліній» повинен торкатись передусім нас, поляків» писав: «Я знову подумки повертаюсь до Смоленської трагедії. Тим більше що на цей раз ми маємо ситуацію, коли йдеться про інтереси Росії. Багато людей в Польщі впевнені, що катастрофа польського Ту-154 під Смоленськом була не трагічною випадковістю, а терактом. Послідовність подій: санкції США, м’які санкції Європейського Союзу, падіння акцій на Московській фондовій біржі, погрози Путіна і падіння малайзійського літака в таких умовах, що відповідальність за нього можна покласти на Україну, тому що воно відбулося на її території (так само, як Росія поклала всю відповідальність за катастрофу польського літака на його екіпаж — Г. О.). Зараз сепаратисти не дають доступу незалежним спостерігачам до уламків пасажирського лайнеру. Чотири роки тому не можна було підійти і до уламків президентського літака Ту-154. Теракт проти літака «Малайзійських авіаліній» повинен торкатися передусім нас, поляків. Решта світу може бути наївною, але не ми».

У березні 2016 року міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич на конференції «Сучасна політика: конфлікти і тероризм» в Торуні заявив: «Катастрофа літака президента Польщі Леха Качинського під Смоленськом була терактом. Сьогодні тероризм використовується проти західних держав як інструмент провокації потоку міграції з метою дестабілізації Європейського континенту.

Після Смоленської катастрофи ми можемо сказати, що Польща стала першою жертвою тероризму в рамках сучасного конфлікту, який розігрується на наших очах. Ми прекрасно бачимо це на прикладі історії останніх десяти років. Без сумніву, збройному нападу на Грузію передувала внутрішня диверсія. Без сумніву, метою того, що трапилося під Смоленськом, було позбавлення Польщі лідерства, яке вело нас до незалежності.

Черговими кроками були напад на Україну, окупація промислової частини країни, знищення літака «Малайзійських авіаліній», втручання в ситуацію в Сирії».

Офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін назвав «безглуздою» цю заяву Мацеревича, а прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков додав, що твердження Мацеревича є «голослівним, необ’єктивним і немає нічого спільного з реальними обставинами цієї трагедії».

Народне прислів’я говорить: знає кіт, чиє сало з’їв. Нагадаю Маркіну і Пєскову, коли керівники польського уряду в еміграції запитали у Сталіна, де перебувають польські генерали і офіцери, яких тримали у таборах і в’язницях НКВС, то Сталін відповів, що «вони втекли в Маньчжурію…». Проте, згодом стало відомо, що «Маньчжурією» виявився Катинський ліс, де весною 1940 року було розстріляно майже 22 тис. польських військовополонених за письмовим наказом Сталіна і Берії…

У режимі онлайн

Багато хто бачив повне відео спецоперації під кодовою назвою «Спис Нептуна», яку проводили американські «Морські котики» в ніч на 1 травня 2011 року в передмісті Абботтабаді у Пакистані, в ході якої був убитий лідер ісламської терористичної організації «Аль-Каїда» Усама бен Ладен. Міні-камери, закріплені на шоломах бійців спецназу, відображали кожну мить операції, яка передавалася через супутник у Вашингтон.

Президент США Барак Обама з віце-президентом Джо Байденом та членами групи національної безпеки країни спостерігали в прямому масштабі часу за ходом операції впродовж 40 хвилин у залі ситуаційного центру Білого Дому.

Зауважу, Обама не був першим, що стежив за ходом спецоперації у прямому ефірі. За моїми даними, роком раніше, 10 квітня 2010 року, прем’єр-міністр Росії Путін разом із керівниками спецслужб у режимі онлайн упродовж 25-30 хвилин слідкував за ходом операції «Іван Сусанін» спецназу ГРУ і ФСБ зі знищення літака Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту.

Думаю, що прийде час і світ побачить зазначене відео Путіна, як свого часу зміг ознайомитися з цілком таємними документами його кумирів Сталіна і Берії про розстріл польських військовополонених весною 1940 року, які «Український репортер» опублікував у моїй статті «Злочин без покарання: від Катинської трагедії до Смоленської авіакатастрофи».

Не дивно, що Росія монополізувала розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом авіакатастрофи польського літака, яке до цього часу не завершене. Окрім того, польській стороні, незважаючи на неодноразові прохання, так і не повернуті уламки літака, який є власністю Польщі, не передані оригінали записів усіх розмов і бортові самописці літака, не надані всі матеріали досудового слідства.

Трагічні паралелі при розслідуванні Ту-154 і МН17

18 листопада 2015 року на директора Київського НДІСЕ, провідного в Україні експерта-вибухотехніка, що має міжнародний сертифікат, генерал-майора Олександра Рувіна було вчинено замах на вбивство (отримав три кульові тяжкі поранення) біля свого будинку.

Саме під його керівництвом була проведена унікальна порівняльна біохімічна експертиза елементів ураження російської ракети, запущеної з “Бука” 53-ї ЗРБ ППО ЗС РФ і боєголовок українських зенітних ракет «земля-повітря» і ракет «повітря-повітря», яка довела непричетність України до збиття малайзійського літака МН17.

За п’ять днів (23 листопада) Рувін мав у Гаазі доповідати генеральному прокурору Нідерландів, який здійснює процесуальне керівництво у справі МН17, результати експертизи.

Замах на життя Рувіна не дав йому можливості вчасно подати в Міжнародну слідчу групу (де він представлений експертом від України) всі результати експертизи. Після лікування за кордоном і повернення в Україну на Рувіна був вчинений повторний замах — стріляли в автомобіль, у якому він їздив. На щастя, Рувіна не було за кермом.

11 квітня 2016 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що кілер та інші учасники, які брали участь у підготовці замаху, затримані. Замах на життя Рувіна було замовлено й організовано з сусідньої держави. Конкретизую — з Росії, з центру спеціальних операцій ГРУ ГШ ЗС РФ.

16 жовтня 2010 року в Польщі було вбито експерта з авіакатастроф, професора Технічного університету Силезії, доктора наук, головного спеціаліста з комп’ютерного управління літаками Еугніуша Врубеля (колишнього заступника міністра транспорту Польщі), який входив до складу слідчої комісії польського Сейму з розслідування причин катастрофи президентського літака Ту-154 під Смоленськом.

Він готував експертні висновки для польської прокуратури з аналізом висновків російської комісії МАК. Врубель встановив фактичні дані, які вказували на підрив літака і його руйнування ще в повітрі.

Міністр транспорту Польщі Єжи Полячик заявив, що незадовго до смерті Врубель у ході приватної розмови на одній міжнародній конференції розповів, що він не вірить, що викладені на аеродромі Смоленськ-Північний уламки якогось літака належать польському літаку, який був підірваний перед посадкою.

Зазначу, про вбивство Врубеля повідомило лише декілька польських опозиційних (на той час) ЗМІ і не повідомило жодне видання Росії, хоча його робота була тісно пов’язана з діяльністю МАК. Його вбивство, без сумніву, представляло цікавість для читачів у Росії.

Польська поліція і прокуратура, за повідомленням польських ЗМІ, “повісили” вбивство на “психічно хворого” сина, який у суді заявив, що “прокурори брешуть, що він зізнався у вбивстві батька. Убивство він не вчиняв, його скоїв хтось інший”.

Сина сховали в психіатричну лікарню, щоб “не казав зайвого”, а справу закрили.

Єжи Полячек заявив, що він “абсолютно не вірить у поліцейське твердження про причетність сина Врубеля до вбивства батька, оскільки сім’я суворо християнська і ніяких конфліктів у ній ніколи не було, він добре знає цю сім’ю”.

Варто подивитися правді в очі

Ще в грудні 2017 року міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич в ефірі “Польського радіо” заявив: “Варто, щоб президент Путін, який на той час як прем’єр-міністр очолював роботу комісії з розслідування Смоленської катастрофи, нарешті подивився правді в очі: два вибухи, які остаточно знищили Ту-154, безперечно було ідентифіковано офіційною експертизою, яку замовила державна комісія під керівництвом тодішнього глави МВС Польщі Міллером. Спроби приховати цю правду нещодавно було виявлено, і президент Путін повинен мати відвагу, аби взяти на себе відповідальність за те, що сталося, а не ображати країну, лідери якої загинули під Смоленськом, біля Катині”.

“Зараз настав відповідний час, щоб російська влада подивилася правді в очі, віддала безправно утримуваний розбитий літак і “чорні скриньки”, а також усі навігаційні прибори. Залишаючи у себе ці фундаментальні докази, Росія намагається уникнути відповідальності та ускладнити розслідування цієї трагедії”,- підкреслив Антоній Мацеревич.

У жовтні 2018 року ПАРЄ прийняла резолюцію, у якій закликала Росію повернути Польщі уламки літака Ту-154 на підставі Конвенції про міжнародну цивільну авіацію. В додатку №13 до Конвенції вказано, що держава, у якій сталася аварія, ПОВИННА повернути уламки та інші матеріали, у якій повітряне судно було зареєстроване, після вивчення ТЕХНІЧНИХ причин катастрофи.

Проте з січня 2011 року Росія категорично відмовляється повернути Польщі уламки її літака, який зазнав катастрофи під Смоленськом 10 квітня 2010 року.

ПАРАЛЕЛЬ. Міжнародні європейські інституції (ЄС, Європарламент, НАТО), лідери країн світу неодноразово зверталися до Росії з приводу збиття російським “Буком” малайзійського літака МН17, пропонуючи визнати провину за збиття літака, виплатити родичам загиблих компенсації, вибачитися перед ними, сприяти розслідуванню справи і притягненню винних до відповідальності (останнє, навіть, записано в резолюції РБ ООН).

Проте з кривавого кремлівського карлика Путіна як з гуски вода (так говорять про людей, байдужих до справедливих зауважень інших).

 

Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО, Герой України, генерал-лейтенант СБУ, почесний голова Спілки офіцерів України

(Далі буде)

Фото на головній сторінці: реконструкція підриву літака Ту-154 термобаричним зарядом.

 

 

Частина 1.

Частина 2.

Частина 3.

Частина 4 (ця публікація).

Частина 5.

Частина 6.

Like

Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО

Герой України, генерал-лейтенант, народний депутат України II-VI скликань


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *