У Польщі обурюються розміщенням в інтернеті фото жертв смоленської авіакатастрофи з місця трагедії. Сліди ведуть до Росії

Російські користувачі інтернету продовжують розповсюджувати в мережах жахливі фотографії жертв смоленської авіакатастрофи 10 квітня 2010 року. У Польщі обурюються цими фактами, однак заблокувати ці дикунські дії, факти наруги над людськими останками не мають змоги. 

Як пише «Rzeczpospolita», знімки, зроблені на місці трагедії , надалі доступні в інтернеті.

Польські служби та слідчі намагалися заблокувати разючі фотографії жертв смоленської катастрофи. Проте, вони безсилі, і в інтернеті надалі доступні кадри, які шокують, – повідомляє газета.  Кількадесят фотографій, зроблених на місці трагедії 10 квітня 2010 року, сьогодні є на багатьох порталах – англійських, російських і французьких. Вони загальнодоступні та незашифровані – дость ввести фразу, що стосується цієї катастрофи. Серед фотографій є зроблені на місці зображення людей, які трагічно загинули в катастрофі. Тіла жертв можуть впізнати не лише їхні близькі, наприклад президента Лєха Качинського.

«Я – прокурор і бачив не одне, але ці фотографії стали для мене шоком», – польське видання цитує слідчого з багаторічним досвідом. Далі газета пише про політичну гру трагедією. «Про те, що фотографії доступні ​​в інтернеті, стало відомо 2012 року. Найімовірніше, вони походять з російського розслідування (яке формально досі триває) і є документацією з місця трагедії – їх використано також у провадженні російського Міждержавного авіакомітету. Спочатку вони з’явилися лише на російськомовних вебсторінках, зараз є також на багатьох інших.

Польські служби та прокуратура вжили заходів, але безуспішно. Голова Агентства внутрішньої безпеки звернувся до керівника ФСБ за поясненнями у справі публікації фотографій, а група cert.gov.pl – до адміністраторів серверів з проханням заблокувати сторінку і видалити фотографії.

Агентство внутрішньої безпеки також звернулося до іноземних партнерів з України, Німеччини, США та Росії за допомогою у встановленні особи чи осіб, які розмістили фотографії з катастрофи Ту-154 в інтернеті. Проте, коли вдалося заблокувати вебсторінки на одному порталі, вони з’являлися на наступних. Восени 2012 року в Польщі відкрили розслідування, яке – встановила газета – формально триває донині, але його тимчасово припинено.

Аналітики Агентства внутрішньої безпеки свідчить про те, що сліди ведуть до Росії. Виключено, що фотографії могли зробити польські служби, присутні в місці катастрофи – вони зроблені апаратом іншого типу. Крім того, таких знімків немає в польському смоленському розслідуванні. Цікаво, що спочатку росіяни співпрацювали з польською прокуратурою і навіть вдалося допитати росіянина, який завантажив фотографії на сервер – він засвідчив, що отримав їх анонімним електронним листом. Але коли польська прокуратура подала клопотання про порушення в Росії розслідування у справі наруги над останками, російські слідчі відмовили.

Польська сторона також встановила, що фотографії з катастрофи розміщували на серверах у США та Німеччині. Лаконічні відповіді цих країн не допомогли визначити їх авторів та заблокувати публікацію в інтернеті.

Як розповідав “Український репортер”, за інформацією польської прокуратури, до 31 грудня 2021 року продовжено розслідування у справі Смоленської катастрофи. Слідчі отримали нову інформацію, що може дозволити з’ясувати причини катастрофи.

“Український репортер” нагадує, що Герой України, генерал-лейтенант СБУ, почесний голова Спілки офіцерів України Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО у серії матеріалів власного розслідування, які були оприлюднені на сторінках нашого видання, стверджував: президентський Ту-154 був приречений Москвою на смерть.

На цю тему також читайте:

Частина 1.

Частина 2.

Частина 3.

Частина 4.

Частина 5.

Частина 6.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *