Вчені розповіли про космічне майбутнє України

У Києві пройшов міжнародний молодіжний форум «Космос і майбутнє». 3 жовтня в Київській міській державній адміністрації відбулося урочисте відкриття Міжнародного молодіжного форуму «Космос і майбутнє». Організаторами форуму стали Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання «Сузір’я», UkraineIS – «Україна Є», Центр «Лілея» та «Українсько-норвезький міст».

Форум відкрив перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк, почесний президент форуму «Космос і майбутнє». Він привітав українців із 60-ю річницею початку космічної ери. Підготовкою та запуском першого супутника у світі керував українець Сергій Корольов – колишній студент КПІ.

Про нагальність відродження космічної галузі та необхідність підтримки аерокосмічної освіти молоді говорив голова правління УМАКО «Сузір’я» Олег Петров, який підкреслив, що «Сузір’я» – єдина організація в Україні, яка займається просуванням та розвитком аерокосмічної освіти, без якої у космічної галузі не було б майбутнього.

Виконавчий директор «Сузір’я» Сергій Яцков розповів, що Форум спрямований на обговорення нової парадигми космічних досліджень та прикладних проектів, виходячи з ідеї про те, що саме космос може стати інтеграційною платформою майбутнього. Форум також має створити майданчик для співпраці міжнародних експертів та молоді.

На форумі виступив голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко. Він повідомив, що у провідних країнах світу постійно запускають ракети, створені за участі підприємств космічної галузі України, зокрема заплановано запуск ракет-носіїв Вега, Антарес та Зенит у листопаді цього року.

Голова правління UkraineIS Сергій Вакарін подякував київській громаді за можливість проведення форуму у КМДА…

Привітання форуму надіслали агентства NASA та ESA, космонавти зі США, Південної Кореї та інших країн, директор компанії з промислової розробки астероїдів Рік Тамлінсон, аерокосмічні організації з Японії, Італії, Малайзії, Уганди, Сингапуру.

У перший день розпочалася робота тематичних панелей форуму – «Майбутнє Землі та Космосу», «Майбутнє науки та технологій», «Майбутнє економіки». Було багато надзвичайно цікавих спікерів з України та інших країн.

Доповідь доктора лінгвістики та інформатики, футуриста Ірини Севбо-Білецької (Канада-Україна) була присвячена майбутньому фундаментальних досліджень свідомості та її ролі для майбутніх подорожей у космос.

Відомий блогер та популяризатор науки Валентин Гаденофф (Швеція) розповів про можливості України в космічних програмах ЄС.
Майбутнє освіти для молоді як чинник соціальних революційних змін у світі описав Геррі Джейкобс (Індія) – голова Світової Академії мистецтв і наук, член Римського клубу.

Доповідь директора міжнародної компанії Maple Education Сайруса Хагігі (Канада) висвітлила законодавство про високі технології Канади та уроки для України для закріплення на міжнародному ринку.

Мігель Рейнольдс Брандейо (Португалія) розповів про передумови сталого бізнесу, та індекс сталості компаній SORG, а також про екологічний матеріал Corkbrick – «Лего для дорослих».

Доповідь Геррі Джейкобса

4 жовтня форум продовжив роботу в КПІ імені Ігоря Сікорського у Великій фізичній аудиторії першого корпусу КПІ. Панель «Космічне майбутнє України» відкрилася презентацією «Аерокосмічна освіта в Україні», яку зробив виконавчий директор УМАКО «Сузір’я» Сергій Яцков.

Проректор з наукової роботи КПІ імені Ігоря Сікорського, академік НАН України Михайло Ільченко розповів зокрема про розроблені київськими політехніками наносупутники «PolyITAN-1» і «PolyITAN-2-SAU».

Радник голови Державного космічного агентства України Едуард Кузнєцов та представники Державного підприємства «КБ «Південне» Роман Міхальчишин, Федір Палямар, Олексій Пономарьов, Оксана Пронцевич, Станіслав Цигичко та Марія Кузнєцова розповіли про сучасний стан космічної галузі України та перспективи, зокрема про розробки двигунних установок ракет-носіїв та ракетно-космічних комплексів, використання Гелія-3 як нового екологічно безпечного палива, житловий та виробничий модулі місячної бази.

Гостя Форуму Харука Іноуе

На тематичній панелі «Майбутнє навколишнього середовища» обговорювалися питання екологічних викликів, на які мусить знайти адекватні відповіді людство, а роботу панелі «Майбутнє людства» було присвячено прогнозам розвитку цивілізації.

Американський аналітик Монті Міртл, який провів рік на станції Амундсена-Скотта на Південному полюсі, відповідав на запитання, зокрема про експерименти NASA з вирощування овочів на полюсі (цей експеримент може бути важливим досвідом на Місяці чи Марсі), а також про телескоп Ice Cube, який допоміг підтвердити існування субатомарних часток нейтрино.

Пол Томас, президент IRE USA, розповів про роботу майбутнього та необхідність бути готовим у будь-який час опанувати нову професію – йому за життя довелось робити це чотири рази.

Завершальну тематичну доповідь на форумі зробив відомий український письменник та філософ Любомир Дереш.

Серед почесних гостей форуму були народний артист України Анатолій Матвійчук, провідні державні та суспільні діячі України, а також іноземні учасники Ляля Лісовська (Велика Британія), Харука Іноуе (Японія). Ляля Лісовська – онука письменника Юрія Горліса-Горського, автора роману «Холодний яр», яка бере активну участь у заходах української діаспори у США та Великій Британії.

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *