Новітні космічні технології: Тиждень космосу в Україні

В рамках Тижня космосу в Україні та першого фестивалю Future Fest в Україні UkraineIS провела кілька цікавих заходів.

На відкритті Тижня космосу в київському iHUB 11 квітня Сергій Вакарін та Олексій Планіда демонстрували проекти SecureIO (доповнена реальність та кібербезпека), які вже були представлені в країнах ЄС.

Один з них – проект 3d управління на екрані повітряними та космічними об’єктами наприклад, літаком, супутником або стиковочним модулем на основі доповненої реальності. Це робить можливим, наприклад, плавне 3d управління космічним човником не встаючи з крісла (для “зафіксованого” космонавта це може бути ключовою перевагою).

Демонструвалися також цікаві експозиції на космічні теми. Особливу увагу привернула колекція уламків метеоритів, яку експонував Артем Шевела (paleo.ua).

Тиждень Космосу, організований Odyssey Foundation, проходив з 11 по 14 квітня та включав багато цікавих заходів, в тому числі візит до Головної астрономічної обсерваторії.

Значною мірою Тиждень космосу став можливим завдяки зусиллям Мирослава Василенко – він багато зробив для популяризації космосу в Україні за півроку після представлення свого масштабного проекту на Космохакатоні (Форум «Космос і майбутнє).

Фото: Борис Годлевський

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *