Дожилися: Азаров був спікером на заході в ООН

Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Австралія, Нова Зеландія, Канада, Естонія, Україна і Грузія, а також Європейський союз виступили з різкими заявами за підсумками неформального заходу у форматі Арріа, організованого 2 червня постійним представництвом Росії при ООН «Обставини Майдану і їхні наслідки на Донбасі», до участі в якому були запрошені підсанкційні Микола Азаров і Олег Царьов.

Про це розповідає сайт “Радіо “Свобода”.

«Російська Федерація провела в ООН неформальну зустріч за формулою Арріа для поширення неправдивого наративу про Україну і події, які відбулися в 2014 році. Ми шкодуємо про цю навмисну спробу відвернути увагу міжнародного співтовариства від дій Росії щодо дестабілізації ситуації, починаючи з 2014 року», – йдеться у заяві ЄС.

В документі наголошується, що Росія запросила до участі в заході спікерів, які перебувають під санкціями держав-член ООН за порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Цитуємо:

«Революція гідності продемонструвала, як українці реалізували своє право на мирні зібрання, вимагаючи заможної, демократичної і мирної України, відкидаючи вплив Москви. У відповідь Росія нахабно порушила міжнародні принципи, окупувавши Крим і розпочавши конфлікт на сході України, який триває донині».

США, Велика Британія, Австралія, Нова Зеландія, Канада, Естонія, Україна і Грузія вчергове звернули увагу, що Росія є стороною конфлікту, а не посередником у ньому, і закликали Москву негайно припинити свою агресію проти України, а також окупацію Криму і грубі порушення прав людини на півострові

Як стверджують журналісти, цей “захід бойкотувала низка впливових країн-членів Ради безпеки, зокрема, США, Велика Британія, Естонія і Норвегія. Як пояснив в ексклюзивному коментарі «Голосові Америки» постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, Сполучені Штати зайняли принципову позицію щодо цього заходу: враховуючи зухвалу поведінку Росії, яка запросила до участі підсанкційних Миколу Азарова і Олега Царьова, США вирішили бойкотувати захід.

«США вкотре довели свою принциповість і не лише відмовилися від участі, а й у співпраці з постійними представництвами України і Великої Британії підготували текст потужної заяви, яка поставила крапку у намаганнях Росії вчергове нав’язати світові свої фальшиві наративи», – додав Кислиця.

Він також відзначив, що перелік спікерів – черговий прояв цинізму Москви, яка розпочала це дійство одночасно з відкриттям спеціальної сесії Генеральної асамблеї ООН проти корупції. «Хто ще в цю мить міг краще представити позицію Росії на «Аррії», аніж очільники корупційного уряду і депутати доби Януковича?» – звернув увагу постійний представник.

“Останнім часом Росія намагається активно використовувати формат Арріа у своїх пропагандистських цілях. Вона просто «спамить» Раду безпеки й інтернет-простір цими зустрічами, нав’язуючи свою пропаганду і порядок денний”.

Як раніше розповідав “Український репортер”, Європа проявила до Азарова виняткову гуманність. Суд Європейського Союзу 16 грудня 2020 року анулював рішення Ради ЄС про продовження санкцій проти колишнього українського прем’єр-міністра Миколи Азарова у 2019 році. Адвокати Азарова оскаржували рішення Ради ЄС від 4 березня 2019 року, за яким індивідуальні санкції проти оточення експрезидента Януковича, включно з Азаровим, були продовжені ще на рік.

Як відомо, Азаров вже не перебуває у санкційному списку ЄС. Євросоюз виключив його із “чорного списку” в березні 2020 року.

За даними “Українського репортера”, ще у 2014 році у Генпрокуратурі під час брифінгу заявили, що “в період з жовтня 2010 по липень 2013 років Янукович за попередньою змовою з групою осіб, зокрема Азаровим, міністром фінансів Колобовим, першим заступником міністра фінансів Мярковським, головою Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Рєзніковим, членом наглядової ради “Укртелекому”… умисно з корисливих мотивів організували фінансування за рахунок держбюджету виконання робіт по будівництву виділеної телекомунікаційної мережі спеціального зв’язку”.

У 2018 році Азарова підозрювали у співучасті розкрадання скрапленого газу на 2,2 млрд гривень. Генеральній прокуратурі України дозволили вести спеціальне розслідування досудове розслідування щодо Азарова у справі про розкрадання скрапленого газу. Про це повідомив тодішній генпрокурор Юрій Луценко.

Він зазначив, що ГПУ отримала дозвіл на спеціальне досудове розслідування щодо Азарова. Мова йде про кримінальне провадження, у яклому Азаров проходить як співучасник розкрадання зрідженого газу загальною вартістю близько 2,2 млрд гривень учасниками злочинної організації Віктора Януковича.

Водночас чимало громадян України, патріотів ставлять слушне питання: коли нарешті буде засуджено цього україноненависника, який втік з рідної країни? Азаров щодня паплюжить свою державу, називаючи українців “дегенератами”, “недоумками”, “хунтою”, “закончєннимі подонкамі” і так далі.

У 2016 році у Києві поліція  натрапила на схованку Азарова – речі колишнього прем’єра-втікача хтось тримав у квартирі в Дарницькому районі. Попередня оцінка цього краму – п’ять мільйонів доларів США.

Тут і нагородна зброя, картини, десятки ікон та релігійних книг, датованих 19 століттям, оригінали (відповідно до висновків експертів) творів живопису Іллі Рєпіна, Василя Тропініна та Нікоса Сафронова.

Серед скарбів – столове срібло, пам’ятні монети, козацька шабля, а також гроші.

Усе це було запаковано у господарчі валізи. “Скарб” може стати речовим доказом у кримінальних провадженнях, де фігурує Азаров, стверджувала поліція.

Вже, мабуть, і ці валізи з коштовними речами повернуто йому.

І досі немає вироків щодо Азарова. Ми ж нагадаємо про деякі речі Азарова, які поліція вилучила у 2018 році. Це – “большая совковая лопата со встроєнним стілєтом для дєнєг” із жовтого металу. Нагадаємо, яку  “пораду” дав українцям Азаров у 2013 році:

“Я иногда говорю: хватит скулить. Возьмите лопату, сажайте картофель, капусту, делайте свою жизнь легче…”.

Малюнок Андрія Петренка.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *