Юні дослідники планують освоювати космос

Нове покоління готове до викликів космічного майбутнього. Подробиці зустрічі групи юних дослідників з керівництвом КПІ.

Здається, міжнародний форум «Космос і майбутнє», який ми провели у Києві, відбувся зовсім недавно. Стан та перспективи нашої космічної індустрії, виступи нашого космонавта Леоніда Каденюка та відомих спікерів з багатьох країн, проекти, спільно напрацьовані молоддю з різних кінців світу під час першого у світі Космохакатону – все це учасники пам’ятають, ніби це було вчора, настільки захоплюючою була подія.

Насправді, минув майже рік, і скоро відбудеться вже другий форум, який обіцяє бути не менш надихаючим. Команди попереднього Космохакатону розкажуть про досягнення за рік, а поки організатори вже готуються показати світу нові незвичайні ідеї та формати спільної творчої праці.

Космос приваблює та обіцяє багато можливостей, але його освоєння потребує людей з широким мисленням та якісною освітою у багатьох областях. Чи нове покоління України добре готове до викликів космічного майбутнього? Це я намагався з’ясувати, зокрема під час роботи з учнями київської 181 школи.

Їх вчителька Зоя Поражинська допомагає їм розвивати логічне мислення та набувати сучасних знань. Я організував з ними обговорення ідей, які потрібні сучасному людству. В нашому активі вже було багато джерел творчого натхнення, включаючи демонстрацію високих технологій в рамках Книжкового арсеналу-2018.

Можна впевнено сказати: ці школярі розуміють проблеми, що стоять перед людством, краще за багатьох дорослих. Вони також можуть запропонувати шляхи їх вирішення. Це з’ясувалося й під час навчальної поїздки до НТУУ КПІ, де торіку ми проводили Форум та Космохакатон.

Рівень знань юних дослідників вразив наших партнерів. Ректор КПІ Михайло Згуровський під час зустрічі висловив надію, що вся група навчатиметься в університеті.

А ветеран космодрому Байконур Олександр Болтенко із задоволенням відповів на численні запитання дітей у Політехнічному музеї, де вони дізналися, як космічні кораблі злітають та повертаються, й побачили один з них, що ззовні майже згорів в атмосфері.

Вразили їх також літак та гелікоптер, виставлені поруч з музеєм, які нагадують про проривні винаходи вітчизняних авіаконструкторів та нашого співвітчизника Ігоря Сікорського у США.

В результаті поїздки у головах юних винахідників народилася безліч цікавих ідей. Які з них реалізуються – покаже час. А також наступний форум «Космос і майбутнє».

Сергій ВАКАРІН, Голова UkraineIS, співорганізатор форуму «Космос і майбутнє»

На цю тему читайте також

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *