3,5 тисячі представників профспілок Волинця вимагають скасувати медреформу (+відео)
Понад 3500 людей проводять мітинг під Міністерством охорони здоров’я з вимогою зупинити медичну реформу і відставки в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Протестувальники залили вхід до МОЗу “кров’ю” і влаштували виставу, де Супрун представлена у вигляді смерті з косою.
Організатор акції – Конфедерація вільних профспілок України, яку очолює Михайло Волинець.
“Медики з усієї країни розпочинають акцію протесту під МОЗ. Акція протесту Конфедерації вільних профспілок України (CFTUU) (КВПУ) тільки починається!”, – повідомив Волинець.
Очільниці МОЗ ставлять у провину розвал медицини і закриття лікарень через створення госпітальних округів, а також низькі зарплати медиків і відсутність необхідних ліків і вакцин, зокрема проти ботулізму, що призвело до смерті дев’яти українців.
Після перформансу під будівлею МОЗ учасники акції перемістилися під Верховну Раду, де закликають скасувати медреформу.
Тим часом набирає обертів конфлікт між в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун і головою комітету охорони здоров’я Верховної Ради Ольгою Богомолець. Очільниця МОЗу заявляє, що Богомолець відмовляється підписувати позитивний висновок комітету щодо законопроекту “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” (6327), який впроваджує медичну реформу.
“Голова комітету охорони здоров’я Верховної Ради Ольга Богомолець відмовляється підписувати вчорашній позитивний висновок комітету і цим самим блокує можливість голосування закону сьогодні та початку медичної реформи”, написала Супрун у Фейсбуку.
У середу, 12 липня, голови парламентського Комітету охорони здоров’я Ольги Богомолець не було на засіданні, де підтримали документ, який дає старт медичній реформі в Україні.
У пояснювальній записці до проекту Закону “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” сказано: “В межах державного гарантованого пакета держава гарантуватиме повну оплату за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування необхідних медичних послуг та лікарських засобів на екстреному, паліативному та первинному рівні і частково на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівні”.
Фінансування наданих медичних послуг та лікарських засобів здійснюється за затвердженими тарифами, які є єдиними для всієї території України.
Створюється новий центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері організації фінансування надання медичних послуг та лікарських засобів – Єдиний національний замовник.