Президентом ПАРЄ стала депутатка від Кіпру Стелла Кіріакідес

На виборах президента Парламентської асамблеї Ради Європи перемогу здобула представниця парламенту Кіпру Стелла Кіріакідес. Вона була лідером упродовж двох турів голосування, а в третьому турі перемогла простою більшістю голосів – її підтримали 132 члени ПАРЄ, 84 депутати проголосували за литовця Емануеліса Зінгеріса.

Її президентство буде лише до січня 2018 року.

Стелла Кіріакідес є головою комітету ПАРЄ з соціальних питань, охорони здоров’я і сталого розвитку. Вона опікується питаннями доступу дітей в Європі до соціальної допомоги та проблемою діагностики раку грудей.

“В своїй першій промові пані президент заявила , що її пріоритет, і вона на ньому зосередиться, – це боротьба з корупцією.

На нашу думку , це актуальна тема в контексті політичної корупції, що її розвела РФ в усіх міжнародних інституціях. Ми ж також вважаємо, що в центрі уваги мають залишатися інші ключові засади, на яких базується Рада Європи: повага до прав людини, їх захист, повага до територіальної цілісності і суверенітету всіх країн-членів. На цьому наполягатимемо.

Повернення РФ через нехтування принципів РЄ, без вимоги віддати Крим і Донбас – це руйнування засад РЄ”, – написала у Фейсбуку віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

Додамо, що українська делегація під час виборчої кампанії підтримувала кандидата від Литви.

Нагадаємо, попередній президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт 6 жовтня подав у відставку…

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *